Rexobit Logo
Rexobit Logo

محیط کوینکس

کوینکس قابلیت های لازم برای مدیریت رمزارزها و خرید و فروش آنها را فراهم می کند. در بخش Assets دارایی های رمزارز (موجود ها) نمایش داده می شد و در بازارهای مختلف (Markets) می توانید رمزارزها را به یکدیگر تبدیل کنید.


کوینکس چیست؟
کوینکس امکان مدیریت داراریی های رمزارز و تبدیل آنها به یکدیگر را فراهم می کند
در این آموزش محیط کوینکس به اختصار توضیح داده می شود در آموزش های بعدی هر قسمت با جزئیات بررسی شده است


دارایی ها
پس از ورود به وب سایت کوینکس، در منو بالا گزینه Asssets و سپس گزینه Spot Account را کلیک کنید. بنابراین صفحه دارایی های رمزارز شما در کوینکس باز می شود.

در این صفحه در قسمت بالا جمع ارزش کل دارایی های رمزارز شما بر حسب دلار آمریکا و همچنین بر حسب بیت کوین نمایش داده می شود.
همچنین پایین تر لیست کل رمزارزها موجود در کوینکس و موجودی شما از هر یک نمایش داده می شود.
موجودی شما از هر رمزارز در مقابل آن نمایش داده می شود. مچنین در مقابل هر رمزارز لینک های واریز (Deposit) و برداشت (Withdraw) و خرید و فروش (Exchange) وجود دارند که توسط آنها می توان آن رمزارز را به کوینکس انتقال دهید و یا از کوینکس به جای دیگری برداشت بزنید و یا خرید و فروش کنید (معامله - ترید)
در منو سمت راست گزینه هایی برای مشاهده لیست برداشت های قبلی خود (withdraw records) و لیست واریز های قبلی خود (deposit records) وجود دارد که با کلیک روی آنها می توانید گزارش برداشت ها و واریز های رمزارز خود را ببینید.بازارها
کوینکس تعداد زیادی بازار برای خرید و فروش رمزارزها دارد که این امکان را فراهم می کند شما رمزارز خود را به رمزارز دیگر تبدیل کنید. در این بازارها شما رمزارز خود را در نرخ مشخصی می دهید و رمزارز دیگری را از طرف مقابل می گیرید (مثلا تتر می دهید و بیت کوین می گیرید یا برعکس). بنابراین هر بازار بصورت جفت ارز است که در آن بازار این دو ارز با هم معامله می شوند.
به عنوان مثال در بازار BTC/USDT دو رمزارز تتر و بیت کوین با هم معامله می شوند مثلا اگر شما تتر دارید در این بازار می توانید تتر خود را داده و بیت کوین بخرید و برعکس اگر بیت کوین دارید می توانید به اصطلاح بیت کوین را بفروشید و از طرف مقابل تتر بگیرید.
برای مشاهده لیست بازارها در کوینکس در منو بالا گزینه "Market" را کلیک کنید به این ترتیب لیست تمامی بازارها نمایش داده می شود. معمولا تتر و بیت کوین ارزهای پایه هستند و بقیه رمزارزها با این دو معامله می شوند. روی هر کدام که کلیک کنید بازار آن جفت رمزارز باز می شود.
در سمت راست صف های خرید و فروش نمایش داده می شود که کاربران قیمت پیشنهادی خود برای خرید و فروش (در اینجا بیت کوین نسبت به تتر) را در صف قرار داده اند. شما هم می توانید سفارش خود را در صف قرار دهید که به محض رسیدن قیمت به آن ، معامله خواهد شد. در قسمت وسط نمودار تغییر قیمت دو رمزارز نسبت به هم نمایش داده می شود. در سمت چپ ، سایر جفت رمزازها و پاین آن معاملات انجام شده در این بازار نمایش داده می شود. در پایین نمودار قسمتی برای ثبت خرید و یا فروش قرار دارد. آنجا می توانید خرید و یا فروش رمزارز را در قیمت دلخواه ثبت و به صف خرید یا فروش اضافه کنید و یا اینکه با قیمت لحظه ای بازار خرید و فروش کنید. همچنین امکان تعیین حد ضرر نیز وجود دارد.


لیست سفارشات
برای مشاهده لیست سفارشات در منو بالا گزینه Orders و سپس گزینه Spot Orders را کلیک کنید
در این قسمت در تب Current Orders لیست کل سفارشاتی که هنوز در صف هستند و معامله نشده اند نمایش داه می شود. برای مشاهده گزارش سفارشات قبلی باید تب Order History را کلیک کنید که لیست تمام سفارشات قبلی انجام شده را نمایش می دهد.


کانال تلگرامی رکسوبیت پشتیبانی