آیا با نزدیک شدن به هالوینگ، بیت کوین $8000 را می بیند؟ معاملات آپشن (اختیار) BTC این را نشان نمی دهد.

0
54

بازدیدها: 19

با وجود اینکه حدود سه هفته به هاوینگ بیت کوین باقی مانده است پارامترهایی وجود دارد که می تواند منجر به نزولی شدن بیت کوین شود.

با اینکه کمتر از 20 روز به هالوینگ بیت کوین باقی مانده است ، برخی از تحلیلگران پیش بینی می کنند که افزایش سرمایه در بازار بیت کوین منجر به کاهش فشار فروشندگان و در نتیجه افزایش قیمت بیت کوین شود اما داده های مربوط به معاملات اختیار (Options) بیت کوین چیز دیگری می گویند. بگذارید دقیق تر بررسی کنیم.

تعداد قراردادهای اختیار (آپشن) افزایش میابد.

طبق گزارش skew ، از ابتدای آوریل تعداد قراردادهای اختیار بیت کوین در حال افزایش است که بخش بزرگی از سهم بازار در اختیار Deribit است. حجم معاملات اختیار (آپشن) اکنون 623 میلیون دلار است.

تعداد قراردادها در قراردادهای اختیار (آپشن) رگوله شده مانند Chicago Mercantile Exchange – CME و Bakkt و LedgerX نیز در حال افزایش است. برای مثال CME همین حالا دارای 11 میلیون دلار قرارداد اختیار (آپشن) دارد که بیش از دو برابر 5.1 میلیون دلار در ابتدای آوریل است.

افزایش قراردادهای سازمانی در گزارش اخیر Grayscale ارائه شده بود که نشان می دهد Grayscale Bitcoin Trust – GBTC اکنون 1.7% کل بیت کوین را در اختیار دارد. GBTC همچنین بهترین سه ماهه در ورود سرمایه را با وجود تلاطم اخیر در بازار ، مشاهده کرده است. گزارش اینگونه می گوید :

میزان ورود سرمایه در سه ماهه نسبت به سه ماهه قبل ، دوبرابر و تا 503.7 میلیون دلار رسیده است که نشان می دهد تقاضا در حال رسیدن به به یک سقف (پیک) جدید است. این موضوع حتی در محیط های بدون ریسک هم حاکم است.

Deribit میزان 87% از قراردادهای اختیار را در کنترل دارد.

هر چند تعداد قراردادهای سازمانی در حال افزایش است صرافی های رگوله نشده (اکسچنجرهایی که تحت نظارت نیستند) همچنان بر بازار کنترل دارند بویژه در مورد قراردادهای اختیار.

قراردادهای اختیار رگوله نشده 92 درصد قراردادهای اختیار BTC را شامل می شود که 87 درصد آن در Deribit و 5 درصد آنها در Okex است. Deribit در حال حاضر 542 میلیون دلار قرارداد اختیار بیت کوین را دارد.

LedgerX که مشهورترین صرافی رگوله شده بیت کوین است تنها 6 درصد بازار یعنی 35 میلیون دلار را شامل می شود.

نرخ فروش به خرید : سناریوی نزولی

در حالیکه قراردادها در حال افزایش هستند نرخ فروش به خرید (put to call ratio) در حال افزایش است که در یک ماه از 0.46 به 0.62 افزایش یافته است.

نسبت فروش به خرید تعداد قراردادهای فروش به خرید را نشان می دهد. افزایش قراردادهای فروش اکنون نشان دهنده احساس کاهش قیمت در بازار اختیار بیت کوین است.

با توجه به غریب الوقوع بودن هالوینگ بیت کوین ، افزایش نسبت فروش به خرید شاید نشان می دهد که ماینرهای بیت کوین خود را در مقابل افت قیمت احتمالی بیت کوین ،هج (hedge) می کنند سناریویی که در مورد هالوینگ بیت کوین کش (BCH) و بیت کوین اس وی (BSV) دیده شد.

مدل S2F تخمین میزند که تا یک الی دو سال آینده ارزش بیت کوین تا 10 برابر قیمت فعلی شود هر چند شرایط روانی بازار بیت کوین که در بازار اختیار دیده می شود این پیام را می رساند که هالوینگ قیمت بیت کوین را آنگونه که انتظار می رود افزایش نخواهد داد.

در حالیکه اجماع در افزار نسبت فروش به خرید معمولا نشان دهنده آینده نزولی است اما سناریوی کاملا متفاوتی از این متریک قابل استخراج است.

معامله گر معروف بیت کوین Tone Vays می گوید :

من فکر می کنم اکثر مردم اشتباه می کنند. افزایش نسبت فروش به خرید باعث افزایش قیمت بیت کوین می شود زیرا بسیاری از این فروش های (Puts) بدون ارزش منقضی خواهند شد. همچنین فروش ها یک ابزار مناسب برای هج هستند بنابراین افرادی که بیت کوین نگهداری می کنند از ترس مشکلات احتمالی ماینرها ، فروش می گیرند تا از پازیشن های خود محافظت کنند.