رکورد سختی ماینینگ جدید درست قبل از هالوینگ بیت کوین کنسل شد

0
37

بازدیدها: 11

چهار روز قبل از اعمال سختی بعدی ماینینگ بیت کوین ، بیشینه قیمت قبلی بیت کوین حاصل نشد. بنابراین نه تنها رکورد جدید اضافه نشد بلکه با توجه به افت hashrate انتظار می رود سختی افت کند.

آخرین تخمین استخر اصلی استخراج بیت کوین یعنی BTC.com این است که پس از دو افزایش در سختی ، مقدار سختی 0.64% در ماه می اصلاح شد و به 15.86T رسید.

ده روز پیش ، BTC.com تخمین زده بود که سختی بیت کوینی که اعمال خواهد شد آن را به بالاترین سختی در کل تاریخ بیت کوین خواهد رساند. بعنوان یاداوری در 21 آوریل سختی در شش ماه به بیشینه خود 15.96T یعنی 8.45% افزایش ، رسید بنابراین تخمین زده می شد که مجددا 8% افزایش داشته باشد و به 17.29T برسد.

اما اکنون تنها با گذشت چهار روز از اعمال سختی قبلی ، به نظر نمیاید که چنین موردی اتفاق افتد بویژه وقتی به این نکته توجه می کنیم که hashrate (قدرت محاسبه شبکه بیت کوین) نیز کاهش یافته است و اکنون به 111.17EH/s رسیده است.

hashrate بیت کوین

از طرفی ، این مورد آخرین اعمال سختی قبل از واقعه هالوینگ بیت کوین است که در 21 ماه می اتفاق خواهد افتاد. بنابراین سختی کم ماینینگ به جبران از دست رفتن درآمد ماینینگ کمک خواهد کرد.

در همین حال ، قیمت بیت کوین در طول هفته گذشته افزایش یافته است و این ماه را برای ماینینگ سودمند کرده است. قیمت بیت کوین در هر روز تا 2% و در یک هفته 20% افزایش یافته است.

سودآوری ماینینک بیت کوین بر حسب دلار به روز برای 1THash/s

منبع : cryptonews.com