ماینرهای بیت کوین مجبور به فروش تمام موجودی بیت کوین خود شدند

0
88

بازدیدها: 86

به گزارش کوین تلگراف، بازار ارزهای دیجیتال در هفته اول ژوئن (اواسط خرداد) وارد فاز فروش شد. بازار مسیر نزولی را در پیش گرفت و اکثر ارزهای دیجیتال به پایین‌ترین حد خود در 4 سال گذشته سقوط کردند. بدتر شدن شرایط بازار بر سودآوری استخراج بیت کوین (BTC) تأثیر نامطلوبی گذاشته است و ماینرها را وادار به فروش دارایی های بیت کوین خود کرده است تا بتوانند هزینه های خود را پوشش دهند.

داده‌های جدید از تحقیقات آرکان (Arcane) نشان می‌دهد که شرکت‌های استخراج بیت‌کوین 100 درصد از تولید بیت‌کوین خود را در ماه می (اواسط اردیبهشت تا اواسط خرداد) فروختند در حالیکه بطور معمول ماینرها 20 تا 40 درصد از تولید ماهانه خود را می فروشند.

در چهار ماه اول سال 2022، شرکت های استخراج عمومی بیت کوین 30 درصد از تولید استخراج شده خود را فروخته اند که در ماه مه به میزان 3 برابر افزایش یافته است و انتظار می رود در ماه ژوئن (اواسط خرداد تا اواسط تیرماه) حتی بیشتر از این افزایش یابد.

در حالی که ماینرهای عمومی بیت کوین تنها تا 20 درصد از کل هش ریت شبکه را تشکیل می دهند، رفتار آنها اغلب منعکس کننده احساسات ماینرهای خصوصی نیز هست.

ماینرها در مجموع 800000 بیت کوین در اختیار دارند که آنها را به یکی از بزرگترین نهنگ های بازار تبدیل می کند. از این میان، استخراج کنندگان عمومی 46000 بیت کوین در اختیار دارند که فروش آنها می تواند قیمت را پایین بیاورد.

این وضعیت در ماه ژوئن بدتر شده است و قیمت بیت کوین به زیر بیشینه قیمت 20000 دلاری در سال 2017 سقوط کرده و پایین ترین قیمت در 4 سال خیر یعنی 17783 دلار را ثبت کرد. داده های مربوط به معیار جریان تراکنش های ماینرها، نشان می دهد که حجم بیت کوین ارسال شده توسط ماینرها به صرافی ها در ماه ژوئن به بالاترین حد خود رسیده است. سطحی که از ژانویه 2021 (دی 1400) مشاهده نشده بود.

زمانی که قیمت بیت کوین به زیر 21000 دلار رسید، نرخ جریان بیت کوین ماینرها به صرافی ها به بالاترین حد خود در 7 ماه اخیر رسید. کاهش قیمت بیت کوین همچنین بسیاری از دستگاه های استخراج بیت کوین را بدون سود کرده و این دسته از ماینرها را مجبور به ترک بازار رمزارز کرده است.

قیمت هش بیت کوین یک معیار استخراج است که درآمد ماینر را بر اساس هر تراهش نشان می دهد. این معیار مبلغی را نشان می دهد که یک ماینر بصورت روزانه در ازای محاسبه هر تراهش دریافت می کند (USD/TH/s در روز). قیمت هش بیت کوین به پایین ترین سطح 1.5 سال اخیر رسیده است.

شاخص دیگر، نوار هش بیت کوین است (Bitcoin Hash Ribbon). این شاخص، دوره‌هایی را شناسایی کند که استخراج‌کنندگان بیت‌کوین در مضیقه هستند و ممکن است تسلیم شوند. عدد این معیار هم اکنون از نقطه تسلیم عبور کرده است که نشان می‌دهد بسیاری از ماینرها به دلیل عدم سودآوری، ماشین‌های خود را خاموش می‌کنند.

در زمان کاهش قیمت بیت کوین و بحران ماینرها، بسیاری بر این باورند که این یک سیگنال و نشان دهنده کف قیمت قوی برای بیت کوین است به خصوص زمانی که ماینرها شروع به تسلیم شدن می کنند.

” شاخص نوار هش: ماینرهای بیت کوین در حال تسلیم شدن هستند این سیگنال پریشانی 9 روز پیش رخ داد که احتمالاً نشان دهنده نزدیک شدن به کف قیمت است! وقتی ماینرها تسلیم می‌شوند، احتمالاً قوی‌ترین سیگنال خرید بیت‌کوین صادر شده است. “

بیت کوین مجدداً به زیر 21000 دلار سقوط کرد و در زمان انتشار این مطلب کمی بالاتر از 20000 دلار معامله می شود.