آرامش قبل از توفان؟ تحلیلگر می گوید بیت کوین در سه ماه به 20000 دلار میرسد

0
339
خرید بیت کوین

بازدیدها: 94

Mohit Sorout می گوید بیت کوین می تواند در مدت سه ماه پس از شکستن محدوده فعلی به بیشینه تاریخی خود برسد.

قیمت بیت کوین چندین ماه است که در محدوده کوچکی باقی مانده است. اگر بالای این محدوده به صورت موفقیت آمیزی شکسته شود به گفته Mohit Sorout شریک Bitazu Capital founding ، قیمت بیت کوین به سرعت به بیشینه تاریخی خود خواهد رسید.

از جولای 2020 بیت کوین در محدوده 10200 و 11800 دلار در محدوده 15 درصدی قرار دارد. بیت کوین به جز در موارد کوچک به مدت زیادی دارای نوسانات پایین است. وقتی بیت کوین به مدت طولانی در یک محدوده کوچک ثابت باشد یک حرکت بزرگ قیمتی اتفاق می افتد.

اینکه آیا خروج از این محدوده در کوتاه مدت اتفاق می افتد یا خیر ، هنوز قطعیت ندارد اما اگر اتفاق افتد به گفته Sorout در مدت سه ماه بیت کوین 20000 دلار را خواهد دید.

چرا سه ماه برای رسیدن بیت کوین به بیشینه تاریخی پس از شکست محدوده؟

بر اساس سیکل های قبلی قیمت بیت کوین ، بیت کوین تمایل دارد بعد از شکست محدوده طولانی مدت به سرعت رشد کند. این الگو هم در مورد خروج به بالا و خروج به پایین حاکم است. از یکم ماه می تا 20 جولای ، بیت کوین در محدوده 8800 تا 9800 دلار باقی مانده بود و در نزدیکی 9100 دلار تثبیت شده بود. بعد از دو ماه تثبیت بیت کوین در 12 روز 32 درصد یعنی تا 12123 دلار در بایننس صعود کرد.

بر اساس تمایل بیت کوین به نوسان بالا بعد از تثبیت طولانی قیمت، Sorout  می گوید :

“آرامش قبل از طوفان. اگر بیت کوین امروز از محدوده خارج شود می تواند احتمالا بیشینه تاریخی قبلی خود یعنی 20000 دلار را در سه ماه ببیند.”

وقتی در مورد دلیل این مدت سه ماه پرسیده می شود Sorout می گوید: این سه ماه بر اساس مشاهدات نوسان بیت کوین است.

بر اساس گفته Sorout  قیمت بیت کوین می تواند حتی در کمتر از سه ماه به 20000 دلار برسد. او اشاره می کند :

“این مشاهدات بر اساس چگونگی نوسانات رالی ها بعد از دوره نوسان پایین است. حتی می تواند سریع تر باشد”

یک متغییر مهم که باید در نظر گرفته شود مربوط به وثیقه قراردادهای آتی (futures) و مقایسه آن با بازاری صعودی قبلی است.

فاکتورهایی که مومنتم بیت کوین در سه ماه آخر 2020 و در سال 2021 تقویت می کند.

یک فاکتور قوی که سیکل صعودی بیت کوین را در سال 2021 حفظ می کند تقاضا توسط موسسات است.

در 17 اکتبر رئیس Grayscale آقای Barry Silbert گفت که دارایی های شرکت به بیشینه خود یعنی 6.4 میلیارد دلار رسیده است. Silbert تاکید کرد که شرکت این هفته ورودی سرمایه زیادی داشته است.

سازمان هایی که بیت کوین تقاضا می کنند – مانند Square و MicroStrategy بیت کوین را بعنوان یک دارایی با پتانسیل می شناسند. این به آن معنی است که بسیاری از سرمایه گذاران سازمانی بیت کوین را بدون تمایل به فروش در آینده نزدیک خریداری می کنند.

قیمت بیت کوین با وجود اخبار مثبت مربوط به سرمایه گذاری سازمان ها ، در ماه اکتبر راکد بوده است. اما خالق stock-to-flow PlanB می گوید احتمال بازگشت متقارن وجود دارد:

“چرا قیمت بیت کوین با وجود این همه خرید سازمانی بالا نمی رود؟ چه کسی می فروشد؟ قیمت بیت کوین دقیقا کجا باید باشد که بالای 10000 دلار مانده است و منتظر یک لحظه است…”

منبع : cointelegraph.com

خرید بیت کوین خودکار