خانه بلاگ

چین علیرغم ممنوعیت رمزارز به جایگاه دومین بزرگترین مرکز استخراج بیت کوین باز گشت

0
استخراچ بیت کوین در چین

بازدیدها: 8

پس از اینکه سال گذشته دولت چین تمام عملیات های مربوط به رمزارز را در این کشور ممنوع اعلام کرد این کشور همچنان میزبان 21 درصد از کل نرخ هش بیت کوین جهان است.

به گزارش کوین تلگراف ، دولت چین نتوانسته عملیات‌های مربوط به ارزهای دیجیتال را با توجه ممنوعیت کامل رمزارز در این کشور در سال گذشته ، متوقف کند. اکنون چین مجددا به عنوان یکی از بزرگترین قطب‌های استخراج بیت کوین (BTC) در جهان ظاهر شده است.

طبق آخرین به روز رسانی “شاخص مصرف برق بیت کوین کمبریج (CBECI)” ، چین ماه ها پس از اینکه دولت این کشور تمام عملیات های مربوط به رمزارز را در این کشور ممنوع کرد، از ژانویه 2022 (دی 1400) دومین ارائه دهنده بزرگ نرخ هش بیت کوین شده است. بر اساس داده ها، استخراج کنندگان بیت کوین در چین تا اوایل سال 2022، 21.1 درصد از کل توزیع نرخ هش استخراج بیت کوین جهان را به خود اختصاص دادند و پس از ایالات متحده قرار دارند که 37.8 درصد از کل نرخ هش را تا ژانویه تولید کرده است.

چین زمانی بزرگ‌ترین کشور استخراج بیت‌کوین در جهان بود و قدرت نرخ هش بیت‌کوین این کشور در سال 2019 بیش از 75 درصد بود. پس از یک سری تعطیلی مزارع استخراج رمزارز در جولای و آگوست 2021 (مرداد و شهریور 1400)، نرخ هش به صفر کاهش یافت.

علیرغم ممنوعیت رمزارز در چین در سپتامبر 2021 (شهریور 1400)، سهم نرخ هش در آن ماه به 22.3٪ افزایش یافت و درادامه هیچ وقت به زیر 18٪ کاهش پیدا نکرد.

الکساندر نویمولر (Alexander Neumueller) ، مدیر پروژه CBECI به کوین تلگراف گفته است که از داده های جدید می توان به خوبی نتیجه گیری کرد که استخراج بیت کوین هنوز در چین فعال است. وی اظهار داشت:

” داده‌های ما به‌طور تجربی و دقیق نشان می دهد که استخراج بیت‌کوین هنوز در داخل کشور چین ادامه دارد. اگرچه استخراج در چین با حجم قبلی خود فاصله زیادی دارد اما به نظر می رسد این کشور هنوز هم میزبان حدود یک پنجم کل نرخ هش بیت کوین است. “

روسیه در رتبه بندی از سه استخراج‌کننده بزرگ خارج شد

روسیه علاوه بر خروج از سه کشور برتر از نظر قدرت نرخ هش بیت کوین، شاهد کاهش نرخ هش واقعی خود از 13.6 EH/s در ماه اوت (مرداد) به 8.6 EH/s در ژانویه (دی) بود.

آخرین به روز رسانی CBECI همچنین نشان دهنده کاهش جزئی سهم نرخ هش در قزاقستان، سومین بزرگترین استخراج کننده بیت کوین در جهان است. سهم نرخ هش بیت کوین قزاقستان از 18 درصد در ماه اوت (مرداد) به 13.2 درصد در ژانویه (دی) کاهش یافت.

داده‌های CBECI همچنین نشان می‌دهد که ماینرها اکنون تا 9 درصد از نرخ هش بیت کوین جهان را در مکان‌های نامشخص استخراج می‌کنند. کانادا و روسیه قطب های اصلی این نوع ماینرها هستند که به ترتیب 6.5% و 4.7% را به خود اختصاص داده اند.

جورجیا، تگزاس و کنتاکی پیشتاز تولید نرخ هش بیت کوین در ایالات متحده آمریکا هستند

به‌روزرسانی جدید CBECI اطلاعات بیشتری درمورد توزیع هش‌ریت در بزرگترین بازار استخراج بیت‌کوین یعنی در سطح کشور آمریکا ارائه می‌کند. داده ها نشان می دهد که جورجیا، تگزاس و کنتاکی سه ایالت بزرگ از نظر نرخ هش را تشکیل می دهند که به ترتیب 32، 11.2 و 10.9 درصد را به خود اختصاص داده اند. هر سه ایالت مجموعا بیش از نیمی از نرخ هش کلی در ایالات متحده آمریکا را تشکیل می دهند.

این داده ها نشان می دهد که فعالیت استخراج بیت کوین قابل توجهی را می توان در ایالت هایی مانند نیویورک، کالیفرنیا، کارولینای شمالی و واشنگتن نیز یافت.

یورو دیجیتال ممکن است تا سال 2026 ارائه شود

0
یورو دیجیتال

بازدیدها: 12

به گزارش کوین تلگراف ، فابیو پانتا (Fabio Panetta)، یکی از اعضای هیئت مدیره بانک مرکزی اروپا ( ECB )، گفته است که یورو دیجیتال احتمالا ظرف چهار سال آینده بعنوان راه‌حلی برای پرداخت فرد به فرد و بدون واسطه بانکی ، ارائه خواهد شود.

پانتا در سخنرانی روز دوشنبه در کالج ملی ایرلند گفت که بانک مرکزی اروپا می تواند توسعه و آزمایش راه حل هایی را برای ارائه یورو دیجیتال برای کشورهای عضو اتحادیه اروپا در سال 2023 آغاز کند، مرحله ای که ممکن است تا سه سال طول بکشد. او افزود که قبول کردن ارز دیجیتال به عنوان ارز قانونی و استفاده از آن در پرداخت های P2P (فرد به فرد) می تواند به ترویج پذیرش رمزارز کمک کند.

پانتا همچنین در مورد نوسانات اخیر بازار ارزهای دیجیتال، با جدا شدن TerraUSD (UST) از دلار آمریکا (کاهش شدید ارزش آن نسبت به یک دلار آمریکا درحالیکه باید استیبل و معادل یک دلار باشد) و در نتیجه کاهش قیمت بسیاری از رمزارزهای اصلی از جمله بیت کوین (BTC) اظهار نظر کرد. به گفته این مقام بانک مرکزی اروپا، استیبل کوین‌ها، از جمله تتر (USDT) «بدون ریسک» نیستند و همچنان در عمل آسیب‌پذیر هستند، همانطور که سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال با خطرات خاصی روبرو هستند.

پانتا گفت: «تحولات اخیر در بازار دارایی‌های رمزنگاری شده نشان می‌دهد که این یک توهم است که باور کنیم رمزارزهای خصوصی (مانند UST) می‌توانند مانند پول عمل کنند درحالیکه که نتوان آنها را به راحتی به پول نقد (اسکناس) تبدیل کرد. علیرغم ادعاها مبنی بر اینکه رمزارزها شکل قابل اعتمادی از ارزهای عادی اما با کنترل عموم مردم هستند باید بگویم که بسیار خطرناک هستند و نمی توانند به عنوان یک ابزار پرداخت قابل اعتماد عمل کنند. آنها بیشتر شبیه دارایی های سوداگرانه رفتار می کنند و نگرانی های متعددی را در مورد سیاست های عمومی و ثبات مالی ایجاد می کنند.

برآوردهای بسیاری از مقامات اتحادیه اروپا نشان می‌دهد که قوانین و سیاست‌های متمرکز بر راه‌اندازی یورو دیجیتال می‌تواند ظرف پنج سال آینده ارائه شود. پانتا در ماه مارس گفت که اروپایی‌ها به احتمال زیاد یورو دیجیتالی را با هدف رفع نیازهای پرداخت خود می‌پذیرند و در فروشگاه‌های فیزیکی و آنلاین نیز پذیرفته می‌شود.

حجم معاملات ترا (LUNA) 200 درصد رشد کرده است

0
بازیابی حجم معاملات رمزارز لونا

بازدیدها: 26

بر اساس مقاله منتشر شده در کوین تلگراف ، علیرغم خطرات موجود و ریسک بالا ، “نوسانات دیوانه وار” رمزارز ترا همچنان برای بسیاری از سرمایه گذاران کوتاه مدت جذاب است عمدتاً به این دلیل که قیمت این رمزارز به طور لحظه ای در 14 می (24 اردیبهشت) 600 درصد افزایش یافت.

تنها هفت روز طول کشید تا اکوسیستم ترا (LUNA) به نابودی کامل نزدیک شود و قیمت این رمزارز از 85 دلار در 5 می (15 اردیبهشت) به تقریباً 0 دلار در 12 می (22 اردیبهشت) رسید. پس از آن و از آنجایی که بازار به آرامی در مورد آنچه اتفاق افتاده بود شفافیت پیدا کرد، حجم معاملات لونا به شدت بهبود یافت در انتهای هفته حجم معاملات بیش از 200 درصد رشد کرد.

استیبل کوین UST ، استیبل کوین رسمی شبکه ترا است که معادل یک دلار آمریکا است و توسط نهاد ترا کنترل می شود. نهاد ترا موظف است ارزش هر کوین UST را ثابت و معادل با یک دلار آمریکا نگه دارد. با حرکتی که توسط مجموعه ای از سرمایه داران انجام شد ارزش هر UST به تدریج کاهش یافت و اتصال هر UST به یک دلار آمریکا قطع شد (unpeg) نهاد ترا نتوانست ارزش UST را حفظ کند و در نتیجه هراس بالایی در بازار ایجاد شد که نتیجه آن برهم ریختن بازار رمزارز رسمی شبکه ترا یعنی لونا (LUNA) شد و قیمت این رمزارز به سرعت کاهش یافته و به صفر نزدیک شد. کوین گکو (CoinGecko) کاهش حجم معاملات لونا را به رقم 178.6 میلیون دلار در 13 می (23 اردیبهشت) ثبت کرد عددی که آخرین بار در فوریه 2021 (اسفند 1399) مشاهده شده بود.

دو وون (Do Kwon)، مدیرعامل و یکی از بنیان‌گذاران ترافروم (Terraform)، چند روز پیش طرحی را برای احیای شبکه ترا پیشنهاد کرد، که شامل پرداخت غرامت به دارندگان رمزارزهای UST و LUNA می شود تا از این طریق سرمایه گذاران را به نگه‌داشتن توکن‌ها با وجود سقوط قیمت ترغیب کند.

علیرغم خطرات موجود و ریسک بالا، و نوسانات دیوانه وار قیمت رمزارز لونا، این بازار همچنان برای بسیاری از سرمایه گذاران کوتاه مدت جذاب است عمدتاً به این دلیل که قیمت این رمزارز به طور لحظه ای و پس از افت بسیار شدید ، در 14 می (24 اردیبهشت) 600 درصد افزایش یافت.

از یک طرف سرمایه‌گذاران تلاش می‌کنند تا ضرر خود را جبران کنند و در طرف دیگر افراد دیگری تلاش می‌کنند تا از بازگشت قیمت لونا درآمد ناگهانی کسب کنند، حجم معاملات لونا بیش از 200 درصد افزایش یافته و به 6 میلیارد دلار در روز رسیده است. قبل از سقوط، اکوسیستم لونا به طور مداوم حجم معاملات بیش از 2 میلیارد دلار در روز را در طول دو سال گذشته ثبت کرده است.

با این حال، درست زمانی که قیمت لونا بین 10 تا 13 مه به شدت کاهش یافت، حجم معاملات آن افزایش یافت. سرمایه گذاران تلاش کردند زیان خود را کاهش دهند و از بازار خارج شوند ( از 5 تا 16 میلیارد دلار). حجم معاملات لونا در اوج خود در 11 می (20 اردیبهشت) به رکورد 16.15 میلیارد دلار رسید.

با توجه به عوامل مختلفی که ذکر شد، رمزارز لونا توانسته است حجم معاملات خود را به دست آورد و در زمان نگارش این مقاله ، این رمزارز در قیمت 0.00025 دلار معامله شد. طبق داده‌های کوین مارکت کپ، صرافی ارز دیجیتال بایننس 68.26 درصد از حجم معاملات لونا را در اختیار دارد و پس از آن کوکوین (KuCoin) با 9.52 درصد و اف تی ایکس (FTX) با 1.13 درصد قرار دارند.

روز جمعه، کاربران Crypto.com نگرانی‌هایی را در مورد معکوس شدن معاملات لونا در نرم افزار تلفن همراه صرافی مطرح کردند. کریس مارشالک، مدیر عامل Crypto.com، بعداً فاش کرد که یک خطای داخلی باعث شده است که سیستم قیمت‌های نادرستی را نشان دهد، که منجر به کسب سود 30 تا 40 برابری توسط سرمایه‌گذاران زیادی شده است.

” مشتریان زیادی بودند که با قیمت های اشتباه خرید می کردند و البته برخی نیز از این فرصت استفاده کردند تا از این مشکل حداکثر استفاده را ببرند. ما همه معاملات را معکوس کردیم و سرمایه از دست رفته مشتریان را برگرداندیم که از ما تشکر کردند، البته برخی نیز از این نقص ، سوء استفاده نکردند و داوطلبانه مبالغ را برگرداندند. “

با تشخیص این نقص در نرم افزار ، Crypto.com به طور موقت معاملات همه کاربران را مسدود کرد. پس از بررسی یک روزه نقص سیستم، همه حساب های کاربری دوباره فعال شدند. این شرکت 10 دلار از توکن داخلی خود کرونوس (CRO) را به عنوان نشانه حسن نیت برای سرمایه گذاران آسیب دیده هدیه کرده است.

بازار رمزارز همیشه دارای ریسک بالایی است و به ویژه رمزارز لونا اکنون در شرایط کاملا ناپایدار و پرریسکی قرار دارد. رکسوبیت هیچ پیشنهادی در جهت خرید یا فروش لونا نمی دهد.

دولت بریتانیا در دستور کار قانونی جدید خود، ارزهای دیجیتال را مد نظر قرار داده است

0

بازدیدها: 29

به گزارش کوین تلگراف ، بریتانیا دو لایحه، هر دو در مورد توقیف و حمایت از ارزهای دیجیتال به عنوان بخشی از اظهارات شاهزاده چارلز در افتتاحیه ایالتی پارلمان ارائه کرده است.

در نشریه‌ای که روز سه‌شنبه توسط دفتر نخست‌وزیری بریتانیا منتشر شد، دولت بریتانیا اعلام کرد که با معرفی لایحه خدمات مالی و بازاری و لایحه جرایم اقتصادی و شفافیت مالی شرکت ها ، به مقررات ارزهای دیجیتال در این کشور رسیدگی خواهد کرد. هدف اول تقویت صنعت خدمات مالی کشور، از جمله با حمایت از «پذیرش ایمن ارزهای دیجیتال» است. با توجه به قانون خدمات مالی پیشنهادی، این اقدام در تلاش برای جذب سرمایه گذاران به بریتانیا انجام می شود.

این لایحه «ایجاد قدرت برای جذب و بازیابی سریع‌تر و آسان‌تر دارایی‌های رمزنگاری شده» و همچنین به منظور کاهش خطرات برای افرادی که هدف حملات باج‌افزاری قرار می‌گیرند، پیشنهاد شده است. این نشریه می‌گوید هزینه‌های اجتماعی و اقتصادی ناشی از جرایم مالی سالانه 8.4 میلیارد پوند تخمین زده می‌شود که در زمان نوشتن این مقاله معادل حدود 10.3 میلیارد دلار است.

افتتاحیه ایالتی پارلمان در روز سه شنبه اولین باری بود که ملکه الیزابت دوم از سال 1963 به دلیل مشکلات حرکتی ، نتوانست در آن شرکت کند. با این حال، رئیس دفتر نخست وزیری طبق دستور کار قانونی خود ، به مسائل اقتصادی، جرم و جنایت، بیماری همه گیر کرونا و غیره پرداخت. شاهزاده ویلیام (William) و خانم کورنوال (Cornwall) نیز در این مراسم حضور داشتند.

سخنرانی ملکه پس از آن صورت گرفت که وزارت اقتصاد و دارایی بریتانیا در ماه آوریل اعلام کرد که قصد دارد “اقدامات قانونی لازم” را برای وارد کردن استیبل کوین ها به چارچوب نظارتی خود به عنوان بخشی از “بسته اقدامات” (package of measures) با هدف ترکیب دارایی های رمزنگاری و فناوری بلاک چین انجام دهد. سازمان ناظر مالی و بانک انگلستان همچنین از شرکت‌های فعال در زمینه رمزارز خواسته‌ است تا تحریم‌های اعمال شده علیه روسیه پس از حمله به اوکراین را اجرا کنند.

مفهوم استخرهای سهام گذاری: مزایا و معایب سهام گذاری ارزهای دیجیتال

0
سهام گذاری رمزارز

بازدیدها: 37

1- استخر سهام (staking pools) رمزارز چیست؟

استخر سهام ابزاری است که به دارندگان توکن های رمزارز اجازه می‌دهد تا توکن های خود را در آن قرار دهند، در نتیجه به اپراتور استخر توانایی اعتباربخشی به تراکنش های رمزارز می‌دهد. در مقابل استخر به همه دارندگان توکن به دلیل اشتراک منابع محاسباتی‌شان پاداش می‌دهد.

برای بسیاری از سرمایه گذاران رمزارز در سراسر جهان، مفهوم استخر سهام نسبتاً ناشناخته بوده و جای شک و تردید وجود دارد. مفهوم استخر سهام در بلاک چین‌هایی وجود دارد که از مدل اثبات سهام (PoS) استفاده می‌کنند و از دارندگان رمزارز می‌خواهد که توکن‌های رمزارز خود را در یک آدرس بلاک چین یا کیف پول خاص قرار دهند. این توکن ها به مدت زمان مشخصی قفل می شوند و در مقابل سود سالانه (APY) به توکن های آنها تعلق و اضافه می شود.

این توکن های قفل شده به سیستم توسعه زنجیره بلاکی مربوط به همان توکن متصل می شوند. در مقابل، بلاک چین از طریق اپراتور استخر سهام، درصد پاداش تعیین شده را بر اساس تعداد توکن‌های موجود، در اختیار سهامداران قرار می‌دهد. سرمایه گذاری در یک استخر سهام عمومی مزایا و همچنین نکاتی (به ویژه مدل استخر سهام) دارد که یک سرمایه گذار قبل از سهام گذاری باید در نظر بگیرد.

استخرهای سهام عمومی برای سرمایه‌گذاران خرد – که علاقه مند به سهام گذاری هستند – ایده‌آل است چراکه به دلیل مشارکت با تعداد زیادی سرمایه گذار دیگر در یک استخر ، نیاز نیست یک فرد تعداد زیادی توکن رمزارز را سهام گذاری کند. برای تبدیل شدن به اعتبارسنج در شبکه بلاک چین یا راه‌اندازی یک استخر سهام خصوصی لازم است تعداد زیادی توکن رمزارز سهام گذاری شود. استخر سهام گذاری امکان مشارکت تعداد زیادی از افراد را در سهام گذاری یک اعتبارسنج فراهم می کند و کارمزد را بین آنها تقسیم می کند. به عنوان مثال در مورد رمزارز اتریوم برای تبدیل شدن به یک اعتبارسنج مستقل نیاز به سهام گذاری 32 اتریوم است درحالیکه در یک استخر سهام گذاری اتریوم تعداد زیادی افراد می توانند با تعداد بسیار کمتری اتروم مشارکت کنند تا در کنار هم به 32 اتروم برسند.

2- سود استخر سهام گذاری

برای دارندگان رمزارز که توکن های خود را بصورت بلند مدت نگهداری می کنند، استخرهای سهام گذاری یک گزینه مناسب محسوب می شود چراکه همزمان با افزایش ارزش رمزارز خود ، از سود سهامگذاری نیز بهره مند می شوند.

یک سرمایه گذار می‌توانید با بخشی از توکن‌های رمزارز خود ، در یک استخر سهام ، سرمایه‌گذاری کند. استخر سهام بسته به ارز رمزپایه‌ای که به اشتراک گذاشته می‌شود، به صورت روزانه، هفتگی یا سه‌ماهه، به سرمایه گذاران پاداش می‌دهد. به عنوان مثال، سرمایه‌گذاران می‌توانند توکن‌های اتریوم خود را برای پاداش‌های روزانه و بدون توجه به حداقل موجودی، در یک استخر سهام در کوین بیس ( Coinbase ) قرار دهند. یکی دیگر از بلاک چین های محبوب برای سهام گذاری ، کازموس ( Cosmos ) است که دومین اکوسیستم بزرگ در بلاک چین است. سرمایه گذاران می توانند توکن های خود را از طریق اعتبارسنج های مختلف در تعداد زیادی از زنجیره های موجود در اکوسیستم کازموس سهام گذاری کنند.

انتخاب اینکه در کدام یک از استخرها وارد می شوید بستگی به عوامل مختلفی دارد، از جمله نرخ کمیسیون، که معمولاً بین 5٪ تا 6٪ است و نحوه کمک آنها به اکوسیستم – مثلا برخی استخرها برای پروژه هایی که اعتبارسنجی می کنند، کد تولید می کنند. نرخ درصد سالانه (APR) از زنجیره ای به زنجیره دیگر متفاوت است، مثلا APR در کازموس هاب (Cosmos Hub) 15 درصد است در حالی که در اسموسیس (Osmosis) 60 درصد است و جونو (Juno) 150 درصد سود سالانه ارائه می دهد.

3- چرا باید در یک استخر سهام گذاری سرمایه گذاری کنید؟

استخرهای سهام‌گذاری متناسب با توکن‌های سرمایه‌گذاری شده، پاداش دریافت می‌کنند، حتی اگر شما تعداد توکن های کمتری از حداقل تعداد لازم برای تبدیل شدن به یک اعتبارسنج ، سهام گذاری کرده باشید متناسب با تعداد توکن سهام گذاری خودتان پاداش دریافت می کنید.

استخرهای سهام به هر کسی امکان می دهد درآمد غیرفعال کسب کند در حالی که همچنان توکن های رمزارز خود را دارد و از افزایش قیمت درازمدت آن بهره مند می شود. علاوه بر این، سرمایه‌گذاران لازم نیست نگران نحوه عملکرد یک استخر سهام یا رویه‌های مورد نیاز در راه‌اندازی و اجرای یک گره اعتبارسنجی باشند، چراکه اپراتور استخر سهام از طرف همه سهامداران این کارها را انجام می‌دهد.

جوایز به‌دست‌آمده به‌صورت توکن رمزارز سهامگذاری شده است، زیرا بلاک چین هر بار که با موفقیت یک بلوک از تراکنش‌های یک رمزارز تکمیل می شود توکن های جدیدی از همان رمزارز را به استخر مربوطه پاداش می‌دهد به این ترتیب سهام گزاران آن استخر ، سهم منصفانه خود را متناسب با تعداد توکن‌های سهام گذاری شده خود ، دریافت می‌کنند.

با توجه به اینکه حداقل مقدار توکن های مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک اعتبارسنجی بسیار زیاد است، برای سرمایه گذاران تازه کار راحت تر است که رمزارزهای خود را با یک اپراتور استخر سهام عمومی قفل کنند تا از پاداش های قابل پیش بینی و مکرر بیشتری برخوردار شوند.

3- قبل از شروع سهام گذاری باید از چه مواردی آگاه باشید؟

علیرغم بازدهی بالقوه، برای یک سرمایه‌گذاری معقول ، هزینه‌های راه‌اندازی یک استخر سهام گذاری رمزارز باید در نظر گرفته شود.

مهم است که عاقلانه یک استخر سهام گذاری را انتخاب کنید، زیرا توکن های سهام گذاری شده به عنوان تضمینی برای بلاک چین عمل می کنند و مهم است که اپراتور استخر، که به عنوان یک اعتبارسنج در بلاک چین عمل می کند، کار خود را بدون هیچ گونه قصد مخرب انجام دهد.

فرض کنید یک بلوک با تراکنش‌های نامعتبر یا تقلبی تشکیل شده است، شبکه بلاک چین ممکن است مقدار مشخصی از توکن‌های سهام را بسوزاند و منجر به از دست دادن رمزارز سهام گذاری شده که متعلق به سهامداران است ، شود.

علاوه بر این، هنگامی که یک سرمایه‌گذار تصمیم می‌گیرد به یک استخر سهام بپیوندد، توکن‌های رمزارز او در یک آدرس بلاک چین خاص قفل می‌شوند و این ممکن است باعث شود که سرمایه گذار کنترل مستقیم بر توکن‌های قفل شده خود نداشته باشند. عاقلانه تر است که استخرهایی را انتخاب کنید که به سرمایه گذاران اجازه می دهد در فرآیند سهامداری شرکت کنند و در عین حال دارایی های خود را برای امنیت بیشتر در کیف پول سخت افزاری نگهداری کنند.

زمانیکه در یک استخر سهام گذاری می کنید پاداش‌های کوچک‌تری را نسبت به زمانی که توکن‌های خود را مستقیماً با بلاک چین سهام گذاری می کنید (بدون استخر)، دریافت می‌کنید، زیرا هر پاداش سهام گذاری بین بسیاری از شرکت‌کنندگان در استخر تقسیم می‌شود و البته کارگزار استخر نیز کارمزد خود را برداشت می کند که مربوط به کسر هزینه های پلتفرم و نرخ کمیسیون، می شود. برای اتریوم، تبدیل شدن به یک اعتبارسنج مستقل می‌تواند 6 درصد سود سالانه داشته باشد. در مقابل، سرمایه‌گذاری‌ در استخرهای سهام اترویم می‌تواند در بهترین حالت، سود سالانه کمتری در حدود 5 درصد به سرمایه شما پرداخت کند.

4- سهام گذاری را چگونه شروع کنیم

لازم است تحقیقات لازم در مورد همه استخرهای موجود برای یک توکن رمزارز خاص انجام شود و استخرهایی که سابقه اثبات شده و معتبر دارند انتخاب شوند.

برخلاف استخراج رمزارز، سهام گذاری رمزارز مستلزم سرمایه‌گذاری در تجهیزات استخراج برای کسب درآمد نیست. چندین استخر سهام گذاری رمزارز وجود دارد که در حال حاضر برای ارزهای دیجیتال مختلف که بر روی یک بلاک چین با مکانیسم اثبات سهام کار می‌کنند در دسترس هستند. پیشنهاد می کنیم صرافی‌های رمزارز معتبر را که استخرهای سهام عمومی ارائه می دهند انتخاب کنید نه استخرهای سهام خصوصی که ممکن است سود سالانه بالاتری ارائه دهند.

جدای از در نظر گرفتن رتبه بندی استخر سهام، عاقلانه است که استخرهایی را انتخاب کنید که به طور منظم اخبار و اطلاعات مختلف در مورد عملکرد استخر سهام را به سرمایه گذاران ارائه می دهند و در عملکرد آنها شفافیت وجود دارد. این شامل تصمیم گیری کلیدی در مورد نقشه راه آینده استخر و اینکه چگونه سرمایه گذاران بخشی از فرآیند می باشند، می شود.

 

بیت کوین مجددا پشتیبان 30000 دلار را تست کرد و داده ها حاکی از خرید بالای نهنگ ها است

0

بازدیدها: 29

به گزارش کوین تلگراف ، احساسات منفی در سراسر بازار ارزهای دیجیتال در 9 مه (19 اردیبهشت) حتی عمیق‌تر شد که ناشی از تشدید فروش مداوم و افت قیمت بیت کوین (BTC) به 30,334 دلار، پایین‌ترین قیمت آن از ژوئیه 2021 (خرداد 1400) بود.

عوامل متعددی مانند افزایش نرخ بهره بانک های مرکزی، پایان سیاست‌های چاپ پول توسط فدرال رزرو آمریکا، کاهش قیمت سهام و نگرانی‌های مربوط به استیبل‌کوین UST Terra که می‌خواهد 1 دلار خود را حفظ کند، همگی بر احساسات در بازار رمزارز تأثیر گذاشتند.

داده‌های کوین تلگراف مارکت پرو ( Cointelegraph Markets Pro ) و تردینگ ویو ( TradingView ) نشان می‌دهد که در نهم می (19 اردیبهشت) بعد از ظهر در اثر فروش سنگین بیت کوین، قیمت آن به پایین‌ترین حد روزانه 30334 دلار رسید. خریداران دیوانه‌وار از سطح قیمتی 30000 دلاری دفاع کردند چرا که از نظر روانی محدوده مهمی است.

در ادامه نگاهی به آنچه که چندین تحلیلگر در مورد چشم انداز حرکت رو به جلو بیت کوین می گویند می پردازیم همچنین داده هایی را در مورد واکنش نهنگ های بیت کوین به حرکت اخیر قیمت بیت کوین بررسی می کنیم.

حرکت نزولی بازار آغاز شده است؟

احتمال یک فروش قوی قبل از نزول روز دوشنبه توسط تحلیلگر و کاربر توییتر با نام مستعار نونیا بیزنیز ( Nunya Bizniz ) پیش بینی و مورد بررسی قرار گرفته بود. وی نمودار زیر را منتشر کرده بود که منطقه احتمالی تسلیم بیت کوین را به خوبی نشان می دهد.

نونیا بیزنیز گفته بود :

” این کانال صعودی هشت ساله در چهار نقطه با خط پایین کانال برخورد داشته است. آیا برخورد دیگری ( دایره زرد بین خطوط قرمز و آبی ) وجود خواهد داشت که سپس رشد به بالای کانال آغاز شود؟ “

بر اساس این نمودار ، در صورت وقوع چنین سناریویی قیمت بیت کوین ممکن است تا 19891 دلار افت کند.

به هر حال، آنچه در آینده برای بیت کوین پیش می‌آید احتمالاً در بازار ارزهای دیجیتال طوفانی خواهد بود چراکه زیان فعلی سرمایه گذاران در حال نزدیک شدن به رکورد تاریخی است. کاربر توییتر با نام مستعار بیت کوین آرشیو ( Bitcoin Archive ) اینگونه به این موضوع اشاره کرده است :

” بیت کوین برای دومین بار به مدت 6 هفته نزولی بوده است. بیت کوین تا کنون هیچ وقت هفت هفته پی در پی قرمز نبوده است “

بیت کوین پایین تر از میانگین متحرک دوساله معامله می شود

تحلیلگر رمزارز فیلیپ سوئیفت (Philip Swift)، نمودار زیر را برای بررسی قیمت بیت کوین ارائه کرده و به میانگین متحرک 2 ساله (MA) می پردازد وی در این نمودار برداشت مثبت تری از ضعف اخیر بیت کوین ارائه کرده است.

این تحلیلگر می گوید :

” مجددا همان چرخه تکرار می شود! قیمت به زیر MA دوساله کاهش یافته است. زمان خرید و انباشت بیت کوین است. “

کیف پول نهنگ ها در حال انباشت است

به گفته آکاش (Akash) تحلیلگر رمزارز در توییتر، نهنگ های بیت کوین در کاهش های قیمتی بیت کوین پیوسته در حال خرید و انباشته بیت کوین هستند.

آکاش می گوید :

” کیف‌پول‌هایی که 10000 تا 100000 بیت کوین دارند از 30 آوریل (10 اردیبهشت) در حال خرید هستند. “

در حالی که این داده ها دلگرم کننده هستند، مهم است به خاطر داشته باشید که هیچ تضمینی در برابر تغییر روند بیت کوین یا نزول بیشتر وجود ندارد و همیشه باید مدیریت ریسک کرد. ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال اکنون به 1.411 تریلیون دلار رسیده است و نرخ تسلط بیت کوین 41.5 درصد است.

کمسیون بورس آمریکا صندوق معامله آتی بیت کوین شرکت Valkyrie را پذیرفت

0

بازدیدها: 44

به گزاش کوین تلگراف ، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) درخواست صندوق معامله آتی (ETF) والکری (Valkyrie) را تایید کرده است. این یک صندوق معامله آتی بیت کوین دیگر است که توسط SEC تایید شده است اما هنوز هیچ نشانه ای از صندوق های معامله مستقیم بیت کوین (SPOT) وجود ندارد.

بر اساس سندی که توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده منتشر شده است در روز پنجشنبه، درخواست شرکت والکری تحت قانون اجرایی 33 بورس اوراق بهادار آمریکا مصوب سال 1934 ، تایید شده است، این همان قانونی است که میتواند راه اندازی صندوق معاملاتی مستقیم بیت کوین را نیز تایید کند و البته تاکنون موفقیتی حاصل نداشته است. کوین تلگراف می نویسد :

” کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده دومین صندوق معاملاتی آتی بیت کوین را تحت قانون اجرایی 33 پذیرفت. تمامی درخواست ها برای ایجاد صندوق معاملاتی مستقیم بیت کوین نیز تحت همین قانون اجرایی ارائه شده اند. نوری در انتهای تونل دیده می شود “

درخواست راه اندازی صندوق معاملات آتی بیت کوین اولین بار توسط والکری در آگوست 2021 (مرداد 1400) ثبت شد، صندوق آتی بیت کوین والکری (XBTO) قابلیت معاملات قراردادهای آتی بیت کوین را فراهم می کند. این شرکت نیز به صندوق های معاملاتی آتی بیت کوین شرکت های پروشرز (ProShares) و وانیک (VanEck) مجوز داده است اما کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده تا کنون همه درخواست ها برای ایجاد یک صندوق معاملاتی مستقیم بیت کوین را رد کرده است. چندین کشور دارای صندوق معاملاتی مستقیم بیت کوین هستند که می توان به کانادا، اروپا و آمریکای لاتین اشاره کرد.

در سال گذشته، تعداد زیادی درخواست برای صندوق های معاملاتی وجود داشت که همگی رد شدند و چندین شرکت نیز درخواست های خود را پس گرفتند به عنوان مثال شرکت بیتوایز (Bitwise) درخواست خود را پس گرفته و در مقابل یک صندوق نقدی راه اندازی کرده است. صندوق‌ها تاکنون عملکرد خوبی داشته‌اند، اگرچه بسیاری از مردم امیدوارند در آینده با معرفی یک ETF در بورس آمریکا ، موفقیت بیشتری برای بیت کوین و رمزارزها حاصل شود. نظرسنجی اخیر نزدک نشان داد که یک صندوق قابل معامله بیت کوین در بورس آمریکا ممکن است منجر به پذیرش بیشتر ارزهای دیجیتال توسط مشاوران مالی شود.

به گفته تحلیلگران بلومبرگ، اریک بالچوناس (Eric Balchunas) و جیمز سیفارت (James Seyffart) ، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده می تواند در اواسط سال 2023 یک صندوق معاملاتی مستقیم بیت کوین را بر اساس یک اصلاحیه پیشنهادی برای تغییر تعریف «مبادله» در قوانین تنظیم کننده ، بپذیرد. با این حال، طبق نظرسنجی نزدک، تنها 38 درصد از مشاوران مالی احتمال می‌دهند که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در نهایت یک صندوق معاملاتی ارز دیجیتال را تأیید کند.

 

امکان افزودن رمزارز به پس انداز بازنشستگی در لایحه “آزادی مالی” توسط سناتور تامی توبرویل

0

بازدیدها: 50

سناتور توبرویل لایحه ای با عنوان “قانون آزادی مالی” ارائه کرده است که بر طبق آن افراد می توانند رمزارز را به پس انداز بازنشستگی 401(k) اضافه کنند.

به گزارش کوین تلگراف ،سناتور جمهوری‌خواه تامی توبرویل (Tommy Tuberville) از ایالت آلاباما ( Alabama ) در آمریکا از لایحه جدیدی رونمایی کرده است. وی این لایحه جدید را قانون آزادی مالی می‌نامد که به آمریکایی‌ها اجازه دهد ارزهای دیجیتال را به طرح پس‌انداز بازنشستگی 401(k) خود اضافه کنند، بدون اینکه محدودیتی در دستورالعمل‌های نظارتی وجود داشته باشد. این لایحه پاسخی از سوی این سناتور به پیشنهاد سناتور وارن ( Warren ) و وزارت کار (DOL) برای ممنوع کردن سرمایه‌گذاری بیت‌کوین در طرح‌های سرمایه‌گذاری 401(k) به دلیل ریسک بالای این نوع سرمایه گذاری ها است.

سناتور توبرویل در مقاله ای برای CNBC در روز پنجشنبه گفت:

دولت فدرال مجاز نیست در انتخاب کارگران آمریکایی برای نوع سرمایه‌گذاری در پس‌اندازهای طرح 401(k) خود آنطور که صلاح می‌دانند دخالت کند.

او گفت که سیاست وزارت کار در 10 مارس (19 اسفند 1400) تغییر کرده است و محدودیت های مختلفی ایجاد شده است که مغایر با آزادی کارمندان در سرمایه گذاری درآمدهای خود بصورت خودگردان و با استفاده از کارگزاری ها است. این محدودیت ها به “پنجره های کارگزاری” (Brokerage windows) اعمال می شود. پنجره های کارگزاری این امکان را در اختیار افراد قرار می دهند که بتوانند سرمایه های موجود خود در کارگزاری را به دلخواه و بصورت خودگردان مدیریت کنند به جای اینکه نحوه سرمایه گذاری آن را در اختیار کارگزاری قرار دهند.

” من به تازگی قانون آزادی مالی را معرفی کردم، که به پس انداز بازنشستگان اجازه می دهد وجوه 401(k) خود را به دلخواه خود سرمایه گذاری کنند. دولت نباید این کار را بکند که به پس انداز بازنشستگان بگوید چگونه می توانند پول خود را سرمایه گذاری کنند “

شرکت مدیریت سرمایه گذاری فیدلیتی ( Fidelity Investments ) در 26 آوریل (6 اردیبهشت) گفت که به مشتریان اجازه می دهد بیت کوین (BTC) را در حساب های 401(k) خود قرار دهند. این امر باعث شد که سناتورهای دموکرات الیزابت وارن و تیم اسمیت در نامه‌ای به ابیگیل جانسون، مدیر عامل فیدلیتی، استدلال کنند که احتمالا این موضوع به دلیل “تضاد منافع” غیرقانونی است چراکه این شرکت از سال 2017 با محصولات رمزارز کار می‌کند و به عبارتی مجاز نمودن ورود رمزارز به حساب های 401(k) در جهت منافع خود شرکت است. آنها همچنین اشاره کردند که سرمایه‌گذاری‌ها در رمزارز خطرات قابل توجهی را به همراه دارد.

سناتور وارن یکی از مخالفان سرسخت سرمایه گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال است و سال گذشته از این صنعت به عنوان «بانک سایه (shadow bank) جدید» یاد کرد.

در حالی که دستورالعمل جدید وزارت کار به طور مشخص نامی از فیدلیتی نمی‌برد، اما اشاره می‌کند که سوء استفاده از قوانین پولی از طریق ارزهای دیجیتال می‌تواند منجر به تعطیلی پلتفرم‌های معاملاتی شود که در نهایت به سرمایه‌گذاران آسیب می‌زند.

سناتور توبرویل قول داد که قانون آزادی مالی، وزارت کار را از محدود کردن انواع سرمایه‌گذاری‌ها در طرح بازنشستگی 401(k) که یک کارمند می تواند بصورت خودگردان در آن سرمایه‌گذاری کند، منع می‌کند. وی گفت : “وزارت کار نباید بتواند محدوده یا نوع سرمایه گذاری کارمندان در طرح پس انداز بازنشستگی را محدود کند.”

” چه به چشم‌انداز اقتصادی بلندمدت ارز دیجیتال اعتقاد داشته باشید یا نه، انتخاب اینکه پس‌اندازهای دوران بازنشستگی کارمندان در چه چیزی سرمایه‌گذاری شود، باید با خود آنها باشد نه دولت. “

تاکنون هیچ سناتور دیگری از لایحه جدید حمایت عمومی نکرده است. این طرح برای بررسی بیشتر در مجلس نمایندگان ، ابتدا باید اکثریت آرا را در سنا به دست آورد. در حال حاضر دموکرات ها اکثریت سنا را در اختیار دارند که تصویب این قانون را به نبردی سخت و دشوار تبدیل می کند. با این حال، توبرویل نظر خود را با صدای بلند و واضح بیان کرده است.

بانک خصوصی بین المللی LGT معاملات بیت کوین و اتریوم را راه اندازی می کند

0

بازدیدها: 42

به گزارش کوین تلگراف ، بانک LGT همکاری خود را با بانک رمزارز سوئیسی سبا (Seba) برای ارائه خدمات نگهداری و معاملات بیت کوین و اتریوم اعلام کرده است. گروه LGT، یک گروه بانکداری خصوصی و همچنین مدیریت سرمایه است. این بانک با راه اندازی پلتفرم سرمایه گذاری بر روی بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) در این بانک در لیختن اشتاین (Liechtenstein)، حرکت خود را به سمت ارزهای دیجیتال آغاز کرده است.

بر اساس اطلاعیه مشترکی که روز چهارشنبه منتشر شد، بانک LGT – که بیش از 292 میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت دارد – خدمات نگهداری و معاملات دارایی دیجیتال را با همکاری بانک ارز دیجیتال سبا سوئیس آغاز کرده است.

“بانک LGT از ماه می (اردیبهشت) امکان سرمایه گذاری مستقیم در بیت کوین و اتریوم را ارائه کرده است. ساندرا فرانک (Sandra Frank)، مدیر ارشد بازاریابی بانک سبا گفت: بانک خصوصی LGT با بانک سبا وارد مشارکت شده است که به عنوان کارگزار و متولی برای ارائه این خدمات عمل خواهد کرد. بانک LGT در ابتدا خدمات نگهداری و معاملاتی را برای بیت کوین و اتریوم ارائه خواهد کرد. سبا از بیش از 14 ارز دیجیتال از جمله آلت کوین هایی مانند لایت کوین (LTC)، پولکادات (DOT)، تزوس (XTZ)، تتر (USDT) و غیره پشتیبانی می کند.

بر اساس این اعلامیه، خدمات رمزارز بانک LGT به طور کامل با دارایی‌های سنتی ادغام می‌شود. بنابراین مشتریان قادر خواهند بود تا به راحتی دارایی‌ها را در موجودی پرتفوی خود مشاهده و مبادله کنند. این قابلیت در ابتدا فقط برای گروه های مشتریان منتخب بانک LGT در دسترس خواهد بود. برای دسترسی به خدمات جدید، مشتریان باید در لیختن اشتاین یا سوئیس مستقر باشند و به عنوان مشتریان حرفه ای طبقه بندی شوند یا توسط یک مدیر دارایی خارجی مدیریت شوند.

بانک LGT که مقر آن در وادوز(Vaduz)، لیختن اشتاین است، یکی از بزرگترین مجموعه های مدیریت سرمایه در جهان است. پیدایش این غول بانکی به سال 1920 برمی‌گرداند و هم اکنون بیش از 20 دفتر در سراسر جهان دارد. این بانک در سوئیس نیز حضور فعال و کلیدی دارد.

رولاند مت (Roland Matt)، مدیر عامل بانک LGT لیختن اشتاین، گفت که ورود بانک LGT به دنیای رمزارز با تعهد این شرکت برای پاسخگویی به تقاضای فزاینده برای فرصت های سرمایه گذاری مطابقت دارد. او اضافه کرد:

تقاضا برای ارزهای دیجیتال در میان مشتریان ما در سال‌های اخیر افزایش یافته است. همزان با توسعه خدمات رمزارز در این بانک، بر فرآیندها و رویه‌های واضح و قابل اعتماد و همچنین امنیت توجه ویژه‌ای داشته ایم. اینها موارد کلیدی و مهم در ورود به این طبقه دارایی (رمزارز) است.

ورود موسسات به دنیای رمزارز

خبر ورود بانک LGT به دنیای رمزارز تاکیدی بر این روند است که بانک‌های جهانی و شرکت های مدیریت سرمایه به‌طور فزاینده‌ای در حال ورود به این حوزه و استفاده از خدمات سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال هستند. روز دوشنبه دو بانک بزرگ آرژانتین یعنی بانکو گالیکا (Banco Galicia ) و بروبانک (Brubank) – که از نظر سرمایه اولین و دومین بانک بزرگ خصوصی این کشور محسوب می شوند – اعلام کردند که قصد دارند امکان خرید ارزهای دیجیتال را برای مشتریان فراهم کنند.

برخی از برجسته ترین بانک های جهان در سال 2021 حرکت های عمده ای را به سمت بیت کوین انجام دادند، از جمله بانک نیویورک ملون (New York Mellon) در ماه فوریه (اسفند) برنامه هایی را برای نگهداری و انتقال بیت کوین برای مشتریان خود اعلام کرد. بطور مشابه سایر بانک‌های جهانی مانند BBVA آرژانتین و بانک ایالات متحده اعلام کردند که خدمات سرمایه‌گذاری در رمزارزها را راه‌اندازی می کنند.

 

فدرال رزرو آمریکا “سرنوشت بازار را تعیین خواهد کرد” – مواردی که در این هفته در بازار بیت کوین باید در نظر بگیرید

0
فدرال رزرو و قیمت بیت کوین

بازدیدها: 70

به گزارش کوین تلگراف ، بیت کوین (BTC) پس از بدترین عملکرد ماه آوریل خود (اواسط فروردین تا اواسط اردیبهشت) ، هفته جدیدی را با موارد زیادی که بر قیمت آن موثر هستند، آغاز می کند.

از ابتدای سال 2022 ، بیت کوین در محدوده قیمتی کوچکی نوسان می کند و کندل ماهانه بیت کوین در ماه آوریل همچنان در همین محدوده معاملاتی باقی مانده است و نگرانی ها از این وجود دارد که قیمت بیت کوین در مرحله بعدی به 30000 دلار یا حتی کمتر نزول کند.

گفتنی است، با آغاز ماه می، احساسات حاکم بر بازار بهبود یافته است و با اینکه ارزهای دیجیتال به طور گسترده به عوامل کلان وابسته هستند، داده‌های زنجیره‌ای نشان می دهد که تحلیل گران بیشتر امیدوار و خشنود هستند تا وحشت زده.

با این حال، با تصمیم گیری در مورد سیاست اقتصادی ایالات متحده که قرار است در چهارم ماه مه (چهارشنبه 14 اردیبهشت) اتخاذ شود در روزهای آینده ممکن است بازارها با واکنش های شدید و نوسانات قیمتی بالا همراه باشند چراکه بازارها تلاش می کنند خود را با سیاست های بانک مرکزی آمریکا هماهنگ کنند.

در ادامه نگاهی به این عوامل می‌اندازیم که تغییرات قیمت بیت کوین را در این هفته شکل می‌دهند.

فدرال رزرو آمریکا مجددا در کانون توجه قرار گرفته است

بازارهای کلان (مانند بازارهای سهام آمریکا و یا بازار طلا) بر طبق معمول در این هفته و با نزدیک شدن به نشست فدرال رزرو ایالات متحده ، در اوج هستند. از آنجایی که تورم در سراسر جهان افزایش یافته است انتظار می رود که جروم پاول رئیس فدرال رزرو به تعهدات قبلی خود عمل کند و افزایش نرخ بهره را اعلام کند.

اینکه افزایش نرخ بهره چقدر شدید خواهد بود و با چه سرعتی اعمال می شوند موضوع مهمی است که مدت هاست مورد بحث در بازارهای مالی است. هر گونه شوک در مورد تغییر نرخ بهره ، احتمالاً باعث نوسانات موقتی در سراسر بازارها می شود که در حدود شش ماه گذشته بازار رمزارز نیز از این قاعده مستثنی نبوده است بنابراین تمامی توجهات به جلسه کمیته بازارهای باز فدرال (FOMC) که در 3 و 4 می (13 و 14 اردیبهشت) برگزار می شود، معطوف شده است.

در چند ماه اخیر اتفاقات زیادی افتاده است که تاثیر منفی بر بازارها داشته است. ابتدا فدرال رزرو نرخ بهره را افزایش داد. سپس تهاجم روسیه را داشتیم و بعد تحریم های گسترده بر علیه روسیه اعمال شد. سپس فدرال رزرو بزرگترین حجم بدهی خارجی را اعلام کرد و این هفته مجددا فدرال رزرو جلسه مهمی در مورد افزایش نرخ بهره دارد. به گفته کارشناسان فدرال رزرو سرنوشت بازار را تعیین خواهد کرد.

هفته آینده با انتشار داده های شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) ایالات متحده در ماه آوریل، توجه بازار مجددا به سمت تورم برمی گردد. تورم بالا نشانه خوبی برای بازار رمزارز است و به بازیابی قیمت رمزارزها کمک خواهد کرد.

آیا بیت کوین به 28000 دلار سقوط خواهد کرد؟

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می‌دهند که بسته شدن کندل ماهانه آوریل در حدود 37600 دلار، برای دارندگان بیت‌کوین چندان خوشاند نبوده است.

علیرغم اینکه بیت کوین توانست قیمت خود را نسبتا بازیابی کند اما تنها در محدوده کوچکی نوسان کرده است و نتوانسته به بالای سطح 46000 دلار برسد. تصور می شد بیت کوین در ماه آوریل عملکرد خوبی داشته باشد اما در نهایت، بیت کوین بدترین عملکرد ماه آوریل را در کل تاریخ خود ثبت کرد. بر طبق داده های کوین گلس (Coinglass ) بیت کوین ماه آوریل را با زیان 17.3٪، به پایان رساند.

از اینرو معامله گران بسیار محتاط عمل می کنند. نمودار بیت کوین در حال حاضر از نظر روانی ، نزولی است و شکست به زیر 35 هزار دلار می تواند باعث عجله بسیاری از معامله گران برای فروش و خروج از بازار شود. یکی از معامله گران معروف آقای کریس دون (Chris Dunn) می گوید که منتظر افت بیت کوین به 26000 دلار است تا در آن محدوده اقدام به خرید کند:

اکنون ورود به بازار ریسک بالایی دارد. بهتر است وارد بازار نشویم. من در قیمت 26000 دلار وارد خواهم شد

آقای دان تنها تحلیل گری نیست که معتقد است بیت کوین به زیر 30000 دلار سقوط خواهد کرد. متیو هایلند (Matthew Hyland) با توجه به حجم معاملات بیت کوین ، استدلال می کند که قیمت بیت کوین به زیر 30000 دلار سقوط خواهد کرد. وی در چندین توییت به این مورد اشاره کرده است:

حجم معاملات بیت کوین از ماه می (اردیبهشت) سال قبل باعث شد که قیمت بیت کوین به زیر 30000 دلار افت کند. حجم پایین معاملات به معنی معاملات کمتر بین خریداران و فروشندگان است. زیر 30000 دلار خریداران جدید با حجم بالا وارد می شوند. این خریداران همانهایی هستند که قیمت را به 65000 دلار رسانده بودند.

تقویت دلار آمریکا ، فشار روی بیت کوین را افزایش داده است

در ماه گذشته شاخص دلار آمریکا (DXY) رشد کرده است و به نظر می رسد به بالاترین حد از سال 2002 رسیده است. در حال حاضر شاخص دلار آمریکا برابر با 103.4 است و هیچ نشانی از عقب نشینی آن (افت) دیده نمی شود که باعث ناامیدی دارندگان بیت کوین است.

در حال حاضر، رابطه معکوس بین بیت کوین و شاخص دلار آمریکا (DXY) نشان می دهد که اگر این شاخص بالاتر از سطح مقاومت 102 باشد می تواند بیت کوین را تضعیف کند و قیمت بیت کوین ممکن است به سطح 35 هزار دلار و حتی پایین تر بازگردد. مقاومت 102 برای شاخص دلار آمریکا چندان قوی نیست حالا اگر تصمیم فدرال رزرو آمریکا برای افزایش نرخ بهره اعلام شود حتی ممکن است شاخص دلار آمریکا بالاتر نیز برود.

رشد ارزش دلار به شدت به تصمیمات فدرال رزرو آمریکا وابسته است. افزایش تورم و همچنین افزایش احتمالی نرخ بهره به میزان 50bps در چند روز آینده می تواند شاخص دلار آمریکا را تقویت کند.