گزارش شده است که بورس اوراق بهادار آمریکا تحقیقات خود را در مورد معاملات داخلی در صرافی ها آغاز کرده است

0
88
بورس اوراق بهادار آمریکا

بازدیدها: 95

گزارش شده است که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) تحقیقاتی را برای کشف چگونگی عملکرد صرافی‌های رمزارز برای جلوگیری از معاملات داخلی راه‌اندازی کرده است. معاملات داخلی ، معاملات رمزارز در صرافی است که بین کاربران انجام نمی شود بله صرافی و یا صادرکنندگان آن رمزارز ، این معاملات را بصورت صوری انجام می دهد تا تعداد معاملات یک رمزارز زیاد شده و باعث جذب کاربران و یا بالا رفتن قیمت شود.

فاکس بیزنس (FOX Business) روز چهارشنبه گزارش داد که فردی که آگاهی کاملی از فعالیت‌های SEC دارد گفته است که این کمیسیون نامه‌ای به یک صرافی بزرگ رمزارز ارسال کرده است و در آن اطلاعاتی درباره نحوه محافظت این پلتفرم از کاربران در برابر معاملات داخلی درخواست کرده است. منبع معتقد است که همان نامه به چندین صرافی دیگر نیز ارسال شده است.

مشخص نیست که کدام صرافی یا صرافی ها این درخواست را دریافت کرده اند، اما این رسانه خبری گفت که هر چهار صرافی کوین بیس، بایننس، FTX و Crypto.com از اظهار نظر در این مورد خودداری کرده اند. حتی کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده نیز از تایید این تحقیقات خودداری کرد.

ماهیت این تحقیق نامشخص است. کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده احتمالا به دنبال یافتن سرنخ هایی برای طرح دعوی حقوقی علیه تخلفات قانونی بالقوه یک صرافی از طریق بخش اجرایی خودش باشد، یا می تواند مربوط به یک بررسی معمول انطباق از طریق دفتر بازرسی و بررسی انطباق این کمسیون باشد. ادعاها مبنی بر معاملات داخلی در بزرگترین بازار توکن غیرقابل تعویض اپن سی (OpenSea)، در هفته های اخیر توجه کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده را به خود جلب کرده است.

جرمی هوگان (Jeremy Hogan)، شریک شرکت حقوقی هوگان ، به فاکس بیزنس (FOX Business) گفت که علاقه فعلی SEC به مبادلات داخلی ممکن است ناشی از اتهامات مربوط به معاملات داخلی روی توکن هایی باشد که برای فهرست شدن توکن های جدید در صرافی ها برنامه ریزی می شود تا باعث افزایش قیمت شود. هوگان گفت: “این نوعی از معاملات است که SEC به صرافی ها در مورد آن هشدار می دهد.”

قانون پیشنهادی بورس کالای دیجیتال در سال 2022 باعث می‌شود که صلاحیت رسیدگی به مبادلات ارزهای دیجیتال از کمیسیون بورس و اوراق بهادار گرفته شود. در صورت تصویب این لایحه، اختیارات رسیدگی به مبادلات ارزهای دیجیتال و ارائه دهندگان استیبل کوین ، به کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) داده می شود.

شرایط فعلی بازار و رسوایی‌ها و مشکلات جاری در صنعت رمزارز ممکن است تصمیم کمیسیون بورس و اوراق بهادار برای شروع تحقیق را تسریع کند. در اوایل ماه گذشته، اکوسیستم ترا (Terra) پس از افت استیبل کوین USTC و کاهش 99.9 درصدی ارزش ارز دیجیتال لونا کلاسیک (LUNC) ، سقوط کرد.

اخیراً، پلتفرم سرمایه گذاری و وام دهی غیرمتمرکز مالی (DeFi) سلسیوس به دلیل مسدود کردن برداشت کاربران مورد انتقاد قرار گرفته است زیرا شایعات پیرامون ورشکستگی بالقوه آن در میان نقل و انتقالات عظیم ارزهای دیجیتال به صرافی FTX می چرخد.

ارزش کل بازار کریپتو برای اولین بار از فوریه 2021 (اسفند 1399) به زیر یک تریلیون دلار کاهش یافته است بطوریکه 1.1 درصد تنها در 24 ساعت گذشته کاهش یافته و به 977 میلیارد دلار رسیده است.