بیت کوین به 18 هزار دلار سقوط کرد و برای اولین بار در تاریخ کمتر از بیشینه تاریخی چرخه قبلی معامله شد

0
160

بازدیدها: 205

به گزارش کریپتو اسلایت ، پس از هر بار هالوینگ بیت کوین، روند صعودی قیمت بیت کوین رخ داده است و یک رکورد تاریخی جدید در قیمت بیت کوین به دست آمده است. تا به امروز هرگز قیمت به زیر بالاترین قیمت چرخه قبلی نرسیده بود.

بیت کوین (BTC) برای اولین بار در تاریخ خود پس از رسیدن به 18750 دلار در ساعات اولیه 18 ژوئن (28 خرداد) بطور بی سابقه به زیر بیشینه قیمت چرخه قبلی یعنی 19750 دلار سقوط کرد. علیرغم افزایش جزئی تا بعدازظهر، بیت کوین همچنان زیر قله سال 2017 معامله می شود. بیت کوین پس از هر بار هالوینگ (نصف شدن کارمزد استخراج) و روند صعودی متعاقب آن، همیشه بالاتر از بیشینه قیمت چرخه قبلی بوده است. باطل شدن این روند ما را وارد دنیای جدیدی از کشف قیمت برای ارز دیجیتال برتر می کند.

 

بیت کوین سه رویداد هالوینگ را در سال های 2012، 2016 و 2020 پشت سر گذاشته است. هر بار که هالوینگ اتفاق می افتد پاداش استخراج هر بلوک نصف می شود که منجر به کاهش استخراج می شود و در نتیجه عرضه کاهش می یابد. اگر عرضه کاهش یابد اما در مقابل تقاضا ثابت بماند و یا حتی بیشتر شود، قیمت افزایش می‌یابد. پس از سال 2012 و هالوینگ اول، بیت کوین دیگر هرگز به 32 دلار نرسید. پس از سال 2016 هرگز به 1200 دلار بازنگشت، اما از سال 2020 قیمت آن به 19100 دلار کاهش یافته است.

عوامل کلان اقتصادی

سیاست هایی که برای تسکین وضعیت کلان اقتصادی فعلی اتخاذ می شود، بیت کوین را در موقعیتی قرار داده است که هرگز در تاریخ خود ندیده است. از سال 2009 تا 2022، بیت کوین مجبور نبوده است که یک بحران اقتصادی جهانی خارج از اکوسیستم وب 3 را پشت سر بگذارد.

بیت کوین از زمان آغاز به کار خود تنها به رویدادهایی که مستقیماً به بلاک چین مربوط می شود وابسته بوده است. با این حال، اکنون باید با پیامدهای یک بیماری همه گیر جهانی (کرونا)، جنگ در اوکراین، تورم فزاینده و تهدید رکود جهانی ، مقابله کند.

در همین حال، سقوط ترا (Terra) و احتمال ورشکستگی سلسیوس و 3AC ، بازارهای ارزهای دیجیتال را در هفته‌های اخیر تکان داده است. با توجه به این چشم انداز، تعجب آور نیست که بیت کوین در حال حرکت به محدوده قیمتی نامشخص است.

با تداوم افزایش تورم و در مقابل تنها افزایش های حاشیه ای در نرخ های بهره، بیت کوین ممکن است در سطوح پایین به معاملات ادامه دهد.

جالب اینجاست که قیمت بیت کوین از 20400 دلار به 19100 دلار در کمتر از یک ساعت در صبح روز شنبه سقوط کرد. سپس در حالی که بازارهای مالی سنتی بسته هستند، به 18750 دلار کاهش یافت.

کاهش شدید در چنین دوره کوتاهی نشان می دهد که فشار فروش طولانی مدت خواهد بود و سایر رویدادهای لیکوئید را شاهد خواهیم بود. در چند هفته گذشته بسیاری از صندوق‌ها، کیف‌پول‌ها و پلتفرم‌های وام دهی مجبور شده‌اند وجوه بیشتری را برای اطمینان از وجود وثیقه مناسب برای جلوگیری از لیکوئید شدن اختصاص دهند.

لیکوئید شدن چند موقعیت مهم وثیقه شده در برابر بیت کوین احتمالاً باعث کاهش قیمت بیت کوین می شود. طبق گفته کوین گلس (CoinGlass) در 24 ساعت گذشته 250 میلیون دلار لیکوئید صورت گرفته است. ادامه فشار نزولی می‌تواند وضعیت را با تأثیر دومینویی بر لیکوئیدها تشدید کند.

موارد و تحلیل های بیان شده در مقالات ، نظر نویسنده می باشد و بیان کننده دیدگاه و تحلیل رکسوبیت نمی باشد