بایننس شاید بداند چه کسی در پس هک 1400 بیت کوین است

0
219
هک بیت کوین

بازدیدها: 59

هویت هکرها شاید بیشتر از این مخفی نماند.

در 30 آگوست یک کاربر Github در مورد از دست دادن 1400 بیت کوین از طریق یک عملیات هک شدید ، پستی گذاشت که بر روی کیف پول الکتروم وی انجام شده است. تحلیل گر N-Chain گفت که هکرها حساب بایننس داشته اند و برخی از تراکنش های استفاده شده برای انتقال کوین های دزدیده شده ، از شهر پترزبورگ روسیه انجام شده است. مهم است که توجه کنیم که نتایج حاصل از تحقیقات on-chain معمولا بر اساس احتمالات بوده و قطعی نیست.

بنابراین به وضوح مشخص نیست که هکرها چگونه نفوذ کرده اند زیرا نرم افزار الکتروم بعنوان یک نرم افزار بسیار امن شناخته می شود (البته اگر درست پیکربندی شده باشد). مدعی می گوید که حمله زمانی اتفاق افتاد که وی بعد از سال 2017 برای اولین بار وارد آن شده بود. او ادعا می کند که وقتی آپدیت نرم افزار را نصب کرد کل موجودی وی به یک آدرس نامشخص منتقل شد.

در آدرس هکر ها یک برداشت به مبلغ 5 بیت کوین در سال 2018 دیده می شود بنابراین بایننس باید هویت هکرها را بداند. رئیس بایننس آقای Changpeng Zhao دیروز توئیت کرد که این صرافی آدرس ها را بلک لیست کرده است.

پس از تحت کنترل گرفتن 1400 بیت کوین ، مجرمین شروع به جابه جا کردن آنها و تقسیم آنها به کیف پول های کوچک کردند. در برخی موارد نود های بیت کوین که این تراکنش ها را انجام داده است پترزبورگ روسیه را نشان می دهد که البته احتمال دارد دزدها از VPN برای مخفی کردن موقعیت خود استفاده کرده باشند.

کوین گراف از بایننس در این مورد پرسیده است اما هنوز تا لحظه نوشتن این خبر پاسخی دریافت نکرده است.

منبع : cointelegraph.com

خرید ارزان ترون