تشدید ضعف بازار سهام جهانی توسط آسیا، بیت کوین را به زیر 20000 دلار سوق داد

0
143

بازدیدها: 169

به گزارش کوین تلگراف، بیت کوین (BTC) در 29 ژوئن (8 تیر) از قیمتی پایین تر از 20000 دلار بازگشت چراکه تحلیلگران امیدوار به افزایش قیمت بودند.

معامله گران به 19500 دلار بعنوان پشتیبان می نگرند

داده‌های کوین تلگراف مارکت پرو (Cointelegraph Markets Pro) و تردینگ ویوو (TradingView) در مورد نمودار بیت کوین نسبت به دلار نشان داد که در یک هفته گذشته بیت کوین برای اولین بار در ساعات معاملات آسیایی از مرز 20000 دلار عبور کرد. این ضعف از محدوده 21000 دلار آغاز شد که مشخصا تحت تاثیر حرکت بازار جهانی سهام بود.

بازار S&P 500 روز کاری خود را با افت 2 درصدی به پایان رساند در حالی که شاخص نزدک 100 نیز 3 درصد کاهش یافت. در همین روز بازار سهام هانگ سنگ مربوط به هنگ کنگ نیز 2.1 درصد کاهش داشت و شاخص ترکیبی شانگهای چین 1.4 درصد کاهش یافت.

بنابراین، با وجود نشانه‌های صعودی کمی که از هفته گذشته دیده می شد، بیت کوین نتوانست جلوی نزول خود و رسیدن مجدد قیمت به پایین محدوده 20000 دلار را بگیرد.

مایکل ون دی پوپ (Michaël van de Poppe)، یکی از همکاران کوین تلگراف، در بخشی از آخرین پست توییتر خود در مورد بیت کوین نوشت: «بیت کوین این اصلاح را انجام می دهد و از قبل پیش بینی می شد که کف بالقوه آن به 20.3 هزار دلار برسد.

” ما 20.1 هزار دلار را در نظر می گیریم چراکه این سطح، دومین پشتبان مهم بعد از 20.3 هزار دلار است… امیدوارم بیت کوین این سطح پشتیبان را حفظ کند و تأییدیه بیشتر برای این پشتیبان را نیز از تحلیل LTF ببینم. اگر این پشتیبان نیز از دست برود 19.3-19.5 هزار دلار پشتیبان بعدی خواهد بود. “


با تمرکز بر سایر منابع، برخی هنوز در مورد احتمال حرکت به بالا و تست مقاومت خوش بین هستند. بر اساس شاخص‌های مربوط به تحلیل درون زنجیره‌ای، این مقاومت می تواند میانگین متحرک 200 هفته‌ای باشد که قبلا در بازار نزولی یک سطح حمایتی کلیدی (پشتیبان) بود و اکنون بعنوان یک مقاومت مهم به حساب میاید.

” الگوی W معکوس یک سیگنال طولانی قوی در نمودار هفتگی بیت کوین است. سیگنال تا زمانی که الگوی W تکمیل نشود عمل نخواهد کرد. البته این الگو نشان می‌دهد که این هفته با عبور از 200 WMA باید شاهد شروع رشد بازار باشیم. قبل از آن ابتدا بیت کوین باید کف بازار را آزمایش کند. از نظر من، زیر 17.5 هزار دلار ممکن نیست. “

بازارهای سرمایه در حال نزول هستند

با بررسی وضعیت کلان اقتصادی، تحلیل گران استدلال می کنند که اطمینان پایینی در مورد وضعیت اقتصادی فعلی وجود دارد و دارایی‌های پرریسک مانند رمزارز در بازه‌های زمانی طولانی‌تری همچنان آسیب خواهند دید.

مایکل جی. بری (Michael J. Burry) سرمایه‌گذار Big Short پیش بینی می کند که فدرال رزرو ایالات متحده، سیاست انقباضی (QT) خود را برای کاهش تورم در سال 2022 کنار می‌گذارد و به شرایط سازگارتر بازمی‌گردد و به این ترتیب چرخه معکوس می شود و مجددا بازارها شروع به رشد می کنند اما تا قبل از آن شرایط بازار چندان جالب نخواهد بود.

بنابراین دارایی‌های پرریسک مانند بیت کوین و آلتکوین‌ها درصورتی بهبود میابند که شرایط اقتصادی بهبود یابد.

” رویاها پردازی نکنیم. بیت‌کوین بعید است که به روشی پایدار رشد کند، مگر اینکه اقتصاد نیز بهبود قابل توجهی نشان دهد، چراکه آنها به طور غیرقابل انکاری به هم مرتبط هستند. با حرکت سیاست های جهانی به سمت انقباض، بیت کوین در کوتاه مدت غیرجذاب باقی می ماند. “

نظرات و تحلیل های بیان شده در مقالات صرفا تحلیل و نظر ، تحلیل گران و نویسندگان اصلی مقاله است و منعکس کننده دیدگاه و تحلیل رکسوبیت نمی باشد