چین علیرغم ممنوعیت رمزارز به جایگاه دومین بزرگترین مرکز استخراج بیت کوین باز گشت

0
115
استخراچ بیت کوین در چین

بازدیدها: 90

پس از اینکه سال گذشته دولت چین تمام عملیات های مربوط به رمزارز را در این کشور ممنوع اعلام کرد این کشور همچنان میزبان 21 درصد از کل نرخ هش بیت کوین جهان است.

به گزارش کوین تلگراف ، دولت چین نتوانسته عملیات‌های مربوط به ارزهای دیجیتال را با توجه ممنوعیت کامل رمزارز در این کشور در سال گذشته ، متوقف کند. اکنون چین مجددا به عنوان یکی از بزرگترین قطب‌های استخراج بیت کوین (BTC) در جهان ظاهر شده است.

طبق آخرین به روز رسانی “شاخص مصرف برق بیت کوین کمبریج (CBECI)” ، چین ماه ها پس از اینکه دولت این کشور تمام عملیات های مربوط به رمزارز را در این کشور ممنوع کرد، از ژانویه 2022 (دی 1400) دومین ارائه دهنده بزرگ نرخ هش بیت کوین شده است. بر اساس داده ها، استخراج کنندگان بیت کوین در چین تا اوایل سال 2022، 21.1 درصد از کل توزیع نرخ هش استخراج بیت کوین جهان را به خود اختصاص دادند و پس از ایالات متحده قرار دارند که 37.8 درصد از کل نرخ هش را تا ژانویه تولید کرده است.

چین زمانی بزرگ‌ترین کشور استخراج بیت‌کوین در جهان بود و قدرت نرخ هش بیت‌کوین این کشور در سال 2019 بیش از 75 درصد بود. پس از یک سری تعطیلی مزارع استخراج رمزارز در جولای و آگوست 2021 (مرداد و شهریور 1400)، نرخ هش به صفر کاهش یافت.

علیرغم ممنوعیت رمزارز در چین در سپتامبر 2021 (شهریور 1400)، سهم نرخ هش در آن ماه به 22.3٪ افزایش یافت و درادامه هیچ وقت به زیر 18٪ کاهش پیدا نکرد.

الکساندر نویمولر (Alexander Neumueller) ، مدیر پروژه CBECI به کوین تلگراف گفته است که از داده های جدید می توان به خوبی نتیجه گیری کرد که استخراج بیت کوین هنوز در چین فعال است. وی اظهار داشت:

” داده‌های ما به‌طور تجربی و دقیق نشان می دهد که استخراج بیت‌کوین هنوز در داخل کشور چین ادامه دارد. اگرچه استخراج در چین با حجم قبلی خود فاصله زیادی دارد اما به نظر می رسد این کشور هنوز هم میزبان حدود یک پنجم کل نرخ هش بیت کوین است. “

روسیه در رتبه بندی از سه استخراج‌کننده بزرگ خارج شد

روسیه علاوه بر خروج از سه کشور برتر از نظر قدرت نرخ هش بیت کوین، شاهد کاهش نرخ هش واقعی خود از 13.6 EH/s در ماه اوت (مرداد) به 8.6 EH/s در ژانویه (دی) بود.

آخرین به روز رسانی CBECI همچنین نشان دهنده کاهش جزئی سهم نرخ هش در قزاقستان، سومین بزرگترین استخراج کننده بیت کوین در جهان است. سهم نرخ هش بیت کوین قزاقستان از 18 درصد در ماه اوت (مرداد) به 13.2 درصد در ژانویه (دی) کاهش یافت.

داده‌های CBECI همچنین نشان می‌دهد که ماینرها اکنون تا 9 درصد از نرخ هش بیت کوین جهان را در مکان‌های نامشخص استخراج می‌کنند. کانادا و روسیه قطب های اصلی این نوع ماینرها هستند که به ترتیب 6.5% و 4.7% را به خود اختصاص داده اند.

جورجیا، تگزاس و کنتاکی پیشتاز تولید نرخ هش بیت کوین در ایالات متحده آمریکا هستند

به‌روزرسانی جدید CBECI اطلاعات بیشتری درمورد توزیع هش‌ریت در بزرگترین بازار استخراج بیت‌کوین یعنی در سطح کشور آمریکا ارائه می‌کند. داده ها نشان می دهد که جورجیا، تگزاس و کنتاکی سه ایالت بزرگ از نظر نرخ هش را تشکیل می دهند که به ترتیب 32، 11.2 و 10.9 درصد را به خود اختصاص داده اند. هر سه ایالت مجموعا بیش از نیمی از نرخ هش کلی در ایالات متحده آمریکا را تشکیل می دهند.

این داده ها نشان می دهد که فعالیت استخراج بیت کوین قابل توجهی را می توان در ایالت هایی مانند نیویورک، کالیفرنیا، کارولینای شمالی و واشنگتن نیز یافت.