شرکت های دارنده بیت کوین در بحبوحه سقوط بازار با زیان های بزرگ مواجه شده اند

0
141

بازدیدها: 133

به گزارش کریپتواسلیت، با خروج بیش از 1 تریلیون دلار از بازار ارزهای دیجیتال در سال جاری، شرکت‌های دارنده بیت کوین ممکن است زیان قابل توجهی را برای سه ماهه دوم سال گزارش کنند.

شرکت های میکرو استراتژی (MicroStrategy)، تسلا و سایر شرکت‌های دارنده بیت‌کوین با ضرر قابل توجهی مواجه هستند چراکه بیت‌کوین (BTC) در سه ماهه دوم به زیر ۱۹۰۰۰ دلار نزول کرده است.

ارزش بیت کوین های شرکت میکرواستراتژی 58 درصد افت کرده است

به گزارش بلومبرگ نیوز (Bloomberg News)، شرکت میکرواستراتژی می تواند به دلیل کاهش شدید قیمت بیت کوین بین آوریل و ژوئن 2022 (اردیبهشت تا تیر ماه 1401)، ضرر قابل توجهی را به میزان 3.4 میلیارد دلار گزارش کند.

این شرکت در پایان سه ماهه اول 5.9 میلیارد دلار دارایی بیت کوین را گزارش کرد. این رقم اکنون به 2.4 میلیارد دلار کاهش یافته است که نشان دهنده کاهش 58 درصدی ارزش در عرض سه ماه است.

با این حال، میکرواستراتژی همچنان به هدف خود در مورد بیت کوین متعهد است چراکه بین 3 می تا 28 ژوئن (از 16 فروردین تا 7 تیر) تعداد 480 بیت کوین جدید به ارزش 10 میلیون دلار خریداری کرده است.

ضرر 400 میلیون دلاری تسلا

در همین حال، دارایی های بیت کوین شرکت تسلا که شامل خرید بیت کوین به ارزش 1.5 میلیارد دلار در فوریه 2021 (بهمن 1399) بود، در پایان سه ماهه اول امسال 1.2 میلیارد دلار ارزش داشت.

ارزش دارایی های بیت کوین تسلا در طول سه ماهه دوم حدود 33 درصد کاهش یافت و به ارزش فعلی 820 میلیون دلار رسید که زیان کاهش ارزش بیش از 400 میلیون دلار را نشان می دهد.

شرکت میتو (Meitu) نیز زیان کرده است

میتو یک شرکت پذیرفته شده در بورس هنگ کنگ است که زیان هایی را در ذخایر اتریوم (ETH) و بیت کوین خود ثبت کرده است. این شرکت بر طبق اطلاعات منتشر شده توسط خودش، 45.6 میلیون دلار ضرر کرده است. این شرکت این ضرر را به کاهش سریع بازار ارزهای دیجیتال نسبت داده است.

میتو هنوز هیچ یک از دارایی های رمزارز خود را به فروش نرسانده است.

شرکت بلاک متعلق به جک دورسی نیز احتمالا دچار ضرر شده است

به غیر از شرکت‌هایی که در بالا ذکر شد، یکی دیگر از شرکت‌هایی که ممکن است با ضررهای ناشی از سرمایه‌گذاری بیت‌کوین خود مواجه شده باشد، شرکت بلاک متعلق به جک دورسی است.بر اساس اطلاعات موجود، این شرکت در حال حاضر بیش از 8000 واحد بیت کوین در اختیار دارد و البته صورت حساب ها در سه ماهه اول سال نشان داد که تا آن زمان هیچ ضرری متحمل نشده است.

اما با توجه به اینکه بیت کوین 58 درصد از ارزش خود را در سه ماهه دوم از دست داده است این موضوع می تواند به طور قابل توجهی تغییر کرده باشد و این شرکت نیز با ضرر مواجه شده باشد.

با این حال، جک دورسی، مدیرعامل این شرکت همچنان خوش‌بین است و اخیراً اعلام کرد که شرکت بلاک یک اینترنت غیرمتمرکز بر روی بلاک چین بیت‌کوین ایجاد خواهد کرد.