معامله گران می گویند بازار نزولی بیت کوین طولانی خواهد بود و قیمت در محدوده 19 هزار دلار خواهد ماند

0
107

بازدیدها: 92

به گزارش کوین تلگراف، بیت کوین (BTC) نتوانست صعود کرده و ضررهای اخیر را جبران کند چراکه معامله گران مننظر مشاهده ادامه حرکت قیمت بیت کوین به دلیل رکود جهانی هستند و وارد معامله نمی شوند.

“شتاب روند نزولی” همچنان پابرجاست

داده‌های کوین تلگراف مارکت پرو (Cointelegraph Markets Pro) و تردینگ ویوو (TradingView) شرایط نمودار بیت کوین نسبت به دلار را ضعیف ارزیابی می کند. قیمت بیت کوین نسبت به دلار در انتهای هفته به حدود 19000 دلار کاهش یافت.

هفته معاملاتی وال استریت (بورس های آمریکا) بدون تغییرات شدید قیمت به پایان رسید و سهام شرکت های حاظر در بورس های ایالات متحده عملاً راکد بود که در نتیجه انگیزه پایینی برای نوسانات ارزهای دیجیتال ایجاد کرد. شاخص دلار آمریکا یا DXY به 105 واحد رسید.

داده‌های صف های خرید و فروش در بزرگترین صرافی جهان یعنی بایننس نشان می دهد که بیت‌کوین بین نقدینگی خرید و فروش نزدیک به قیمت لحظه‌ای خود گیر کرده است. به عبارتی حجم تقاضای خرید و فروش به هم نزدیک است و تا زمانی که به میزان قابل‌توجهی به حجم یک طرف (خرید یا فروش) اضافه نشود، عدم نوسانات قیمت ادامه خواهد یافت.

در کوتاه مدت، چشم انداز برای خریداران چندان خوش به نظر نمی رسید.

از نظر معامله گر محبوب با نام مستعار Altcoin Sherpa، شرایط فعلی نوید یک دوره طولانی از عملکرد منفعل بیت کوین را می دهد که می تواند تا سال 2022 ادامه یابد. این معامله گر به دنبال کنندگان توییتر خود گفت: تا اتمام دوره تجمیع و یافتن کف قیمتی بیت کوین، ماه ها طول می کشد.

” کف قیمت بیت کوین ممکن است تا چند ماه دیگر نیز مشخص نشود. بازار نزولی بیت کوین طولانی مدت خواهد بود. “

معامله گر و تحلیلگر بیت کوین با نام مستعار Rekt Capital استدلال می کند که بیت کوین هنوز به پایین ترین سطح کلان جدید خود نرسیده و شروع به تثبیت نکرده است.

” ممکن است بیت کوین هنوز در مرحله اصلاح و شتاب روند نزولی باشد. اما این مرحله، مرحله “تثبیت چند ماهه” است و پس از آن مرحله “روند صعودی بزرگ” خواهد بود “

چک میت(Checkmate)، تحلیلگر ارشد زنجیره در شرکت تحقیقاتی گلس نود (Glassnode) در این مورد می گوید : بیت کوین های بیشتری خریداری کنید. بیت کوین های خود را در کیف پول های امن قرار دهید و سفت بنشینید.

آیا رکوردهای بی سابقه سال 2018 تکرار می شود؟

نشانه های دیگری نیز وجود دارد که نشان می دهد یکی دو هفته آینده پایین ترین سطح قیمت بیت کوین در این چرخه مشخص خواهد شد. درصورت وقوع چنین شرایطی، درجه ای از امید به کسانی داده می شود که نگران هستند که هنوز ماه ها تا رسیدن به پایین ترین سطح قیمت بیت کوین باقی مانده است.

الکس کروگر(Alex Krueger)، اقتصاددان، تاجر و کارآفرین در یک تاپیک توییتری خاطرنشان کرد که حجم معاملات در بازار بیت کوین در ماه گذشته به بالاترین حد خود رسیده است. وی توضیح داد:

” به عنوان یک قاعده کلی، حجم معاملات زمانی که بازارها تسلیم می شوند، بالاترین میزان را دارد و چنین کاپیتولاسیونی کف های اصلی را ایجاد می کند. حجم دو هفته پیش به بالاترین حد خود رسید. “

او افزود که در بازار نزولی 2018، حجم بی سابقه در واقع چند هفته قبل از پایین آمدن قیمت رخ داده است و اگر این بار نیز همین روند را دنبال کند، ماه جولای (تیر ماه) می تواند کف قیمت بعدی باشد.

پیش از این، Rekt Capital استدلال کرده بود که حجم سمت خرید به اندازه کافی قوی نیست که قیمت بیت کوین را به صورت بلندمدت صعودی حفظ کند و این وضعیت را با حرکت حجم سال 2018 مقایسه کرده بود.