ایالت نیویورک دستورالعملی را برای انتشار استیبل کوین با پشتوانه دلار منتشر می کند

0
103
مقررات نظارتی رمزارز نیویورک

بازدیدها: 103

به گزارش کوین تلگراف ، وزارت خدمات مالی ایالت نیویورک (DFS) روز چهارشنبه دستورالعمل‌های نظارتی را برای استیبل کوین‌های با پشتوانه دلار آمریکا صادر شده توسط نهادهای تحت نظارت DFS تحت عنوان مجوز BitLicense منتشر کرد. بر اساس بیانیه DFS، این اولین تنظیم کننده در ایالات متحده است که چنین مقررات نظارتی ا بر یک ارائه کننده استیبل کوین اعمال می کند. وزارت خدمات مالی ایالت نیویورک، به دلیل سختگیری هایش در زمینه های مالی بدنام است.

الزامات موجود در دستورالعمل مربوط به بازخرید، ذخیره و گواهی ها است. طبق این الزامات یک استیبل کوین باید در پایان هر روز کاری به طور کامل توسط ذخایر واقعی پشتیبانی شود. مثلا صادرکننده استیبل کوین دلاری باید به میزان ارزش استیبل کوین های ارائه شده خود ، دلار فیزیکی و یا سایر دارایی ها را ذخیره کرده باشد. صادرکننده استیبل کوین باید یک خط مشی بازخرید ارائه کند که به صورت کتبی توسط DFS تأیید شده باشد. بازخرید به دارنده استیبل کوین این حق را می دهد که استیبل کوین خود را به دلار آمریکا بازخرید کند به عبارتی با پرداخت استیبل کوین ، دلار دریافت کند.

علاوه بر این، ذخایر صادرکننده استیبل کوین باید از دارایی های اختصاصی آن جدا شده و شامل اسناد خزانه داری ایالات متحده یا سپرده ها در موسسات ایالتی یا فدرال باشد. این ذخایر باید ماهانه توسط یک حسابدار رسمی مورد بررسی قرار گیرد.

این دستورالعمل فقط برای صادرکنندگان استیبل کوین ارائه می شود که توسط DFS کنترل و نظارت می شوند و البته برای برخی چارترهای اعتباری که بصورت محدود در این ایالت فعالیت می کنند نیز شامل می شود. در حال حاضر، موارد زیر شامل این دستورالعمل می شوند :

شرکت پازوس تراست (Paxos Trust) که استیبل کوین های پاکس دلار (USDP) و بایننس دلار (BUSD) را ارائه می کند و شرکت جمینی تراست (Gemini Trust) که دلار جمینی (GUSD) را ارائه می کند و شرکت GMO-Z.com Trust که دلار زیتارا (ZUSD) را ارائه می کند.

این دستورالعمل برای سایر استیبل کوین‌هایی که ممکن است توسط نهادهای تحت نظارت DFS فهرست شده باشند، اعمال نمی‌شود.

کسب مجوز BitLicense ایالت نیویورک مشابه با سایر مجوزهای DFS بسیار دشوار است که مورد انتقاد اریک آدامز (Eric Adams) شهردار شهر نیویورک قرار گرفته است. این موضوع باعث شده است که برخی از شرکت‌های فعال در زمینه ارز دیجیتال از سال 2015 از این ایالت خارج شوند. DFS در نظر دارد در سال جاری اندازه تیم ارز مجازی خود را به عنوان بخشی از برنامه‌اش برای رسیدگی به فرآیندهای نظارتی و اطمینان از برتری عملیاتی در بخش ارز مجازی ، سه برابر کند.