Rexobit Logo
Rexobit Logo

خرید / فروش - ترید

صرافی ال بانک اجازه انجام معاملات تبدیل رمزارزها به یکدیگر ( ترید ) را فراهم می کند. مثلا می توانید رمزارز تتر (USDT-دلار) را به رمزارزهای مختلف مانند بیت کوین یا اتریوم تبدیل کنید. معمولا ارز پایه در معاملات تتر و بیت کوین است به عبارت ساده تر با استفاده از تتر یا بیت کوین ، رمزارزهای دیگر را می خرید و یا رمزارزهای دیگر را می فروشید و به تتر یا بیت کوین تبدیل می کنید.


بازار رمزارز در ال بانک
در هر بازار دو رمزارز وجود دارد که معمولا یکی تتر و یا بیت کوین است و می توانید در آن بازار یک رمزارز را به دیگری تبدیل کنید (خرید و فروش کنید)
قابلیت های مختلف مانند قیمت گذاری در صف خرید و فروش، تحلیل نمودار، خرید و فروش با قیمت لحظه ای و غیره فراهم است


لیست بازارها
برای مشاهده لیست بازارها در ال بانک در منو بالا گزینه Market را کلیک کنید. به این ترتیب لیست کل بازارها باز می شود.
در هر بازار دو رمزارز وجود دارد که با یکدیگر معامله می شود. یکی از رمزارزها ، رمزارز پایه به حساب میاید که معمولا تتر (USDT) یا بیت کوین (BTC) است (هر چند رمزارزهای پایه زیاد هستند مانند اتریوم و USDC و غیره).
در بازار برای سادگی گفته می شود که با استفاده از رمزارز پایه ، رمزارز دیگر را می خریم (BUY) و یا می فروشیم (SELL). مثلا بازار ETH/USDT را در نظر بگیرید که بازار رمزارز اتریوم نسبت به تتر است. بنابراین در این بازار می توانید اتریوم را با استفاده از تتر بخرید و یا اینکه اگر اتریوم دارید آن را بفروشید و به تتر تبدیل کنید.
در لیست بازارها در قسمت بالا می توانید ارز پایه را انتخاب کنید تا بازارهای مربوط به آن نمایش داده شود. بصورت پیشفرض تتر (USD) انتخاب شده است. اگر مثلا روی BTC Market کلیک کنید بازارهای مربوط به بیت کوین (که بیت کوین در آنها پایه است) نمایش داده می شود.
همچنین می توانید با استفاده از باکس جستجو در گوشه بالا راست ، رمزارز دلخواه خود را به سرعت جستجو کنید. برای ورود به یک بازار کافی است روی نام آن کلیک کنید.

محیط بازار
همانطور که قبلا گفته شد در هر بازار دو رمزارز نسبت به هم خرید و فروش می شوند. در سمت راست معاملات انجام شده این بازار نمایش داده می شود(معاملات کل کاربران در این بازار نه فقط شما) و در کنار آن صف های خرید و فروش قرار دارند. صف بالا ، صف فروشندگان است که مثلا در تصویر نمونه (بازار ETH/USDT) می خواهند اتریوم خود را فروخته و تتر دریافت کنند و صف پایین ، خریداران هستند که می خواهند تتر خود را به اتریوم تبدیل کنند (اتریوم بخرند). می توانید پیشنهاد خرید و یا فروش خود را در هر قیمتی در صف قرار دهید به محض رسیدن قیمت بازار به قیمت مورد نظر شما معامله انجام خواهد شد.
در قسمت وسط بالا ، نمودار تغییرات قیمت جفت رمزارز نسبت به هم نمایش داده می شود که می توانید برای تحلیل تکنیکال از آن استفاده کنید.
پایین نمودار ابزاری برای خرید و فروش قرار دارد. در سمت چپ امکان خرید (BUY) و در سمت راست امکان فروش (SELL) قرار دارد. نحوه خرید / فروش در ادامه بررسی خواهد شد.
معاملاتی که ثبت کرده اید و هنوز انجام نشده اند (قیمت بازار به قیمت پیشنهادی شما نرسیده است) در قسمت پایین نمایش داده می شود (Open Orders) و در کنار آن در قسمت Order History معاملات شما که انجام و تکمیل شده اند نمایش داده می شود.
در سمت چپ بالا ، بازارهای دیگر قرار دارند که قیمت لحظه ای آنها نمایش داده می شود روی هر یک کلیک کنید بازار مربوط به آن جفت باز می شود.


خرید / فروش
در قسمت پایین نمودار دو باکس برای خرید و فروش وجود دارد. در باکس چپ امکان خرید (BUY) و در باکس راست امکان فروش (SELL) قرار دارد. کافیست قیمت مورد نظر خود را برای خرید و یا فروش در باکس Price وارد کنید و تعدادی که می خواهدی خرید یا فروش کنید را در قسمت Amount وارد کنید (باید موجودی داشته باشید) حالا با زدن دکمه BUY یا SELL می توانید به ترتیب پیشنهاد خرید یا فروش خود را در صف های ثبت کنید. در تصویر بعنوان مثال تعداد 0.1 اتریوم با قیمت 4605.37 تتر برای خرید وارد شده است.
همچنین می توانید خرید و فروش خود را با قیمت لحظه ای بازار انجام دهید برای اینکار گزینه Market را انتخاب کنید. حالا دیگر نیازی به وارد کردن قیمت پیشنهادی نیست بلکه فقط تعداد را وارد می کنید و به محض تایید ، تعداد وارد شده از ابتدای صف خرید/فروش معامله می شود. بعنوان مثال در تصویر خرید اتریوم به اندازه 4000 تتر مستقیما از صف فروش وارد شده است با کلیک دکمه BUY به اندازه 4000 تتر از صف فروش بصورت لحظه ای خریداری خواهد شد.


کانال تلگرامی رکسوبیت پشتیبانی