مدیر اجرایی فیدلیتی:قیمت بیت کوین ارزانتر از ارزش واقعی آن است و در اشباع فروش قرار دارد

0
89
ارزش و قیمت بیت کوین

بازدیدها: 81

به گزارش کوین تلگرف ، توریین تیمر (Jurrien Timmer)، مدیر بخش بین الملل فیدلیتی (Fidelity)، می گوید که بیت کوین (BTC) از آنچه به نظر می رسد ارزان تر است. وی شاخص ها و شواهدی ارائه کرد که نشان می دهد اکنون قیمت ارزهای دیجیتال از ارزش واقعی آنها پایین تر است و به دلیل فروش بالا در چند هفته گذشته در وضعیت اشباع فروش قرار دارد.

تیمر خطاب به 126000 دنبال کننده خود در توییتر نوشت که در حالی که بیت کوین به سطوح قیمتی سال 2020 بازگشته است اما نسبت قیمت به شبکه بیت کوین تا سطح 2013 و 2017 افت کرده است که به گفته او نشان می دهد قیمت فعلی بیت کوین پایین تر از ارزش واقعی آن است.

” آیا بیت کوین ارزانتر از چیزی است که به نظر می رسد؟ اگر یک معیار ساده P/E برای بیت کوین را نسبت قیمت/شبکه در نظر بگیریم، این نسبت به سطوح 2017 و 2013 باز گشته است درحالیکه قیمت بیت کوین به سطوح اواخر سال 2020 بازگشته است. ارزش گذاری اغلب مهمتر از قیمت است. “

قیمت بیت کوین پایینتر از ارزش آن است

نسبت قیمت به شبکه یک رمزارز یک معیار رایج است که توسط سرمایه‌گذاران سنتی بازار سهام با عنوان نسبت قیمت به درآمد (P/E) استفاده می‌شود. با این معیار تعیین می کنند که سهام یک شرکت بیشتر یا کمتر از ارزش واقعی آن قیمت گذاری شده است. بالا بودن این نسبت می تواند نشان دهد که دارایی بیش از حد ارزش گذاری شده است و برعکس پایین بودن این نسبت می تواند نشان دهنده این باشد که یک دارایی کمتر از ارزش واقعی آن ارزش گذاری شده باشد.

تیمر نمودار زیر را ارائه کرده است که منحنی تقاضای بیت‌کوین که شامل آدرس‌های غیرصفر بیت‌کوین می شود را در مقابل ارزش بازار بیت کوین نشان می دهد. این نمودار نشان می دهد که «قیمت بیت کوین اکنون زیر منحنی شبکه قرار دارد».

از نظر تکنیکی ، بیت کوین در ناحیه اشباع فروش قرار دارد

این تحلیلگر همچنین نمودار زیر را به اشتراک گذاشت که از شاخص جریان نهفتگی گلسنود (Glassnode) استفاده می کند. به گفته وی ، این نمودار نشان می دهد «بیت کوین از نظر فنی چقدر بیش از حد فروخته شده است و به عبارتی در ناحیه اشباع فروش قرار دارد».

جریان نهفتگی تعدیل شده یک معیار محبوب برای بررسی ارزش بیت کوین از طریق مقایسه قیمت با رفتار هزینه کرد آن است.

طبق گفته گلس‌نود، جریان نهفتگی پایین می‌تواند نشان‌دهنده افزایش اعتقاد به نگهداری بلندمدت باشد به این معنی که دارندگان بلندمدت بیت کوین از فروشندگان کوتاه‌مدت مضطرب خرید می‌کنند.

”نشانگر جریان نهفتگی گلسنود اکنون به سطوحی رسیده است که از سال 2011 مشاهده نشده است. “

آنتونی پمپلیانو (Anthony Pompliano) بنیانگذار مورگان کریک دیجیتال (Morgan Creek Digital) نیز دیدگاه مشابهی دارد. وی توضیح می دهد که «ارزش و قیمت بیت‌کوین از هم متفاوت بوده و از یکدیگر فاصله گرفته اند» و «دست‌های ضعیف به دست‌های قوی می‌فروشند».

” آنچه که ما در حال حاضر مشاهده می‌کنیم، انتقال بیت کوین از افراد ضعیف و خریداران کوتاه‌مدت با دست‌های ضعیف به دست‌های قوی بلندمدت است. “

شاخص ترس و طمع بیت کوین به 7 سقوط کرده است که نشان دهنده “ترس شدید” در روز چهارشنبه بود و به پایین ترین سطح خود از سه ماهه سوم 2019 رسیده است. در گذشته، اعداد پایین این شاخص اغلب فرصت خرید را پیشنهاد می کردند.

نظر شرکت سرمایه گذاری فیدلیتی و تیمر تحلیلگر آن ، نسبت به بیت کوین مثبت است. این غول سرمایه گذاری روی راه اندازی یک طرح سرمایه گذاری بازنشستگی بیت کوین کار می کند که به دارندگان حساب پس انداز بازنشستگی 401 (k) آمریکا اجازه می دهد مستقیماً در بیت کوین سرمایه گذاری کنند. تیمر پیش بینی کرده است که بیت کوین ممکن است به زودی شاهد احیای مجدد باشد.

” من به فاکس بیزنس (Fox Business) پیوستم تا درباره بیت کوین و مسائل کلان بحث کنم. ارزش و قیمت متفاوت است. دست های ضعیف به دست های قوی می فروشند. ما قبلا در چنین شرایطی بوده ایم. “