اگر اتریوم کلاسیک امنیت خود را ارتقاء ندهد شاید صرافی OKEx آن را حذف کند.

0
565
خرید اتریوم

بازدیدها: 70

احتمال حذف ETC از صرافی OKEx وجود دارد که به دلیل وقوع حمله 51% به آن و در نتیجه هزینه 5.6 میلیون دلاری برای این صرافی است. برطبق گزارشی که اخیرا توسط OKEx منتشر شده است مرتکبین از 9 جولای تا 26 جولای ، پنج حساب باز کرده اند و تعداد 68230.02 رمزارز ZEC واریز کرده اند (با ارزش بیش از 5 میلیون دلار). در 31 جولای هکرها ZEC های خود را به ETC تبدیل و از صرافی خارج کرده اند.

در همان روز ، هکرها شروع به ایجاد shadow chain با استفاده از hashrate جدید خود کردند. در آن لحظه این shadow chain منطبق با ETC chain اصلی بود اما برای سایرین ناشناخته. سپس ETC را به OKEx واریز و بطور همزمان همان ETC را در shadow chain به آدرس های کیف پولی که در کنترل خودشان بود انتقال دادند که در نتیجه رمزارزشان دوبرابر شد.

آنها ETC جدید خود را به ZEC تبدیل کرده و از صرافی برداشت کردند. سپس shadow chain خود را در OKEx به شبکه توزیع کردند که بزرگتر از زنجیره اصلی بود.

بر اساس گزارش OKEx ، این مشکلات بلافاصله توسط انجمن ETC ابلاغ نشده است.

صرافی OKEx رمزارز را پس از حمله به کاربران خود بازپرداخت کرد و کل ضرر 5.6 میلیون دلار را به عهده گرفت. آنها بطور موقت تمامی برداشت ها و واریزهای ETC را معلق کردند و تعداد تایید برای تراکنش ها در شبکه را زیاد کردند.

صرافی اعلام کرد که ممکن است ETC را بطور کامل حذف کند مگر اینکه انجمن ETC قدم هایی برای بهبود امنیت و ثبات شبکه بردارد:

“صرافی ، حذف ETC را در نظر گرفته است و منتظر نتایج از انجمن اتریوم کلاسیک است تا امنیت ETC را بهبود بخشد”

دیروز در جلسه انجمن ETC ، بحث و گفتگو شدید درباره پیشنهاد چارلز هوسینسون برای یک خزانه غیرمتمرکز آغاز شد. در همین جلسه ، هوسینسون خاطرنشان کرد: شرکتی که در حال حاضر آن را اداره می کند ، IOHK ، راهکاری را تهیه کرده است که از حمله مشابه 51 درصدی در آینده جلوگیری می کند. در این جلسه ، بسیاری از حاضران ابراز نگرانی کردند که در صورت عدم برداشتن اقدامات اساسی برای حل مشکلات امنیتی موجود ، صرافی های بیشتری ETC را حذف خواهند کرد.

منبع : cointelegraph.com

خرید اتریوم خودکار