برطبق گفته آرتور هایس زمانیکه شرکت میکرواستراتژی بیت کوین خود را خواهد فروخت بصورت زیر است.

0
118

بازدیدها: 50

رئیس قبلی بزرگ ترین سهامدار صرافی رمزارز BitMEX آقای آرتور هایس (Arthur Hayes) تشریح کرد که چه زمانی شرکت میکرواستراتژی (توسعه دهنده نرم افزار در آمریکا) ممکن است مجبور به فروش بیت کوین هایش شود که اکنون میلیاردها دلار ارزش دارد.

در بخشی از بلاگ اخیر ، هایس نوشت که مدیرعامل میکرواستراتژی آقای میشل سیلور (Michael Saylor) به جرات در سال 2020 چطور 1.6 میلیارد دلار اوراق قرضه عرضه کمرد و از آن برای خرید بیت کوین استفاده کرد.

هایس تشریح کرد که بازپرداخت 0.75% اوراق قرضه در دسامبر 2025 تعهد شده است و کل اوراق قرضه در فوریه 2027 تمام می شود. او اینطور نوشت:

“اگر MSTR (شرکت میکرواستراتژی) پول نقد برای بازپرداخت نداشته باشد و یا اینکه به بازار اوراق قرضه دسترسی نداشته باشد بنابراین مجبور خواهد بود دارایی های خود را بفروشد.”

مورد مهم این است که با توجه به رشد پایه پولی دلار (به دلیل چاپ پول توسط فدرال رزرو آمریکا) و در نتیجه عملکرد بیت کون (پ.ن. رشد ارزش بیت کوین) ، اوراق قرضه اقتصادی نیست (پ.ن. صرفه اقتصادی ندارد).

اگر بازدهی پنج سال اخیر را بررسی کنیم می بینیم که اوراق قذضه باید بیش از 5808 درصد در پنج سال و یا بع عبارتی 1162 درصد در سال سود می دادند.”در این نرخ ها ، شرکت بازار اوراق قرضه را به نابودی کشیده است”

هایس گفت : “این به این دلیل است که بسیاری از سرمایه گذاران در اوراق قرضه فاقد عقل سلیم هستند. آنها مجموعه ای از سرمایه گذاری ها را بصورت چشم بسته دنبال می کنند”. بنابراین آنها از بیت کوین متنفر هستند و وقتی شرکت میکروئاستراتژی اوراق قرضه عرضه می کند برای آنها جذاب است.

در مورد این سوال که آیا مدیرعامل شرکت میکرواستراتژی غیرمسئول یا نابغه است ، هایس گفت که پاسخ به طور معمول به قیمت بیت کوین بستگی دارد ، زیرا مدیر عامل شرکت خود را به “یک شبه ETF بیت کوین” (صندوق قابل معامله) تبدیل کرده است.

نمودار قیمت شرکت میکرواستراتژی (MSTR) :

اخیرا گزارش شده است که میکرواستراتژی اوراق قرضه به ارزش 500 میلیون دلار برای سرمایه گذاری روی بیت کوین پیشنهاد کرده است و گزارش شده است که تقریبا 1.6 میلیارد دلار درخواست دریافت کرده است.

شرکت اعلام کرده است که بیش از 92000 بیت کوین نگهداری می کند که بیش از 2 میلیارد دلار برای خرید آنها هزینه کرده است و اکنون 3.5 میلیارد دلار ارزش دارد.

منبع : cryptonews.com

خرید تتر با قیمت ارزان