اوکراین بعنوان سومین کشور غیر اتحادیه اروپا، به بلاک چین اروپا می پیوندد

0
84
اوکراین و بلاکچین اتحادیه اروپا

بازدیدها: 87

به گزارش کوین تلگراف ، پس از نروژ و لیختن اشتاین، اوکراین سومین کشور خارج از اتحادیه اروپا (EU) شد که به بلاک چین اروپا (EBP) ملحق شد، ابتکاری که توسط 27 کشور عضو برای ارائه خدمات عمومی فرامرزی به وجود آمده است.

در 17 ژوئن (27 خرداد) وزارت ارتباطات دیجیتال اوکراین حرکت این کشور را برای پیوستن به EBP به عنوان ناظر را اعلام کرد. هدف نهایی اوکراین ادغام فضای اقتصادی دیجیتال خود با اتحادیه اروپا است و قصد دارد در شبکه بلاک چین بین ایالتی با سایر کشورها مشارکت کند.

تصمیم اوکراین برای پیوستن به EBP به ژوئیه 2021 (خرداد 1400) باز می گردد، زمانی که اولکسی ژمرنتسکی (Oleksii Zhmerenetskyi)، رئیس کمسیون پارلمانی “بلاک چین برای اوکراین” (Blockchain4Ukraine) و کنستانتین یارمولنکو (Konstantin Yarmolenko)، بنیانگذار و مدیر عامل دارایی های مجازی اوکراین، نامه ای به اورسولا فوندرلاین (Ursula von der Leyen)، رئیس کمسیون اتحادیه اروپا نوشتند. این نامه علاقه مندی اوکراین را برای پیوستن به EBP و زیرساخت خدمات بلاک چین اروپایی (EBSI) اعلام کرد. فوندرلاین بعداً چشم انداز پیوستن اوکراین به EBP را به عنوان ناظر تأیید کرد.

یارمولنکو (Yarmolenko) در مصاحبه با کوین تلگراف ابراز علاقه اوکراین به اجرای گره آزمایشی EBSI و همچنین استفاده آزمایشی از برخی خدمات عمومی فرامرزی مبتنی بر فناوری بلاک چین را اعلام کرد. او تاکید کرد که با توجه به کمک‌های ارزهای دیجیتال در طول جنگ روسیه و اوکراین ، “ارزش شبکه بلاچین به عنوان یک پشتوانه مهم ثابت شد” و اظهار داشت:

” گام بعدی ادغام کامل بلاک چین اوکراین و اتحادیه اروپا بر اساس ابتکارات EBP/EBSI است. “


پس از همکاری آزمایشی با بلاک چین EBP به عنوان ناظر، اوکراین قصد دارد عضویت کامل را به دست آورد. یارمولنکو همچنین فاش کرد که اوکراین مشارکت‌های بلاک چین زیادی را هدف قرار داده است تا به شهروندان اوکراین خدمات عمومی فرامرزی ارائه دهد، از جمله تأیید مدارک تحصیلی / دیپلم و احراز هویت و ثبت نام پناهندگی و پشتیبانی.

یارمولنکو ضمن به اشتراک گذاشتن جزئیات این همکاری، اظهار داشت که اقدام برای پیوستن به EBP راهی برای تقویت روابط با اتحادیه اروپا است و افزود که “من حتی آن را ادغام بلاک چین با اتحادیه اروپا می نامم.”

مایرید مکگوینز (Mairead McGuinness)، کمیسریای خدمات مالی، ثبات مالی و بازارهای سرمایه در کمیسیون اروپا، اخیراً بر نیاز به “تنظیم مقررات برای کلیه دارایی های رمزنگاری شده – چه دارایی های رمزارز بدون پشتوانه و چه استیبل کوین ها” تاکید کرده است. کمیسریای اتحادیه اروپا همچنین فاش کرد که در مورد یک لایحه با عنوان “بازارها برای دارایی های رمزگذاری شده” (MiCA) با دولت فرانسه مذاکره خواهد کرد :

” قوانین MiCA ابزار مناسبی برای رسیدگی به نگرانی‌های مربوط به حمایت از مصرف‌کننده، یکپارچگی بازار و ثبات مالی خواهد بود. با توجه به تحولات اخیر نیاز به بررسی این مورد بسیار فوری است. “