بر اساس شکاف در CME قراردادهای آتی ، قیمت بیت کوین در ریسک از دست دادن پشتیبان 10000 دلار قرار دارد

0
48
خرید بیت کوین

بازدیدها: 21

قیمت بیت کوین در شرایط ریسک از دست دادن سطح 10000 دلار قبل از انتهای هفته قرار دارد. اتفاقی که در ادامه ممکن است بیفتد بصورت زیر است.

هفته گذشته فروش بالای در بازارها بود که بیت کوین بیش از 10 درصد ارزش خود را از دست داد. سایر رمزارزها حتی افت بیشتری نشان دادند مثلا اتریوم 30 درصد افت کرد.

همچنین بازارهای سرمایه و سهام نیز نزول کردند مثلا نزدک یک هفته قرمز تجربه کرد. مرحله بعد برای بازارها پیدا کردن نقطه پایین است. اجازه دهید به نمودارها نگاه کنیم.

بیت کوین شکاف CME را دارد در حالیکه سطح پشتیبان 10000 دلار را حفظ کرده است

نمودار روزانه نشان می دهد که قیمت بیت کوین در منطقه مقاومت قبلی یعنی 10000 دلار استراحت می کند. این منطقه مقاومت این منطقه مقاومت بعد از وقوع هالوینگ در ماه می تشکیل شد.

به وضوح ، محدوده پشتیبان قبلی در 11100 دلار از دست رفته است هر چند غیرمنطقی نیست که چنین نزولی را مطابق با نمودار بعدی شاهد نباشیم.

هیچ پشتیبان واضحی بین 10000 و 11100 دلار وجود ندارد بنابراین غیزمنتظره نیست که این ناحیه شکسته شود و به مقاومت قبلی در 10000 دلار برسیم.

شکاف پرنشده آتی بیت کوین

نمودار CME همچنان یک شکاف باز بین 9600 و 9900 دلار نشان می دهد. این شکاف ها اغلب پر می شوند و بر این اساس انتهای نزول می تواند 9600 دلار باشد.

همانطورکه نمودار نشان می دهد ، قیمت بیت کوین در انتهای هفته ضعف نشان می دهد بنابراین یک شکاف CME جدید می تواند تشکیل شود.

در بازارهای آتی ، قیمت بیت کوین عصر جمعه در 10625 دلار بسته شد. بنابراین اگر قیمت روز یکشنبه عصر پایین تر از 10625 تشکیل شود یک شکاف CME جدید تشکیل می شود. این شکاف می تواند منجر به رالی به سمت بالا شود.

قیمت بیت کوین در ادامه چه می شود؟

فعلا کمینه قیمت کوتاه مدت مورد اصلی است که شروع رالی را می توان از آن انتظار داشت.

مناظره بر سر این وجود دارد که آیا این نقطه انتهای پایینی نزول فعلی است یا نه. اما چند سناریو از نمودار فعلی به دست میاید. یک سناریو پرشدن شکاف آتی بیت کوین CME را شامل می شود.

این سناریو پیش بینی می کند که انتهای پایینی در اطراف این شکاف تشکیل می شود که پس از آن یک صعود تمایل به حرکت معکوس را تایید می کند. pivot های حساس در اینجا ، پشتیبان در اطراف 9600 دلار است بعد از اینکه پرشدن شکاف اتفاق افتاد و ناحیه 10000 دلار باید مجددا فتح شود.

اگر این سناریو اتفاق افتد ، شکاف CME بسته می شود و بازار ممکن است یک کمینه برای این اصلاح تشکیل دهد.

پس از اینکه 10000 دلار مجدد فتح شد و شکاف CME بسته شد تست مجدد سطوح بالاتر به نظر اتفاق خواهد افتاد تا اینکه اصلاح بیشتر اتفاق بیفتد.

نواحی جدید ممکن برای پشتیبان بیت کوین

اگر شکاف CME افت قیمت را متوقف نکند ، سطوح بعدی ممکن است نواحی پشتیبان باشند.

درصورت افت بیشتر پایین 10000 دلار و شکاف CME ، اولین پشتیبان در 9400-9500 دلار و 8800-9100 دلار قرار دارند. این سطوح بعنوان سطوح پشتیبان کوتاه مدت عمل می کنند و پس از آن رالی اتفاق خواهد افتاد.

درکل ، بازارها متزلزل به نظر میایند و سرمایه گذاران باید در ورود به بازار مراقب باشند.

منبع : cointelegraph.com

خرید و فروش ترون ارزان