دانشگاه هنگ کنگ کلاس درس واقعیت ترکیبی را در متاورس افتتاح می کند

0
124

بازدیدها: 198

به گزارش کوین تلگراف، دانشگاه علم و صنعت هنگ کنگ (HKUST) اعلام کرد که میزبان جشن راه اندازی یک کلاس درس واقعیت مجازی در فضای متاورس در 1 سپتامبر (10 شهریور) خواهد بود. این کلاس درس MetaHKUST نامیده شود.

یکی از مسئولان دانشگاه HKUST به اخبار صبحگاهعی کره جنوبی گفت که راه اندازی کلاس درس واقعیت ترکیبی نشان دهنده افتتاح یک پردیس جدید در شهر گوانگژو، هنگ کنگ است. پان هوی (Pan Hui)، استاد کرسی رسانه های محاسباتی و هنر در پردیس گوانگژو، افزود:

” بسیاری از مهمانان ممکن است خارج از کشور باشند و نتوانند در افتتاحیه شرکت کنند، بنابراین ما میزبان آنها در متاورس خواهیم بود. “


با ساخت MetaHKUST، این موسسه قصد دارد یک محیط آموزشی ایجاد کند که به طور مجازی دو پردیس در هنگ کنگ و گوانگژو را به هم متصل کند. با اتصال مجازی پردیس ها، این دانشگاه امیدوار است به دانش آموزان کمک کند تا بتوانند بدون محدودیت جغرافیایی در کلاس ها حضور یابند.

در حالی که دانشگاه‌ها در سراسر جهان برای برگزاری کلاس‌های آنلاین در طول همه‌گیری کووید-۱۹ از خدماتی مانند زوم (Zoom) استفاده کردند، هوی معتقد است که یادگیری در متاورس گزینه بهتری برای دانشجویان است زیرا سطح بیشتری از تعامل را ایجاد می کند. وی اضافه می‌کند:

” از طریق واقعیت مجازی، می توانید احساس کنید که در کلاس درس هستید. نحوه تعامل شما با دانش آموزان اطرافتان، بهروه وری و یادگیری شما را افزایش می دهد. “


علیرغم نوپا بودن این فناوری، وانگ یانگ (Wang Yang)، معاون پیشرفت سازمانی در دانشگاه HKUST، گفت که متاورس اینجاست و باقی خواهد ماند.

ادوین تانگ (Edwin Tong)، وزیر دوم حقوق سنگاپور، در مورد استفاده از فناوری متاورس در مراحل ازدواج قانونی، اختلافات پرونده های قضایی و خدمات دولتی اظهار نظر کرد.

تانگ در بیانیه خود رویدادهای خوبی مانند جشن ازدواج در متاورس را برجسته کرد و از چنین مواردی حمایت کرد. وی افزود:

” غیر قابل تصور نیست که علاوه بر ثبت ازدواج، سایر خدمات دولتی به زودی از طریق متاورس به صورت آنلاین قابل دسترسی باشد. “


تانگ اظهار داشت که وجود چنین فناوری ای، مانع از برگزاری جلسات استماع آفلاین سنتی نمی شود و به جای آن یک “پلتفرم یکپارچه” را پیشنهاد کرد که می تواند روند حل اختلاف را تقویت کند. او خاطرنشان کرد که “همیشه می تواند یک سیستم ترکیبی (حضوری و متاورس) وجود داشته باشد.”