Rexobit Logo
Rexobit Logo

کوینومی چیست ؟ کوینومی والت (Coinnomi)

کوینومی یک سرویس ایجاد انواع کیف پول های رمزارز (والت کریپتو) مانند والت بیت کوین ، والت تتر و غیره است توسط آن به راحتی می توانید به هر تعداد آدرس کیف پول برای هر نوع رمزارز ایجاد کرده و رمزارزهای خود را در آن نگه داری کنید. کوینومی انواع خدمات مانند ارسال و دریافت رمزارز را فراهم می کند.

برای خرید انواع رمزارزها مانند بیت کوین و تتر به صفحه اول رکسوبیت رفته و تب "خرید از ما" و سپس گزینه "تتر" را انتخاب کنید یا اینجا کلیک کنید

آموزش کوینومی در گوشی تلفن همراه
وقتی می خواهید یک رمزارز بخرید باید ابتدا یک کیف پول ( والت ) مخصوص آن رمز ارز داشته باشید تا بتوانید رمزارزهای خود را در آن ذخیره کنید. به زبان ساده کیف پول یا همان والت مشابه شماره حساب بانکی است که مبالغ رمزارز را به آن ارسال و در آن نگهداری می کنید. کوینومی خدمات تولید والت برای رمزارزهای مختلف را در اختیار شما قرار می دهد همچنین کوینومی امکان نقل و انتقال رمزارزها از/به والت ها را فراهم می کند. در ادامه این موارد توضیح داده شده است.


1- نصب کوینومی
کوینومی را می توانید از google play دانلود و نصب کنید برای اینکار نرم افزار google store را اجرا کنید و در جستجوی آن عبارت coinomi را جستجو کنید
همچنین می توانید اینجا کلیک کنید تا به صفحه رسمی دانلود coinomi بروید
مطابق تصویر نرم افزار رسمی کوینومی را انتخاب و نصب کنید. دقت کند نام و لوگو درست باشد (مشابه تصویر)

2- شروع ثبت نام در کوینومی
نرم افزار کوینومی را اجرا کنید. در صفحه اول برای ثبت نام با امنیت بالا گزینه ADVANCED WALLET CREATION را انتخاب کنید. با استفاده از گزینه FAST نیز راحت تر و سریع تر می توانید ثبت نام کنید اما امنیت والت های شما پایین خواهد بود.
در صفحه بعد تعداد کلمه نمایش داده می شود که ترتیب آنها مهم است این کلمات را به دقت و به همان ترتیب یادداشت کنید بعدا اگر زمانی پسورد ورود خود را فراموش کردید یا نرم افزار پاک شد باید این کلمات را دقیقا به همین ترتیب وارد کنید که به این ترتیب می توانید بدون پسورد به کوینومی خود وارد شوید. بنابراین ترتیب کلمات مهم است. دقت کنید که از صفحه عکس نگیرید زیرا بدافزارها به راحتی آن را در گوشی شما تشخیص و در نتیجه والت های شما را به سرقت می برند حتما کلمات را یادداشت کنید و یادداشت خود را در جای امنی نگهداری کنید.
برای ادامه گزینه موجود در پایین صفحه را تیک بزنید و ادامه دهید

3- مرحله دوم ثبت نام
در این مرحله کالماتی که در صفحه قبل یادداشت کردید بصورت نامرتب نمایش داده می شود که باید به همان ترتیب صفحه قبلی (طبق یادداشت خود) آنها را انتخاب کرده و بچینید. پس به ترتیب روی کلمات کلیک کنید.
اینکار کمی زمانبر است اما برای حفظ امنیت والت ها مهم است. درصورتیکه که نمی خواهید از این قابلیت استفاده کنید به راحتی روی گزینه SKIP در پایین بزنید.
پس از مرتب سازی کلمات ، دکمه ادامه ظاهر می شود که با کلیک روی آن به صفحه بعد می روید.
در صفحه بعد پسورد و تکرار همان پسورد را وارد کنید. سعی کنید در پسورد از اعداد و حروف کوچک و بزرگ و حتی علامت ها برای امنیت بالا استفاده کنید.

4- ایجاد اولین کیف پول ( والت )
با ثبت نام ، کوینومی لیست رمزارزها را نمایش می دهد که با انتخاب هر کدام ، برای آن رمزارز یک آدرس کیف پول (والت) ایجاد می شود. این اولین والت شما در کوینومی است. بعدا می توانید برای هر رمزارز و به هر تعداد آدرس کیف پول تولید کنید. (برای هر رمزارز کیف پول جداگانه ایجاد می کنید)
مثلا برای ایجاد والت بیت کوین ، گزینه بیت کوین را انتخاب کنید (Bitcoin). در ادامه وارد صفحه اصلی کوینومی می شوید. در ابتدا فقط یکبار یک پیام حاوی شرایط و ضوابط کوینومی نمایش داده می شود که گزینه AGREE به معنی "موافقم" را انتخاب کنید

5- مشاهده آدرس والت و خرید رمزارز
والت بیت کوین که در مرحله قبل ایجاد کردیم نمایش داده می شود که موجودی آن فعلا صفر است. در پایین همین صفحه کل واریزی و برداشتی از / به این والت نمایش داده خواهد شد (که فعلا موردی وجود ندارد)
برای مشاهده آدرس والت ، گزینه Recieve در بالا را کلیک کنید بنابراین آدرس والت شما نمایش داده می شود. وقتی می خواهید از یک صرافی آنلاین مانند رکسوبیت ، بیت کوین بخرید باید این آدرس را در اختیار آن قرار دهید تا بیت کوین خریداری شده شما را به آن ارسال کند.
برای کپی کردن آدرس می توانید از دکمه با آیکون (تصویر) دو مربع در بالا راست استفاده کنید کافیست روی آن یکبار بزنید تا آدرس به کلیپ بورد گوشی کپی شود حالا می توانید در وب سایت رکسوبیت آن را استفاده کنید (گزینه چسباندن). همچنین می توانید از QR-code موجود در وسط صفحه استفاده کنید و آن را اسکن کنید
برای برگشت به صفحه قبلی (موجود و تراکنش ها) روی گزینه "Balance" در بالا کلیک کنید.

5- ارسال رمزارز (فروش رمزارز)
شاید بخواهید مقدار یا تمام رمزارز موجود در والت خود را بفروشید که برای اینکار باید رمزارز را به والت کسی که می خواهید رمزارز خود را به آن بفروشید بفرستید (مثلا رکسوبیت)
برای ارسال رمزارز از والت خود به دیگری ، گزینه "ُSend" در بالا را کلیک کنید
در این صفحه در باکس To آدرس والت فرد مقابل یا صرافی را که می خواهید رمزارز خود را برای وی ارسال کنید وارد کنید اگر آدرس را کپی کرده اید می توانید آیکون مربه در مقابل این باکس را بزنید تا آدرس از کلیپ بود کپی و اینجا قرار گیرد.
در باکس Amount تعدا رمزارز که می خواهید ارسال کنید راوارد کنید بطور خودکار در باکس مقابل آن معادل دلاری آن بطور خودکار نمایش داده می شود. بطور معکوس می توانید دلار را وارد کنید تا تعداد رمزارز معادل آن محاسبه و نمایش داده شود. نهایتا دکمه CONTINUE را در گوشه پایین راست بزنید تا ارسال انجام شود.
به این ترتیب تعداد رمزارز وارد شده از کیف پول شما به آدرسی که وارد کرده اید ارسال می شود.

6- دریافت TxID
برای هر تراکنش رمزارز یک کد منحصربه فرد برای پیگیری ایجاد می شود که شناسه آن تراکنش است به این شناسه TxID گفته می شود. زمانیکه مثلا بخواهید بیت کوین به رکسوبیت بفروشید باید تعداد بیت کوین مورد نظر را به آدرس کیف پول رکسوبیت ارسال کنید و سپس TxID تراکنش را به رکسوبیت بدهید.
برای مشاهده TxID مربوط به تراکنش ، به صفحه اول کیف پول (مثلا بیت کوین در تصویر روبرو) بروید که کل تراکنش های مربوط به این کیف پول را نمایش می دهد.
برای مشاهده اطلاعات مختلف در مورد هر تراکنش (از جمله TxID ) روی آن کلیک کنید تا اطلاعات آن نمایش داده شود. شناسه TxID در پایین قرار دارد برای کپی کردن شناسه TxID روی آن بزنید (لمس کنید)


سوالات متداول کوینومی والت


محدودیتی وجود ندارد می توانید به هر تعداد والت ( کیف پول ) برای هر رمزارز ایجاد کنید به این معنی که حتی برای یک رمز ارز (مثلا تتر) می توانید چندین والت درست کنید و رمزارزهای خود را مدیریت کنید.

توسط کوینومی می توانید برای رمزارزهای خود والت ایجاد کرده و رمزارزهای خود را در آن نگهداری کنید و هر زمان نیاز داشتید رمزارزهای خود را به دیگران ارسال و یا از آنها دریافت کنید.

کوینومی از امن ترین نرم افزارها در مزنه رمزارزها است. دقت کنید که در هنگام ثبت نام نوع Advanced را (طبق آموزش بالا) انتخاب کنید و کلمات را به دقت یادداشت و در مکان امنی مانند گاو صندوق نگه دارید. به هیچ وجه از آن عکس و اسکرین شات نگیرید که به راحتی به سرقت خواهد رفت.

بله. کوینومی برای کامپیوتر و لب تاب نیز نسخه ویندوز دارد که می توانید نصب و استفاده کنید. در آموزش جداگانه ای این مورد نیز آموزش داده شده است.

روش نصب کوینومی والت در تلفن همراه

وارد گوگل مارکت (google play store) شوید و عبارت coinomi را جستجو و نرم افزار را نصب کنید.

چگونگی ذخیره بیت کوین در والت کوینومی

در نرم افزار کوینومی ثبت نام کنید و طبق آموزش بالا والت بیت کوین ایجاد کنید و آدرس آن را کپی کنید (در تب Recieve) سپس وارد رکسوبیت شده و گزینه "خرید بیت کوین" را انتخاب و آدرس را وارد کنید و ادامه دهید. بیت کوین بطور کاملا خودکار و در چند ثانیه به والت شما در کوینومی ارسال می شود.

اموزش والت کوینومی / آکوزش کوینومی والت/ روش ثبت نام در کوینومی / کوینومی چیست

کانال تلگرامی رکسوبیت پشتیبانی