مدیرعامل شرکت Pantera: ترس در بازار رمزارز کاهش یافته است، اکنون زمان خرید است.

0
119
برگشت قیمت بیت کوین

بازدیدها: 57

رئیس Pantera به سه دلیل اشاره کرد که چرا حجم بازار رمزارز یک تریلیون دلار افت کرد.

رئیس اجرایی Pantera Capital آقای دان مورهد (Dan Morehead) مطمئن است که فروش شدید رمزارز کاهش یافته است چراکه او فکر می کند اکثریت وحشت از افت بازار را دیده ایم.

در ماهنامه ای که در 15 ژولای منتشر شد، سرمایه گذار ریسکی (آقای دان مورهد) گفت که بهترین زمان برای خرید زمانی است که بازارها به خوبی در پایین خط تمایل هستند. نمودار انحراف روند بیت کوین که در مطلب وی آورده شده است نشان می دهد که بیت کوین نسبت به حرکت های پنج سیکل قبلی خود ، در پایین ترین قیمت قرار دارد.

“برای سرمایه گزاران جدید بهترین زمان برای خرید زمانی است که بازار بخوبی پایین خط تمایل است. اکنون یکی از آن زمان ها است. بیت کوین نسبت به خط تمایل 11 ساله خود 20.3 درصد پایین تر قرار دارد.”

او همچنین گفته است که رشد هرساله بیت کوین دلیل بر این نیست که بیت کوین دارای حباب قیمتی است.

“رشد هرساله بیت کوین باعث نمی شود که بیت کوین از نمودار روند خود خارج شود. اکنون بیت کوین نسبت به سال قبل 281 درصد رشد داشته که با توجه به حجم چاپ پول (پ.ن. مثلا دلار توسط دولت آمریکا که منجر به تورم می شود) منطقی است.”

آقای مورهد توضیح داد که چندین خبر منفی پی در پی در مورد سه واقعه باعث شد که بازار با شیب تند افت کند.

سرکوب رمزارز توسط دولت چین یک فاکتور موثر دیگر است اما همانطور که مورهد بیان می کند چنین مواردی قبلا هم چندین بار اتفاق افتاده است.

” بسیار خوب. اجازه دهید به دقت به ممنوعیت بیت کوین توسط چین نگاه کنیم به نظر میاید قبلا هم چنین سناریوهایی را مشاهده کرده ایم”

او هشت مورد مختلف در چندین سال گذشته لیست کرده است که مربوط به ممنوعیت بیت کوین و یا بستن صنعت رمزارز توسط چین بوده است که در تمام موارد، در ادامه بیت کوین به مقدار زیادی رشد کرده است.

دومین دلیلی که توسط رئیس شرکت Pantera بیان شده است روز مالیات در آمریکا است که بصورت سنتی بازار را تحت تاثیر قرار می دهد چراکه سرمایه گذاران بخشی از دارایی های رمزارز خود را می فروشند تا مبلغ لازم برای مالیات خود را تامین کنند.

“در مورد روز مالیات قبلی ، سه روز قبل تر یک کمینه در بازار ایجاد شد. حس وحشتناکی بود. چقدر طول کشید تا پول را از صرافی ها به حساب بانکی منتقل کنیم.”

فاکتور موثر سوم که او آن را با عنوان “180 ام ایلان ماسک روی بیت کوین” بیان کرد اما در مورد تاثیری که توئیت های ایلان ماسک روی بازار دارد توضیح نداد. ماسک باعث جنگ توئیتی در 17 ماه می شد وقتی که او گفت تسلا شاید بخشی از بیت کوین خود را به دلیل نگرانی در مورد تاثیرات زیست محیطی بفروشد.

در اواسط ماه می ، بازار رمزارز 43 درصد از بیشینه تاریخی خود یعنی 2.5 ترلیون دلار افت کرد که در چند هفته ، بیش از یک ترلیون دلار از بازار خارج شد. بازار با رسید به کف خود نوسان کرد (دوره consolidating) و اکنون حجم بازار در حدود 1.6 تریلیون دلار است.

منبع : cointelegraph.com

خرید تتر ارزان بدون کارمزد