رمز دوم پویا : آخرین اطلاعیه بانک مرکزی

0
452

بازدیدها: 128

روابط عمومی بانک مرکزی طی اطلاعیه ای بیان کرد:
با هدف تسهیل استفاده از رمزهای دوم پویا، از تاریخ سه‌شنبه ۱۷ دی ۱۳۹۸ این امکان فراهم می‌شود تا مشتریان بانکی‌ در زمان انجام پرداخت‌ها و خریدهای اینترنتی، درخواست خود را برای دریافت پیامکی رمز پویا به بانک صادرکننده کارت خود ارسال کنند.

در این طرح با اضافه شدن دکمه “درخواست رمز پویا” به درگاه‌های پرداخت اینترنتی و اپلیکیشن های پرداخت، این امکان فراهم می‌شود که کاربران، رمز دوم پویای خود را از طریق پیامک دریافت کنند. به این ترتیب که در زمان پرداخت اینترنتی به منظور خرید ، ابتدا دکمه ارسال رمز پویا را کلیک می کنید که یک کد برای شماره موبایل شما پیامک می شود. برای انجام خرید باید این کد را در صفحه خرید وارد نمایید. این امر موجب امنیت بالا و جلوگیری از سرقت کارت های بانکی و فیشینگ می شود. به این صورت که اگر حتی فردی اطلاعات کارت بانکی شما را داشته باشد نخواهد توانست نسبت به خرید اینترنتی از آن استفاده کنید زیرا برای خرید اینترنتی نیاز به وارد کردن کد ارسال شده دارد و از آنجائیکه این کد به شماره موبایل دارنده کارت (شما) ارسال می شود وی قادر به تکمیل پرداخت و خرید با استفاده از کارت شما نخواهد بود.

با توجه به اینکه دریافت رمز پویا از طریق پیامک منوط به ارائه تائیدیه شماره تلفن همراه به بانک مربوطه می‌باشد، لازم است هموطنان گرامی برای اطلاع از نحوه ارائه این تائیدیه، ضمن ارتباط با مراکز تماس بانک خود و یا با مراجعه به شعب یا وب‌سایت بانک خود، اطلاعات لازم را در این خصوص بدست آورند. با توجه به اینکه امکان خرید اینترنتی بدون رمز پویا ممکن نخواهد بود به بانک صادرکننده کارت خود مراجعه و نسبت به فعالسازی رممز پویا اقدام نمایید.

منبع: اقتصاد آنلاین

صفحه اول وبلاگ