خریداران همچنان قیمت بیت کوین را کنترل می کنند حتی با اینکه نرخ سرمایه بزرگترین رکورد را زده است.

0
32

بازدیدها: 17

از وقتی بیت کوین از 1000 دلار رالی خود را آغاز کرد، بازارهای مشتقات استفاده زیاد از اهرم را در معاملات نشان داد اما بازار همچنان صعودی باقی ماند.

بالاخره قیمت بیت کوین بیدار شد و به یک بیشینه جدید در سال 2020 رسید اما با عبور بازار از 10000 دلار برخی معامله گران معاملات با لوریج بالا باز کردند.با توجه به اینکه نرخ سرمایه در قراردادهای پرپچوال (perpetual contracts) به دومین بیشینه امسال یعنی 12.4 درصد در هر ماه رسید ، معاملات با لوریج بالا بیشتر قابل توجه است.

نرخ سرمایه نمی تواند به تنهایی پرچم قرمز باشد بویژه در کوتاه مدت. مورد بیشتر مربوط به پارامتر contango می شود که پایه قراردادهای آتی (futures) شناخته می شود و در چند روز گذشته بطور غیرمعمول بالا بوده است. این نشان می دهد که معامله گران حرفه ای با لوریج های بالایی در جهت خرید وارد بازار شده اند.

اغلب این معاملات خرید در سود هستند. پارامتر contango قبل از شکست سطح 10400 دلار 10 درصد بالاتر از نرخ سالانه خود است.

نرخ سرمایه BitMEX به بالاترین در 12 ماه رسیده است

BitMEX اکنون جزء سه صرافی مشتقات بزرگ محسوب می شود که بر اساس تعداد معامله باز و خرید و فروش تعیین می شود و همچنین این صرافی گزارشات روشنی از نرخ سرمایه خود ارائه می دهد.

نرخ سرمایه در BitMEX اخیرا به 0.13 درصد رسیده است به این معنی که خریداران 12.4 درصد در هر ماه برای نگهداری موقعت های خرید پرداخت می کنند. این سطح از نرخ سرمایه بی سابقه است اما با گذشت زمان شرایط نامناسبی برای دارندگان قراردادهای خرید ایجاد خواهد کرد.

پارامتر contango به سطح خطرناکی رسیده است

بررسی این پارامتر مهم است که نسبت قراردادهای آتی طولانی تر را به بازار واقعی محاسبه می کند.

بازارهای اختیار (آپشن) هیچ علامت خوشبینانه ای نشان نمی دهند

با اینکه بازار وارد یک سناریوی کاملا مطمئن صعودی شده است ، بازارهای اختیار (Options) داده های غیرمعمول نشان می دهند. شاخص 25%delta skew نشان می دهد که چه مقدار معاملات خرید نسبت به معاملات فروش هزینه بیشتری دارد.

شاخص 25% delta skew ، شاخص fear/greed را یاداوری می کند و اکنون در منفی 15 درصد قرار دارد به این معنی که نگهداری خرید گرانتر است.

مجددا باید بگویم که این مورد نگران کننده نیست و در واقع باید گفت که بعد از یک حرکت سریع و صعود 2000 دلاری در کمتر از یک هفته عادی است.

خریداران با لوریج به نظر راحت میایند

با وجود اینکه عبور از 100 درصد نرخ سالانه در بازارهای مشتقات معمول نیست باید تعجب کرد زیرا در چنین شرایطی موقعیت های خرید تا این حد حفظ نمی شود. با این وجود برای بیش از چند هفته ،هیچ معامله گری تمایل به نگهداری موقعیت خرید با این سطح لوریج نخواهد داشت.

موقعیت ها با لوریج بالا همچنین می تواند نشان دهد که بزودی بسته خواهند شد و معامله گران حرفه ای این شاخص ها را به دقت بررسی می کنند و از داده ها به نفع خود استفاده می کنند. دارندگان قرارداد خرید به نظر به اندازه کافی راحت میایند زیرا تمایل شدید برای بستن قراردادهای خرید دیده نمی شود. فعلا هیچ علامتی از ضعف در بازارهای مشتقات دیده نمی شود.

منبع : cointelegraph.com

فروش بیت کوین با قیمت مناسب