“رشد قیمت بیت کوین” – چرا قیمت رمزارزها امروز در مواجهه با اخبار بد افزایش یافتند

0
126

بازدیدها: 172

به گزارش کوین تلگراف، بازارهای ارز دیجیتال از زمان اعلام افزایش 75 واحدی نرخ بهره در ایالات متحده افزایش یافته اند. کارشناسان بر این باور هستند که احتمالا بازارها خود را برای وضعیت بسیار بدتری آماده کرده بودند.

در 27 جولای (5 تیر)، قیمت بیت کوین (BTC) به دنبال تصمیم کمیته بازارهای باز فدرال (FOMC) برای افزایش مجدد نرخ بهره، حدود 8 درصد افزایش یافت و به مرز 22500 دلار رسید. بسیاری دیگر از دارایی‌های ارز دیجیتال برتر نیز افزایش قیمت داشتند که می توان به اتریوم (ETH)، پولکادات (DOT) و پلیگان (MATIC) اشاره کرد که همگی در 24 ساعت گذشته شاهد افزایش دو رقمی قابل توجهی بودند.

ماتی گرینسپن (Mati Greenspan)، بنیانگذار و مدیرعامل کوانتوم اکونومیکس (Quantum Economics) روز چهارشنبه به شوخی این سوال را مطرح کرد که آیا این یک “افزایش نرخ بهره” در توییتر است یا خیر.

گرینسپن خاطرنشان کرد که سرمایه گذاران به وضوح انتظار بدتری داشتند و گفت که این جهش اخیر چیزی غیرعادی نیست. وی در تویتر گفت :

” بازارها عاشق افزایش در روزهای فدرال رزرو هستند، حتی زمانی که تصمیم فدرال رزرو سخت باشد. پاول (رئیس فدرال رزرو) در ارائه اخبار بد مهارت خاصی دارد. واضح است که سرمایه گذاران انتظار بدتری داشتند. بازارها انتظار افزایش بیشتر را داشتند. “

تلاش های فدرال رزرو برای مهار تورم با افزایش نرخ های بهره معمولاً با عقب نشینی فعالیت های سرمایه گذاری در سراسر بازارها همراه است.

با این حال، نظرات متفاوتی در جامعه رمزارز در مورد اینکه آیا رشد قیمت رمزارزها برای حفظ روند صعودی کافی خواهد بود یا اینکه قبل از آغاز بهبود کامل بازار، تغییر قابل توجهی وجود خواهد داشت. تحلیلگر معروف با نام مستعار کاپو، در تویتر نوشت :

” آیا نمی بینید که قیمت فقط بین 19 تا 23 هزار در طول یک روند نزولی و بدون هیچ نشانه ای از انباشت در نوسان است؟ اگر می خواهید در این قیمت ها بخرید، ادامه دهید. سپس پشیمان نشوید و اگر بازار افت های جدیدی را ایجاد کرد، گریه کنید، که احتمال دارد. من نمیخرم. “

پاو هوندال (Pav Hundal)، تحلیلگر صرافی رمزارز سیفتکس (Swyftx) در استرالیا گفت که این شرکت “از واکنش شدید به افزایش نرخ دیروز شگفت زده شده است،” زیرا چشم انداز کلان هنوز در هوا به نظر می رسد :

” هر بار که شاهد افزایش نرخ هستیم فدرال رزرو یک چیز می گوید و به نظر می رسد بازارها چیز دیگری می شنوند. در ماه ژوئن، فدرال رزرو نرخ بهره را مقدار زیادی افزایش داد که غیر معمول بود، این بار جی پاول اشاره کرد که رشد های نرخ بهره بعدی کند خواهد بود. “


پاو هوندال اضافه کرد : بهترین معیار برای بررسی آنچه که در آینده اتفاق خواهد افتاد، داده های بنیادین اقتصادی است و حداقل در حال حاضر، به نظر می رسد که برخی از فشارهای تورمی در حال کاهش هستند، با کاهش قیمت گاز در کنار قیمت های آتی کالاهای اساسی مانند ذرت و گندم، و همچنین برخی از هزینه های حمل و نقل.

هوندال ادامه داد که صرافی سیفتکس شاهد افزایش 100 درصدی در معاملات اولیه در زمان این خبر بود، که نشان می‌دهد «به وضوح افراد زیادی وجود دارند که ارزش رمزارزها را در قیمت‌های فعلی بازار می‌بینند».

این تحلیلگر تاکید کرد که تا زمانی که ایالات متحده اطلاعات مهمی در رابطه با عملکرد تولید ناخالص داخلی (GDP) خود در روزهای آینده منتشر نکند، روند صعودی یا نزولی گسترده‌تر به احتمال زیاد آشکار نخواهد شد، که این داده ها می‌تواند نشان دهد که آیا این کشور رسما در رکود است یا خیر. :

” خبر خوب این است که ما مجبور نیستیم خیلی منتظر بمانیم تا ببینیم با از بین رفتن نوسانات اولیه چه اتفاقی برای بازار رمزارز می افتد. ایالات متحده در آستانه انتشار داده های تولید ناخالص داخلی خود است و این یک آزمون تنش بزرگ خواهد بود. هر گونه احساسات منفی در اینجا می تواند دستاوردهای اخیر را از بین ببرد. “

او افزود: «اما اگر چشم‌انداز کلان شروع به نشان دادن نشانه‌هایی از انعطاف‌پذیری کند، می‌توانیم شاهد تثبیت ارزش بازار رمزارز در نقطه 1 تریلیون دلاری باشیم و در ادامه از آنجا افزایش یابد.»