گلاسنود : کاهش فعالیت شبکه بیت کوین نشان دهنده بازار نزولی طولانی تری است

0
139

بازدیدها: 140

به گزارش کوین تلگراف، گلاسنود می‌گوید با توجه به چندین معیار مربوط به زنجیره بیت کوین (BTC) که هنوز در محدوده نزولی قرار دارند، ادامه بهبود اخیر قیمت مستلزم افزایش تقاضا و در نتیجه افزایش کارمزدهای پرداختی برای انتقالات در شبکه است.

ارزیابی انجام شده در زمینه رشد متوسط ​​بازار در هفته گذشته توسط شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین گلاسنود در آخرین گزارش “یک هفته در زنجیره (The Week On Chain) در روز دوشنبه منتشر شد.

در این گزارش، تحلیلگران به رشد جانبی تقاضای تراکنش‌ها، باقی ماندن آدرس‌های فعال بیت‌کوین در «یک کانال نزولی مشخص» و کارمزدهای شبکه پایین‌تر به عنوان دلایلی برای کاهش هیجان سرمایه‌گذاران در مورد افزایش 15 درصدی قیمت بیت کوین در هفته گذشته اشاره کردند. بر اساس گزارش کوین گکو (CoinGecko)، قیمت بیت کوین در حال حاضر 2 درصد در 24 ساعت گذشته کاهش یافته و زیر 23000 دلار تا 22899 دلار معامله می شود. گلسنود در این زمینه توئیت کرد :

” بیت‌کوین و اتریوم به شدت از پایین‌ترین سطح خود صعود کرده‌اند و به بالاتر از قیمت واقعی رسیده‌اند. اکنون توجه به این موضوع معطوف می‌شود که آیا این یک افزایش موقت در بازار نزولی است یا اینکه یک برگشت بنیادی از یک پشتیبان دنبال می‌شوند. “

این گزارش با برجسته کردن ویژگی‌های یک بازار نزولی، که شامل کاهش فعالیت زنجیره‌ای و چرخش از سرمایه‌گذاران سفته‌باز به دارندگان بلندمدت است، آغاز می‌شود. این گزارش نشان می دهد که شبکه بیت کوین همچنان این دو ویژگی را (که از مشخصه های بازار نزولی است) دنبال می کند.

گلس‌نود نوشت که کاهش فعالیت شبکه را می‌توان به‌عنوان عدم تقاضای جدید برای شبکه از سوی معامله‌گران سوداگر نسبت به دارندگان بلندمدت (LTH) و سرمایه‌گذارانی که سطح بالایی از اعتقاد به فناوری شبکه دارند، تفسیر کرد. در این گزارش آمده است:

” به استثنای چند مورد افزایش فعالیت در طول رویدادهای بزرگ نزولی، فعالیت شبکه فعلی نشان می دهد که هنوز هجوم کمی از تقاضای جدید وجود دارد. “


برخلاف هفته گذشته، زمانی که به نظر می رسید سطح قابل توجهی از تقاضا در سطح 20000 دلار برای بیت کوین وجود دارد و کف قیمت بیت کوین ایجاد شده است، تقاضای اضافی مورد نیاز برای حفظ افزایش قیمت بیشتر قابل مشاهده نیست. گلس‌نود به کاهش مداوم آدرس‌های فعال به‌عنوان «میزان کاهش تقاضای بازار نزولی» اشاره می‌کند که اساساً از دسامبر(دی 1400) گذشته آغاز شده است.

با تجزیه و تحلیل دقیق می توان شباهت هایی را بین الگوی تقاضای شبکه فعلی و الگوی ایجاد شده در دوره 2018-2019 (1397-1398) مشاهده کرد. مشابه چرخه قبلی، تقاضای شبکه پس از بالاترین قیمت تاریخ بیت کوین در آوریل 2021 (فروردین 1400) کاهش یافت. بهبود قابل توجهی در تقاضا وجود داشت که منجر به رشد قیمت بیت کوین در ماه نوامبر (آبان) شد و قیمت ها به یک بیشینه جدید رسید.

با این حال، از نوامبر گذشته، تقاضا روند نزولی داشته است و طی فروش انبوه در ماه مه (اردیبهشت)، یک نزول قیمتی عمده اتفاق افتاد :

“ شبکه بیت کوین همچنان تحت سلطه نگهدارندگان طولانی مدت است و هنوز هیچ بازگشت قابل توجهی از تقاضای جدید وجود نداشته است. ”


گلس‌نود اضافه کرد که تقاضای ضعیف از سوی اشخاصی غیر از علاقه‌مندان اختصاصی بیت‌کوین، کارمزدهای شبکه را مجبور می‌کند به «منطقه نزولی» وارد شود. طی هفته گذشته، کارمزدهای روزانه تنها 13.4 بیت کوین بوده است. در مقابل، زمانی که قیمت ها در آوریل گذشته به بیشینه رسید، کارمزد روزانه شبکه به بالای 200 بیت کوین رسیده بود.

گلاسنود پیشنهاد می‌کند که افزایش نرخ کارمزد به میزان قابل توجه، می‌تواند به معنای افزایش تقاضا باشد و به حفظ «تغییر ساختاری سازنده» بیشتر در فعالیت شبکه بیت‌کوین کمک کند :

” در حالی که ما هنوز افزایش قابل توجهی در کارمزدها ندیده ایم، توجه به این معیار احتمالاً سیگنالی از بهبود است. “