برای خرید بیت کوین دیره؟ تحلیل 2020 بیت کوین

0
1040

بازدیدها: 891

سقف ها و کف ها و آنچه که برای بیت کوین در سال 2020 انتظار داریم

خرید بیت کوین و انواع رمز ارزها با پایین ترین قیمت

برخی اعتقاد دارند به دلیل اینکه مدت زمان زیادی است قیمت بیت کوین از سقف 20000 دلاری خود در نوسان است، بنابراین صعود بیت کوین نزدیک است. اگر این نظریه درست باشد آیا هم اکنون زمان مناسبی برای خرید بیت کوین است یا خیر؟

بیت کوین ، رمزارز محبوب اینترنتی که 10 سال است با ماست.

بیت کوین با قیمت بسیار ناچیز آغاز شد و در اواخر سال 1017 با قیمت 20000 دلار خرید و فروش می شد که در ماههای اخیر قیمت آن تا 3132 دلار نزول کرد.

بیت کوین این کار را چندین بار انجام داده است. در سال 2011 قیمت بیت کوین از 1 دلار به 30 دلار افزایش یافت و سپس تنها در عرض چند ماه تا 2 دلار کاهش یافت.

چند سال بعد دوباره از همان قیمت 2 دلار تا 260 دلار افزایش یافت و سپس تا 60 دلار کاهش یافت و بعد از آن با سرعت زیادی تا قیمت 1163 دلار بالا رفت.

مدت کوتاهی پس از آن ، قیمت بیت کوین تا 155 دلار کاهش یافت و این کف قیمتی بود که بیت کوین از آن نقطه در مدت سه سال صعود تا قیمت 19716 دلار را در سال 2018 تجربه کرد.

به نظر می رسد کف 3132 دلاری اخیر که شاهد آن بودیم، کمترین قیمت این سیکل بازار باشد.

هیچ کس با اطمینان نمی تواند قیمت بیت کوین را در آینده پیش بینی کند، که البته این امر برای تمامی بازارها است و فقط مختص بیت کوین نیست.

بدون توجه به اینکه قیمت بیت کوین تا کجا پایین می آید، اگر شما باور دارید که قیمت بیت کوین می تواند بالاتر رود ، یک شرط بندی روی افزایش قیمت آن دور از عقل نیست.

از موارد بالا می توانیم یک الگو برای قیمت بیت کوین به دست آوریم. جذابیت موضوع شباهت آن به نمودار “Wall St. Cheat Sheet” است. قیمت بیت کوین با تمایلات بازار همبستگی دارد.

اما قیمت بیت کوین یک تفاوت مهم با نمودار بالا دارد. کف قیمت بیت کوین همیشه بسیار بالاتر از سقف های قبلی است و معمولا به بالاترین سقف در کل دوران قبل خود می رسد.

نمودار زیر (نمودار سیکل تکراری بیت کوین – Bitcoin Hype Cycle Chart ) مراحل مختلف حرکت بیت کوین را بخوبی نشان می دهد. خوب به این نمودار نگاه کنید و از خودتان بپرسید ما هم اکنون در کجای این سیکل قرار داریم.

1- مرحله یک
2- مرحله دوم
3- مرحله سوم
4- یا مرحله چهارم؟

همه چیز خوب به نظر می آید اما قیمت بیت کوین تا کجا می تواند بالا برود؟

قیمت بیت کوین چه سقف قیمتی را لمس خواهد کرد و آیا اکنون برای خرید بیت کوین دیر شده است؟

برای پاسخ به این سوال موارد ممکن را بررسی می کنیم.

اگر به کف ها ی قیمتی در گذشته نگاه کنیم، می توانیم در آینده نیز سقف جدید قیمت را تا حدودی پیش بینی کنیم.

برای اینکه بدانیم برای خرید بیت کوین دیر هست و اینکه قیمت بیت کوین تا کجا بالا می رود، باید بفهمیم که هدف از ایجاد رمز ارز (بیت کوین) کلا برای چیست.

اکثرا می شنویم که بیت کوین یک پول اینترنتی است که می توانیم از آن برای خریدهای آنلاین استفاده کنیم. درست است ، بیت کوین یک شبکه پرداخت فراهم می کند و ارزی است که برای عملکرد خود به هیچ واسطه ای نیاز ندارد.

بیت کوین بر پایه اینترنت فعالیت می کند که به آن اجازه می دهد از مرزهای جغرافیایی عبور کرده و در بین تمامی زبان ها و فرهنگ ها و ملیت ها گسترش یابد.

بیت کوین مانند بسیاری از شکل های مختلف اطلاعات دیجیتالی امروزی عمل می کند.

این به این معنی است که در تئوری بیت کوین می تواند جایگزین بخش بزرگی از شبکه های پرداخت ملی و بین المللی مانند ویزا ، مسترکارت و پی پال شود.

بنابراین اگر ما سرمایه درگردش بازارهای بالا را در نظر بگیریم : ویزا : 321501B دلار ، مسترکارت : 247131B دلار و پی پال : 125847B دلار.ما مجموعا سرمایه بالغ بر 820326B دلار را به دست می آوریم.

در آخرین سقف قیمت کوین ، سرمایه بازار بیت کوین معادل 328275B دلار شد و اکنون کل سرمایه بازار بیت کوین 100367B دلار است.

نکته : در محاسبه بالا فقط سه سیستم پرداخت بزرگ غرب را در نظر گرفتیم.

بنابرایت 800 بیلیون دلار و حتی بیشتر می تواند قیمت بیت کوین را تا 46000 دلار افزایش دهد.

بیت کوین ، طلای دیجیتال است

بیت کوین نه تنها بعنوان یک شبکه پرداخت بلکه به عنوان محلی برای ذخیره و پس انداز سرمایه در نظر گرفته می شود. بنابراین “محل ذخیره سرمایه” چیست و با چه موردی قابل مقایسه است؟

بهترین مورد مطابق با بیت کین ، طلا است.

باور بر این اسن که اکنون سرمایه بازار طلا بالغ بر 7.7 ترلیون دلار است. این عدد بر پایه کل وزن طلا ضرب در قیمت طلا است.

اگر بیت کوین (بعنوان محل ذخیره سرمایه جدید بین الملل) به حجم سرمایه طلا برسد، هر بیت کوین ارزشی معادل 436141 هزار دلار خواهد داشت.

از طرف دیگر ، طلا تنها محل ذخیره سرمایه برای مقایسه نیست. هر ارز معتبری در جهان می تواند بعنوان محل ذخیره سرمایه و بعنوان یک ابزار تبادل در نظر گرفته شود که البته برخی از بقیه بهتر است.

در این مثال ، به کل سکه ها و اسکناس ها شامل دلار آمریکا ( که ارز تبادلات بین المللی است) می پردازیم. یک تخمین می گوید که ارزش کل سکه ها و اسکناس ها حدود 7.6 ترلیون دلار است.

می توانید تصور کنید که قیمت بیت کوین چقدر خواهد شد اگر جایگزین شود؟ پاسخ شاید شما را متعجب کند زیرا قیمت بیت کوین 430477 دلار خواهد شد.

آیا این ممکن است؟ برای پاسخ باید ببینیم بیت کوین می تواند به تنهایی بعنوان ارز بین المللی استفاده شود.

بیت کوین می تواند تنها پولی قابل استفاده شود؟

بر خلاف سایر ارزهای قبل از بیت کوین ، که در بانک های مرکزی تمرکز دارند و یا به شکل فیزیکی محدود هستند، بیت کوین توسط هیچ کس کنترل نمی شود.

بیت کوین پولی است که می تواند در رگ های اینترنت با سرعت نور در کل جهان حرکت کند. برای انتشار به مشارکت نیاز ندارد و بر پایه بدهی و اعتبار نیست که بین ملت ها تنش ایجاد کند (مثلا مورداخیر بین آمریکا و چین).

این پیشرفت در علم کامپیوتر می تواند راه حلی بر مسائل ژئوپولیتیک باشد. بیت کوین می تواند دسترسی به ابزارهای مالی و خدمات را به تمامی مردم در سراسر جهان و بسیاری که مناطقی دور از بانک ها و سیستم های مالی هستند فراهم کند. کل چیزی که نیاز دارند یک تلفن همراه و اینترنت است.

همانطورکه “جک دورسی” مدیرعامل تویتر اخیرا پیشنها کرد:

جهان نهایتا تنها یک ارز خواهد داشت ، اینترنت یک ارز خواهد داشت. من شخصا باور دارم که آن ارز بیت کوین خواهد بود.

ما در جهانی زندگی می کنیم که هر کس در آن می تواند در تلفن همراه خود پول داشته باشد و جا به جا کند و می تواند ارز محلی خود را ترک کند یا به آن باز گردد. چه اتفاقی می افتد اگر هر فردی آن را انجام دهد؟ چقدر می تواند ارزش پیدا کند؟

برای خرید بیت کوین خیلی دیر شده؟ استدلال نزولی

آیا ممکن اسن بیت کوین نابود شود؟

هیچ چیز موفق نمی شود تا اینکه موفق شود و همیشه یک احتمال هست که موردی شدیدا مشکل ایجاد کند و البته معکوس آن نیز ممکن است.

بیت کوین هنوز در دوره رشد است با اینکه بطور قابل ملاحظه ای رشد کرده است اما همچنان مسیر طولانی در پیش دارد. بیت کون زمانی اشباه خواهد شد که همه به این نتیجه برسند که کسب سود دیگر ممکن نیست. آن روز ، روزی است که خرید بیت کوین دیگر دیر شده است.

بحران ها در تاریخ بیت کوین ، پیش بینی های منفی ایجاد کرده است. صدها هزاران مقاله در مورد بیت کوین نوشته شده است و پیش بینی کرده است که بیت کوین خواهد مرد ، اما بر خلاف آنها بیت کوین رشد کرده و گسترش یافته است.

جدیدترین انتقاد به بیت کوین ، مقیاس پذیری است. به عبارت دیگر ، ظرفیت بیت کوین برای تحمل بار مالی کل جهان است.

بیت کوین با امنیت بالا طراحی شده است. بیت کوین با تعداد زیادی از افزونگی طراحی شده است که کشتن آن را سخت کند و امکان زنده ماندن در جهان وحشی را فراهم کند.

این بنا ساخته شده است تا در برابر انواع حملات خصمانه مقاومت کند حتی دولت ها بنابراین تا کنون زنده مانده است.

اما برای امنیت ، هزینه هایی وجود دارد. یکی از آنها به سادگی ، عدم امکان بیت کوین برای scale on-chain است. معنی این عبارت این است که هرکس نمی تواند بیت کوین را به همان روشی استفاده کند که در طول سده قبل استفاده می شد.

پیش بینی می شود ، تلاش برای مقیاس به زنجیره (scale on chain) منجر به شکننده شدن و متمرکز شدن بیت کوین می شود که ناشی از افزایش هزینه های پیاده سازی و اجرای زیرساخت های بیت کوین است که در نتیجه فقط توسط دیتا سنترهای شرکت های بزرگ ممکن خواهد بود.

پس بیت کوین چکونه مقیاس خواهد شد؟

خبر خوب اینکه بیت کوین نرم افزار است و این به این معنی است که ما می توانیم آن را برنامه ریزی کنیم. لازم نیست چیزی روی زنجیره انجام شود.

در سال های اخیر یک مهندس ابتکاری با عنوان “شبکه روشن کننده” ارائه کرد که مشهور شد و توجه زیادی را جلب کرد.

شبکه روشن کننده ، از نظر تکنیکی یک راه حل “لایه 2” روی بیت کوین است که توسعه کوین را آنگونه می کند که اینترنت ساخته شده است.

لایه اول بعنوان امنیت بهینه تلقی می شود و لایه دوم مقیاس پذیری بهینه.

این ابداع این امکان را برای کاربران فراهم می کند که بیت کوین ها را با کمسوین پایین در حد ساتوشی ارسال کنند.

چقدر طول می کشد تا تجارت سودآور شروع شود؟

همانطور که در این مقاله نوشتم ، بسیاری از ماها باور داریم که تجارت سودآور هم اکنون شروع شده است یا حداقل به پایین ترین قیمت در این سیکل رسیده ایم.

اعتقاد بر این است که ما آماده رسیدن به سقف جدید هستیم.

این نمودار لگاریتمی طولانی مدت است که قیمت بیت کوین را در مقابل اعداد خطی نشان می دهد.

می بینیم که محدوده محور Y از 0.1 دلار تا 100000 دلار است.

نقطه چین سبز مربوط به کف های قیمت بیت کوین پس از حرکت شدید به بالا و اصلاح به کف حداکثری است.

در این نمودار ، هر سال ، لگاریتم تمایل دارد بیشتر عمودی شود که نشان می دهد 2 یا 3 حرکت موجی بعدی از قبلی ها طویل تر خواهند بود و سود آنها جذاب تر خواهد بود.

سقف قیمت بیت کوین در موج بعدی در این نمودار قابل مشاهده است

ما این نمودار را چند ماه پیش دیدیم. امروز قیمت بسیار نزدیک به خط چین است.

اگر فرض کنیم که افزایش قیمت به آرامی شروع شود (مشابه آنچه در سال های قبل دیدیم) قیمت بیت کوین به 100000 دلار در سال 2022 خواهد رسید.

این قیمت محافظه کارانه است و نه بزرگترین سقف تاریخ بیت کوین فقط 20 برابر از قیمت کف است.

ما باید در مورد هالوینگ (نصف شدن) بیت کوین صحبت کنیم

یک مورد بسیار زیبا در مورد بیت کوین این است که ما دقیقا می دانیم در هر لحظه چه تعداد کوین وجود دارد.

حتی بهتر می دانیم در آینده چه تعداد وجود خواهد داشت و کی دیگر بیشتر نخواهد شد.

ماینرها (استخراج کننده های بیت کوین) ، امنیت شبکه تبادل بیت کوین را در مقابل دریافت بیت کوین های جدید استخراج شده فراهم می کنند.

این روشی است که امنیت را ایجاد می کند. هر چند سال تعداد بیت کوینی که به ماینرها داده می شود نصف می شود(halving) که ورود بیت کوینهای جدید را به بازار نصف می کند.

این موضوع سودآوری بازار بیت کوین را همانطور که در ادامه آمده است ،افزایش می دهد

دلیل این است که بعد از هر نصف شدن ، تعداد کمتری بیت کوین جدید در بازار قابل فروش است.

امروز 12.5 بیت کوین استخراج شد و به ماینرها هر 10 دقیقه یکبار داده شد. این یعنی 68387 دلار در هر 10 دقیقه. بخشی از آن بعنوان هزینه برق و سایر هزینه های استخراج هزینه می شود.

وقتی نصف شدن بعدی در 2020 اتفاق بیفتد وارد مرحله افزایش بعدی می شویم.

برای خرید بیت کوین و انواع رمز ارزها با پایین ترین قیمت اینجا کلیک کنید