داده های زنجیره ای نشان می دهد خریداران بلند مدت در حال خرید شدید بیت کوین در اطراف 30000 دلار هستند

0
138
خرید و انباشت بیت کوین

بازدیدها: 89

بازارهای نزولی معمولاً به رویداد تسلیم شدن (capitulation) منتحی می شوند که در آن سرمایه گذاران دلسرد در نهایت فروش خود را متوقف می کنند و با کاهش جریان ورودی، قیمت دارایی تثبیت می شود و کف قیمت ایجاد می شود. تحلیل و اطلاعات زیر از مقاله منتشر شده در کوین تلگراف گرفته شده است.

طبق گزارش اخیر گلس نود ( Glassnode )، کسانی که بصورت بلند مدت بیت‌کوین (BTC) نگهداری می کنند اکنون «تنها کسانی هستند که در بازار باقی مانده‌اند» و به نظر می‌رسد که با رسیدن قیمت بیت کوین به زیر 30 هزار دلار ، آنها مقدار بیت کوین خود را دوبرابر کرده اند.

شواهدی از کمبود خریداران جدید را می‌توان با نگاهی به تعداد کیف‌پول‌هایی با موجودی غیرصفر یافت، که طی ماه گذشته کاهش یافته است، چنین روندی ، پس از فروش ارز در بازار رمزارز در ماه می 2021 (اردیبهشت 1400) و افت شدید قیمت ها مشاهده شده بود.

فروش‌هایی که در مارس 2020 (اسفند 1399) و نوامبر 2018 (مهر 1397) رخ داد با افزایش فعالیت‌های زنجیره‌ای همراه بود که منجر به آغاز دوره‌های صعودی بعدی شد اما فروش های فعلی هنوز نتوانسته «الهام‌بخش هجوم کاربران جدید باشد». تحلیلگران گلس‌نود می‌گویند که این نشان می‌دهد که فعالیت فعلی عمدتاً توسط دارندگان بلندمدت رمزارز هدایت می‌شود.

علائم خرید حجیم (accumulation)

در حالی که بسیاری از سرمایه‌گذاران نسبت به افت قیمت بیت‌کوین بعنوان یک فرصت مناسب خرید ، بی توجه هستند، سایر سرمایه‌گذاران آن را فرصتی برای خرید و انباشت می‌دانند، عدد انباشت بیت کوین در دو هفته گذشته به بالای 0.9 رسیده است که عددی بزرگ است و نشان می دهد سرمایه گذاران بلند مدت مقدار زیادی بیت کوین خریداری و انباشت کرده اند.

طبق گفته گلاسنود، عدد بالا در این معیار زمانی ایجاد می شود که قیمت دارایی با یک اصلاح قیمتی قابل توجه مواجه شود و نهایتا سرمایه گذاران مجددا به خرید و انباشت روی بیاورند که نشان می دهد از نظر روانشناسی شرایط عدم اطمینان به انباشت دارایی تغییر کرده است.

این نظریه که بیت کوین در حال حاضر در مرحله انباشت است، توسط کی یانگ جو (Ki Young Ju)، مدیر عامل کریپتو کوانت (CryptoQuant) نیز مورد توجه قرار گرفته است. وی در این زمینه توئیت زیر را منتشر کرد و از دنبال کنندگان توییتر خود پرسید: “چرا خرید نکنیم؟”

” فاز انباشت قبلی بیت کوین در اواسط 2020 بود و 6 ماه طول کشید. اکنون برای من واضح است بیت کوین در فاز انباشت است. موسساتی که از رشد قیمت 2021 سود بردند در محدوده 25000-30000 دلار خریداری کرده بودند. جدا چرا نباید بخریم؟ “

نگاه دقیق تر به داده ها نشان می دهد که انباشت اخیر عمدتاً توسط نهادهایی با کمتر از 100 بیت کوین و نهادهایی با بیش از 10000 بیت کوین انجام شده است.

در نوسانات اخیر، موجودی کل آدرس های دارای کمتر از 100 بیت کوین 80724 بیت کوین افزایش یافت که به طرز جالبی نزدیک به تعداد 80081 بیت کوین است که توسط بنیاد لونا در هنگام فروپاشی فروخته شد.

آدرس های دارای بیش از 10000 بیت کوین در همین بازه زمانی 46269 بیت کوین به موجودی خود اضافه کردند، در حالی که آدرس های دارای 100 بیت کوین تا 10000 بیت کوین ، تغییر چندانی در موجودی بیت کوین خود نداده اند.

دارندگان بلند مدت بیت کوین همچنان فعال هستند

به نظر می رسد دارندگان بلندمدت بیت کوین، نیروی محرکه اصلی در پشت حرکت فعلی قیمت بیت کوین هستند، به طوری که برخی به طور فعال انباشت می کنند و برخی دیگر به طور متوسط 27 درصد در ضرر هستند.

علیرغم فروش هایی که توسط برخی دارندگان بلندمدت بیت کوین انجام شده است، کل موجودی این کیف پول ها اخیراً به بالاترین حد خود یعنی 13.048 میلیون بیت کوین بازگشته است.

گلسنود می گوید :

” مگر اینکه فروش مجدد قابل توجهی اتفاق افت در غیراینصورت می‌توانیم انتظار داشته باشیم که بر طبق این معیار در طول 3 تا 4 ماه آینده قیمت بیت کوین شروع به صعود کند، چرا که این معیار نشان می‌دهد کسانی که بیت کوین نگهداری می کنند به تدریج به خرید و انباشت ادامه می دهند. “

نوسانات اخیر ممکن است باعث شود برخی از دارندگان بیت کوین از بازار خارج شوند اما داده ها نشان می دهد که اکثر دارندگان بیت کوین ، حاضر نیستند بیت کوین های خود را بفروشند حتی با وجود اینکه اکنون در ضرر هستند.