هندوراس با پذیرش بیت کوین گردشگران سرمایه گذار در ارزهای دیجیتال را جذب می کند

0
121

بازدیدها: 136

به گزارش کوین تلگراف، چندین کسب و کار در شهر توریستی سانتا لوسیا (Santa Lucia) اکنون پرداخت های بیت کوین را می پذیرند به این امید که بتواند درآمد گردشگری را افزایش دهد.

این شهر کوچک توریستی در هندوراس پرداخت های بیت کوین را به عنوان بخشی از طرح «دره بیت کوین (Bitcoin Valley)» که برای افزایش درآمد گردشگری در 60 کسب و کار محلی طراحی شده است، آغاز کرده است.

برخی از مردم محلی سانتا لوسیا مثل صاحب مرکز خرید سزار اندینو (Cesar Andino)، انتظار دارند که این ابتکار فرصت های بیشتری را برای کسب و کارها در این منطقه باز کند و “مردم بیشتری را که می خواهند از این ارز استفاده کنند جذب کند.” اندینو افزود:

” پذیرفتن بیت کوین به ما این امکان را می دهد که بازار دیگری را باز کنیم و مشتریان بیشتری را به دست آوریم. ما باید جهانی شویم. ما نمی‌توانیم خود را از فناوری دور نگه داریم و نمی‌توانیم زمانی که کشورهای دیگر این کار را انجام می‌دهند، عقب بمانیم. “


این برنامه از 28 جولای (6 مرداد) آغاز شده است و به مشتریان فروشگاه های محلی اجازه می دهد که مبالغ را با دلار ایالات متحده، لمپیرا هندوراس یا بیت کوین (BTC) دریافت کنند.

شهرداری سانتا لوسیا پروژه “دره بیت کوین” را در همکاری با صرافی رمزارز کوینکاکس (Coincaex)، بلاک چین هندوراس و دانشگاه فناوری هندوراس توسعه داده است. کوینکاکس تجهیزات و خدمات مورد نیاز برای انجام پرداخت‌های رمزارز را ارائه می‌کند، در حالی که بلاک چین هندوراس آموزش استفاده از کیف پول‌های رمزارز را ارائه می‌دهد.

لا پرنسا (La Prensa) توضیح داد که اگرچه مشتریان می توانند هزینه کالاها و خدمات را توسط بیت کوین پرداخت کنند، اما بیت کوین ها به صرافی کوینکاکس ارسال خواهند شد. سپس صرافی فوراً بیت کوین را به لمپیرا (ارز هندوراس) تبدیل کرده و به فروشنده ارسال می کند و به این ترتیب به آنها کمک می کند تا از نوسانات قیمتی ضرر نکنند. بنابراین، صاحبان مشاغل به طور مستقیم بیت کوین را تحت این طرح دریافت نمی کنند.

صاحبان مشاغل محلی امیدوارند که دره بیت کوین پس از ضربه بزرگ همه گیری کووید-19 به مشاغل، دوباره جرقه ای برای افزایش درآمدهای گردشگری در این کشور ساحلی گرمسیری ایجاد کند. هندوراس در سال 2019 حدود 556 میلیون دلار درآمد گردشگری داشته است، طبق داده های ماکروترندز (Macrotrends) که یک ردیاب اقتصادی جهانی است، درآمد گردشگری هندوراس بیش از 66 درصد در سال 2020 کاهش یافت و به 189 میلیون دلار رسید.

با شروع این طرح، هندوراس به تعداد انگشت شماری از کشورهای منطقه می پیوندد که برنامه های مشابهی را برای مردم راه اندازی کرده اند تا به طور قانونی برای کالاها و خدمات با استفاده از ارزهای دیجیتال پرداخت کنند.

السالوادور در سال 2021 (1400) بیت کوین را به عنوان ارز قانونی به تصویب رساند و تلاشی را در سطح کشور برای آموزش ساکنان در مورد کاربرد آن انجام داد. یک جاذبه گردشگری مشابه با عنوان «بیت کوین ساحل» در شهر ال زونته (El Zonte) راه اندازی شده است.

گواتمالا (Guatemala) ابتکار «دریاچه بیت کوین» خود را در مکان‌های گردشگری اطراف دریاچه آتیتلان (Atitlan) در کوه‌های سیرا مادره ارائه کرده است.