نتایج یک تحقیق: دارندگان بلندمدت، 80 درصد کل بیت کوین ها را در اختیار دارند

0
125

بازدیدها: 132

در طول هر چرخه نزولی، دارندگان بلندمدت بیت کوین آخرین اشخاصی هستند که بیت کوین نگهداری می کنند و از فروش آن خودداری می کنند و به قوت از بیت کوین پشتیبانی می کنند.

معیارهای متعددی را می توان برای تعیین بالا و پایین چرخه استفاده کرد، اما نمودار مربوط به نگهداری بیت کوین به ندرت در این دسته ذکر شده است. در ادامه این شاخص را برگفته از مقاله منتشر شده در کریپتواسلایت بررسی می کنیم.

این شاخص که امواج هودل (HODL) نیز نامیده می شود، مجموعه ای از چندین باند که سن نگهداری فعال بیت کوین را نشان می دهد. در نمودار زیر، هر باند رنگی درصد کل بیت کوین در گردش را نشان می دهد که آخرین بار در یک بازه زمانی مشخص جا به جا شده است.

داده های گلس نود (Glassnode) نشان داده است که 80 درصد از عرضه در گردش بیت کوین در دست دارندگان بلندمدت (LTH) است. دارندگان بلندمدت کاربرانی هستند که حداقل به مدت شش ماه مالک بیت کوین بوده و آن را نفروخته اند، دارندگان بلندمدت معمولاً کسانی هستند که از پایین ترین چرخه بازار بیت کوین حمایت می کنند.

دارندگان بلندمدت به عنوان «پول هوشمند» در بازارهای بیت کوین در نظر گرفته می شوند و معمولاً در هنگام انباشت بیت کوین در بازارهای سرکوب شده دیده می شوند. به عبارت دیگر زمانی که بازار نزولی می شود و قیمت بیت کوین به کف نزدیک می شود این اشخاص بیت کوین خریداری و انباشت می کنند. هنگامی که یک بازار صعودی شروع می شود، دارندگان بلندمدت کسانی هستند که بیت کوین انباشته شده را توزیع می کنند و در قیمت های بالا به فروش می رسانند و بیشترین سود را می برند.

داده های درون زنجیره ای به شدت از این نظریه پشتیبانی می کنند. نمودار بالا به وضوح نشان می دهد که هر بار که بیت کوین به بالاترین حد خود (ATH) رسید، دارندگان بلندمدت، دارایی های خود را فروخته اند. در انتهای هر چرخه نزولی، دارندگان بلندمدت آخرین راه حل هستند و به قوت از بیت کوین پشتیبانی می کنند.

تحلیل گلس نود (Glassnode) از عرضه بلندمدت و کوتاه مدت در سود و زیان این ادعا را تایید می کند.

نمودار زیر نشان می دهد که 80 درصد از عرضه بیت کوین در دست دارندگان بلندمدت است که با علامت آبی مشخص شده اند. 20 درصد باقیمانده عرضه توسط دارندگان کوتاه مدت (STHs) نگهداری می شود و با علامت قرمز مشخص می شود. همپوشانی مناطق آبی و قرمز نمودار با حرکات قیمت بیت کوین نشان می دهد که دارندگان بلندمدت تقریباً در این چرخه بازار تسلیم نشده اند و دارایی آنها از 82٪ به 80٪ از کل عرضه بیت کوین کاهش یافته است.

کاهش 2 درصدی به طور قابل توجهی کمتر از آن چیزی است در چرخه های قبلی دیده بودیم و نشان می دهد بازار در بیشینه های پایین تری قرار داشته است. از آنجایی که این بیشینه های پایین‌تر قدرت شبکه را تقویت می‌کنند، به نظر می‌رسد اعتقاد دارندگان بلندمدت به ارزش بیت‌کوین تقویت می شود. بازار نزولی که در ماه می (اواخر فروردین) آغاز شد، شاهد تنها درصد کمی از عرضه بیت کوین از دارندگان بلندمدت به دارندگان کوتاه مدت بود، زیرا دارندگان بلندمدت آن را فرصتی برای نگهداری بیت کوین و ادامه انباشت بیت کوین می دانستند.

در حالی که بازار نزولی فعلی بسیار شبیه به تمام چرخه‌های نزولی قبلی بازار است، هنوز خیلی زود است که بدانیم آیا این صنعت در مسیر صعودی‌تری قرار دارد یا خیر. با این حال، اگر بیت کوین به انتهای این چرخه رسیده باشد، می توانیم انتظار بهبودی در هفته های آینده را داشته باشیم.