کلاهبرداران رمزارز روسی در نیمه اول 2020 سه برابر شده اند

0
36

بازدیدها: 15

آزمایشگاه Kaspersky و سایر آزمایشگاه های کلاهبرداری یک افزایش شدید مربوط به کلاهبرداری در زمینه رمزارز در روسیه در نیمه اول 2020 تشخیص داده اند.

شرکت های امنیت سایبری یک افزایش تساعدی در زمینه کلاهبرداری رمزارز در روسیه در نیمه اول 2020 تشخیص داده اند. محققین 23000 وب سایت که در زمینه کلاهبرداری رمزارز فعالیت می کنند و هنوز آنلاین بوده و قربانیان جدید را مورد هدف قرار می دهند ، شناسایی کرده اند. بر اساس Kommersant که بخش تحقیق Kaspersky است ، مشکل سه برابر بزرگتر از همین دوره در سال قبل است.

یک مورد معمول درخواست از قربانیان برای تکمیل نظرسنجی برای دریافت کمسیون است هرچند باید قربانی ابتدا هزینه ورود به نظرسنجی را پرداخت کند. روش دیگر کلاهبرداری توسط آزمایشگاه Qrator شناسایی شده است که در آن وب سایت از قربانی بیش از 275 دلار به ازای هر ساعت استخراج رمزارزها توسط سیستم های قدرتمند کامپیوتری دریافت می کند اما مبلغی بازپرداخت نمی شود.

از طرح عضویت در کلاهبرداری استفاده می شود

کلاهبرداران استخراج رمزارز همچنین درخواست پرداخت ثابت می کنند تا رتبه قربانی را در سیستم استخراج بالاتر ببرند. هرچه برای عضویت خود بیشتر پرداخت کند بیشتر از قربانی کسب سود می شود. یکی از نگرانی های متخصصین سایبری این است که وب سایت ها بعضا روش های پرداخت کارت اعتباری را نیز قبول می کنند که ریسک سرقت حساب بانکی نیز بالا می رود.

منبع : cointelegraph.com

خرید و فروش امن بیت کوین ، تتر ، اتریوم ، ترون و انواع رمزارز آنی و خودکار بهترین قیمت