قیمت بیت کوین از 12000 دلار برگشت-چه اتفاقی در ادامه برای بیت کوین میافتد.

0
580
تحلیل بیت کوین

بازدیدها: 23

قیمت بیت کوین برای بار دوم در 10 روز گذشته از 12000 دلار برگشت. اکنون معامله گران در مورد روند بعدی بیت کوین بحث می کنند.

معامله گران به دنبال تثبیت قوی بیت کوین در زیر یک سطح مقاومت بحرانی، در مورد تمایل کوتاه مدت بیت کوین خوش بین هستند. وقتی یک دارایی بصورت نسبتا پایداری در نزدیکی یک منطقه مقاومتی مهم باقی می ماند ، معمولا به معنی ادامه روند صعودی است. این موضوع نشان می دهد که فروشندگان قدرت کافی برای پایین آوردن قیمت بیت کوین را ندارند. معامله گران زیادی پیش بینی کرده اند که قیمت بیت کوین در محدوده 10500-12000 دلار باقی خواهد ماند. اگر بیت کوین نتواند پایین سطح پشتیبان 10500 دلار افت کند ساختار صعودی بیت کوین باقی خواهد ماند.

ادامه صعود

اولین فاکتور در پیش بینی ادامه صعود بیت کوین در کوتاه مدت ، ساختار بلند مدت بازار است. تحلیل گران می گویند که نمودارها با تام فریم های بزرگ برای بیت کوین مانند تایم فریم ماهانه ، یک خروج واضحی نشان می دهند که بیت کوین از محدوده قیمت طولانی خود خارج خواهد شده است که اغلب منجر به رالی بزرگی می شود بویژه که خروج در تایم فریم بزرگ اتفاق می افتد. Raoul Pal مدیر شرکت سرمایه گذاری Global Macro می گوید :

“روزهای اولیه برای حرکت بسیار بزرگ رسیده است که بیت کوین مسیری که همه سرمایه گذاران خرد پیش بینی می کنند طی خواهد شد. این آینده است”.

از بیشینه 2017 وقتی که بیت کوین 12000 دلار را دید ، بیت کوین یک محدوده چندین ساله برای خود تشکیل داد که پایین آن 3150 دلار در سال 2018 و بالای آن 14000 در سال 2019 تشکیل شد و این محدوده سه سال طول کشیده است. اما وقتی قیمت بیت کوین اخیرا از 11500 دلار عبور کرد ، نموداریها هفتگی و ماهانه نشان دادند که این محدوده شکسته شده است. داده های مختلف بازار تمایل بیت کوین به بالا را به مدت طولانی نشان می دهند.

Kyle Davis از موسسان Three Arrows Capital اشاره کرد که یک شکاف کوچک مابین 14000 و 20000 دلار وجود دارد : “فضای خالی بیت کوین بین 14000 تا 20000 دلار وجود دارد” که نشان می دهد شکست 14000 دلار می تواند رالی بعدی بیت کوین را سوختگیری کند.

برخی معامله گران بیت کوین نیز تاکید می کنند که ساختار بازار فعلی بیت کوین بسیار امیدوار کننده است. Scott Melker معامله گر رمزارز گفت که برگشت پس از افت های بیت کوین نشان می دهد که تمایل بیت کوین صعودی است : “الان فصل خرید بیت کوین است و هر شانسی برای ورود به بازار در بالاترین کمینه جدید مناسب است. اکنون نمودار صعودی است.”.

در نمودار 4 ساعته بیت کوین که توسط Melker منتشر شده است ، بیت کوین چهار کمینه بالا ثبت کرده است (چهار کمترین قیمت که بالاتر از کمینه های قبلی هستند). الگوی بالاترین کمینه در تحلیل تکنیکال نشان دهنده روند مثبت است زیرا قدرت خریداران را نشان می دهد. هر افتی در 10 روز گذشته توسط خریداران بیت کوین خریداری شده است.

پارامترهای تکنیکال مثبت پیرامون بیت کوین ، توسط داده های on-chain تایید می شوند. برطبق گفته IntoTheBlock که داده های بازار on-chain را جمع آوری می کند ، تعداد نگهدارندگان بیت کوین بطور پیوسته افزایش یافته است :

“تمایل به نگهداری بیت کوین ادامه دارد. همانطورکه در نمودار تعداد نگهدارندگان بیت کوین نزدیک به 4 میلیون در 12 ماه گذشته افزایش یافته است. از 9 آگوست تعداد 20.47 میلیون آدرس مجموعا 11.51 میلیون بیت کوین به مدت یک سال نگهداری کرده اند.”

منبع : cointelegraph.com

خرید ترون ارزان