گوچی اولین برند بزرگی است که پرداخت های اپ کوین را می پذیرد

0
59

بازدیدها: 58

به گزارش کوین تلگراف، برند بزرگ و معتبر گوچی (Gucci) ابتکارات وب 3 (Web3) خود را با پذیرش پرداخت رمزارز اپ کوین (ApeCoin) گسترش داده است به این ترتیب دارندگان این رمزارز می توانند با استفاده از اپ کوین (ApeCoin) موجود در کیف پول خود، محصولات این برند را خریداری کنند. با این اقدام پرداخت توسط اپ کوین به فهرستی از 12 دارایی دیجیتال دیگر که برای پرداخت در گوچی پذیرفته می شود، اضافه شد.

غول مد ایتالیایی، گوچی، اولین برند بزرگی است که پرداخت‌هایی را در قالب اپ کوین (APE) می‌پذیرد. این حرکت روز دوشنبه اعلام شد و می‌تواند پروژه اپ کوین را بطور قابل توجهی در معرض دید قرار دهد و همچنین کاربرد بیشتری را برای ارزهای دیجیتال به ارمغان بیاورد.

مشتریان گوچی در ایالات متحده اکنون می توانند اقلام را در فروشگاه های گوچی با رمزارز اپ کوین خریداری کنند. زیرساخت پرداخت توسط بیت پی (BitPay) ارائه می شود، شرکتی که در گذشته به نام های بزرگی مانند AMC Theaters در پذیرش پرداخت های رمزارز کمک کرده است. حساب تویتری اپ کوین در این زمینه توئیت کرد:

” با هیجان اعلام می‌کنیم که گوچی اولین برند بزرگی خواهد بود که به مشتریان اجازه می‌دهد برای خرید در فروشگاه با اپ کوین از طریق بیت پی پرداخت کنند. “

با وجود ادامه بازار نزولی رمزارز، این برند مد امسال وارد بخش رمزارز شده است.

در ماه فوریه (اسفند)، گوچی کار خود را با مجموعه ان اف تی (NFT) سوپرگوچی (SUPERGUCCI) در همکاری با برند اسباب بازی سوپرپلاستیک (SUPERPLASTIC) آغاز کرد. در ماه بعد، گوچی مجموعه ان اف تی “جام گوچی” (Gucci Grail) را برای صاحبان پروژه های برتر ان اف تی مانند BAYC عرضه کرد.

در ماه مه (اردیبهشت)، این شرکت برنامه‌های خود را برای پذیرش 12 دارایی رمزارز به عنوان روش‌های پرداخت در 111 فروشگاه در آمریکای شمالی اعلام کرد. این لیست شامل بیت کوین (BTC)، بیت کوین کش (BCH)، اتریوم (ETH)، بیت کوین مجتمع (WBTC)، لایت کوین (LTC)، شیبا اینو (SHIB)، دوج کوین (DOGE) و پنج استیبل کوین دلار آمریکا بود.

به نظر می‌رسد که کلکسیونرهای BAYC تا کنون حمایت زیادی از فعالیت های گوچی در زمینه رمزارز نشان داده‌اند، یکی از این کلکسیونرها با نام مستعار NBAtopShotEast در توییتر ادعا کرد که اولین کسی است که برای خرید از گوچی در فروشگاه ووستر استریت این برند در شهر نیویورک در ماه جولای (خرداد) با استفاده از رمزارز اتریوم پرداخت کرده است. وی همچنین پس از راه اندازی سرویس پرداخت اپ کوین توئیت کرده است :

” خوش شانس هستم که اولین کاربر رمزارز گوچی در فروشگاه هستم… امیدوارم که اولین کاربر اپ کوین در فروشگاه نیز باشم. “

دو کلکسیونر دیگر BAYC ادعا کردند که دومین و سومین نفری هستند که این کار را انجام دادند.

جامعه اپ کوین

اپ کوین پس از انتظارات بسیار در اوایل سال جاری در ماه مارس (اسفند) راه اندازی شد. سازمان غیرمتمرکز خودگردان (DAO) و جامعه حاکمیتی آن از آن زمان به شدت درگیر بوده و بر تصمیمات مهمی مانند وتو کردن پیشنهاد انتقال اپ کوین از اتریوم به یک بلاک چین جدید در ماه ژوئن (تیر) نظارت داشته است.

ماه گذشته، این سازمان خودگردان (DAO) به چندین پیشنهاد قابل توجه، مانند مطالعه امکان پذیری میزبانی کنفرانس و جشنواره NFT و تأمین بودجه اپ کوین برای پروژه Bored Ape Gazette رای مثبت داد تا به یک سایت خبری 24 ساعته تبدیل شود. علاوه بر این، این پروژه در پاسخ به فشار قوی از سوی جامعه، روی راه اندازی سهام اپ کوین کار می کند.

در زمان نوشتن این مقاله، اپ کوین 11.4 درصد در هفت روز گذشته رشد کرده و به قیمت 6.74 دلار رسیده است. اپ کوین اخیراً به دلیل پیشرفت‌های مثبت در پروژه متاورس آدرساید (Otherside)، با افزایش 49.1 درصدی قیمت در ماه گذشته مواجه شده است.

ارزش بازار فعلی این پروژه تقریباً 2.06 میلیارد دلار است که اپ کوین را به سی و سومین دارایی بزرگ در حوزه ارزهای دیجیتال تبدیل می کند. با این حال، قیمت اپ کوین هنوز 74.8 درصد از بالاترین قیمت تاریخ خود یعنی 26.70 دلار در 28 آوریل (8 اردیبهشت) پایین تر است.