مدیر اجرایی قبلی بانک مرکزی چین ، بیت کوین را موفقیت تجاری خواند

0
1041

بازدیدها: 163

رئیس قبلی بانک مردم چین (PBoC) در مورد بیت کوین اظهار نظر کرد و آن را بعنوان موفق ترین پروژه تجاری تکنولوژی بلاکچین یاد کرد اما او همچنین ادعا کرد که بیت کوین برخی ضعف ها دارد.

خانم Wu Ziaoling رئیس PBoC بین سال های 2000 الی 2008 بوده است و اکنون رئیس دپارتمان مالی PBC در دانشگاه Tsingua است. او ادعا کرد که هیچ پروژه بلاکچین دیگر نتوانسته است مانند موفقیت تجاری شبکه بیت کوین عمل کند.

هر چند از نظر وی ، بیت کوین محدود به جهان ارز خصوصی (private curreny world) است چراکه در عمل به بخش عمومی قابل گسترش نیست. Wu افزود که بعید است بیت کوین به جای ارز رایج یک کشور توسط حکومت آن کشور تصویب شود و از طرفی نوسانات شدید آن یک مشکل است.

بیت کوین توسط بسیاری از کشورها بعنوان یک ارز تشخیص داده نشده است بلکه بعنوان یک دارایی دیجیتالی با آن برخورد شده است.

او گفت که ارزهای دیجیتال باید با فریم ورک مالی و سرمایه گذاری فعلی تطبیق یابند و مقررات موجود را رعایت کنند تا بتوانند موفق شوند نه اینکه در مقابل سیستم قرار گیرند.

او ادعا کرد که در آینده ارزهای دیجیتال بخشی از زندگی روزمره اغلب شهروندان چین خواهد بود بنابراین باید قانون گذاران و اقتصاددانان یک هدف گذاری محکم در مورد آن داشته باشند و ببینند که این سیستم چگونه کار می کند.