چه کسی رمزارز می خرد؟ بررسی اجمالی بازارهای منطقه ای: آسیا در مقابل اروپا و ایالات متحده

0
122

بازدیدها: 127

در حالی که آسیا از نظر انباشت بیت کوین در بازارهای جهانی پیشرو بوده است، در ماه جولای (تیر) نیز احساسات صعودی را برای ایالات متحده و اتحادیه اروپا به همراه داشته است. در ادامه به بررسی اجمالی بازارهای مختلف رمزارز (آسیا، اروپا و آمریکا) برگرفته از مقاله منتشر شده در کریپتو اسلیت می پردازیم.

درک کامل شرایط بازار جهانی مستلزم بررسی جزئیات روزانه و هفتگی در ساعات کاری بازارهای مختلف است. یکی از معیارهایی که چشم انداز خوبی از سلامت کلی بازار ارائه می دهد، تغییر قیمت ماه به ماه (MoM) است. این معیار تغییر 30 روزه قیمت‌های منطقه‌ای را نشان می‌دهد که در ساعات کاری ایالات متحده، اتحادیه اروپا و آسیا تعیین شده است. منظور از این ساعات کاری، ساعاتی از روز است که هر یک از بازارها باز است که با یکدیگر متفاوت است (ساعات باز بودن بازارهای ایالات متحده آمریکا، اتحادیه اروپا و آسیا). این قیمت‌های منطقه‌ای معمولاً با محاسبه مجموع تغییرات قیمت هر منطقه در یک دوره 30 روزه تعیین می‌شوند.

تجزیه و تحلیل تغییر قیمت MoM برای بیت کوین از اکتبر 2021 (آبان 1400) تا ژوئیه 2022 (خرداد 1401) چندین روند جالب را نشان می دهد.

در آغاز ماه می 2022 (اردیبهشت 1401)، روندی در آسیا شروع شد که نشان دهنده تمایل فزاینده صعودی منطقه به بیت کوین بود. این روند که در مربع سیاه در نمودار بالا مشخص شده است، نشان می دهد که سرمایه گذاران در آسیا بیشترین سود را در صنعت رمزارز به دست آورده اند.

نمودار بالا به وضوح نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران آسیایی در دو سال گذشته بر بازار ارزهای دیجیتال تسلط داشته‌اند و به نظر می‌رسد که بیشتر پول هوشمند این بازار از شرق دور می‌آید. سرمایه‌گذاران در آسیا توانسته‌اند قله اوایل سال 2021 را بفروشند و سپس پایین تابستان 2021 را بخرند و همچنین اولین رشد قیمت از پایین‌ترین قیمت تابستان را بفروشند.

زمانی که بیت کوین در اواخر تابستان سال گذشته به 40000 دلار کاهش یافت، سرمایه گذاران آسیایی اولین کسانی بودند که این افت را خریدند و اولین کسانی بودند که در نوامبر 2021 (آذر 1400) هنگامی که بیت کوین به بالاترین حد خود رسید، فروختند.

در ماه می 2022 (اردیبهشت 1401)، حجم معاملات در آسیا بالاترین میزان از تابستان گذشته بود، زمانی که این منطقه از قیمت‌های پایین‌تر به قیمت فروش انبوه در ایالات متحده و اتحادیه اروپا استفاده می‌کرد. سقوط لونا و متعاقب آن ورشکستگی برخی از بزرگترین بازیگران صنعت رمزارز مانند Three Arrows Capital و Voyager باعث شده است که اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها بیش از هر زمان دیگری در مورد بازار رمزارز دچار ترس شوند. تسلیم استخراج کننده های رمزارز و چشم انداز کلان اقتصادی وضعیت را بدتر کرده است.

با این حال، به نظر می رسد روایت تحت رهبری آسیا به سرعت در حال تغییر است.

داده های جولای 2022 (تیر 1041) نشان می دهد که انباشت در خارج از آسیا یعنی در ایالات متحده و اتحادیه اروپا نیز رخ می دهد. بازارها برای اولین بار از ابتدای آوریل (فروردین) به طور جمعی شروع به انباشت کردند. این می تواند نشان دهنده این باشد که غرب شروع به دیدن بیت کوین به عنوان یک دارایی ارزشمند در زمان عدم اطمینان کلان و ژئوپلیتیک کرده است.

تغییرات ماهانه در بازارهای آمریکا
تغییرات ماهانه در اروپا
تغییرات ماهانه در آسیا