یورو دیجیتال ممکن است تا سال 2026 ارائه شود

0
115
یورو دیجیتال

بازدیدها: 90

به گزارش کوین تلگراف ، فابیو پانتا (Fabio Panetta)، یکی از اعضای هیئت مدیره بانک مرکزی اروپا ( ECB )، گفته است که یورو دیجیتال احتمالا ظرف چهار سال آینده بعنوان راه‌حلی برای پرداخت فرد به فرد و بدون واسطه بانکی ، ارائه خواهد شود.

پانتا در سخنرانی روز دوشنبه در کالج ملی ایرلند گفت که بانک مرکزی اروپا می تواند توسعه و آزمایش راه حل هایی را برای ارائه یورو دیجیتال برای کشورهای عضو اتحادیه اروپا در سال 2023 آغاز کند، مرحله ای که ممکن است تا سه سال طول بکشد. او افزود که قبول کردن ارز دیجیتال به عنوان ارز قانونی و استفاده از آن در پرداخت های P2P (فرد به فرد) می تواند به ترویج پذیرش رمزارز کمک کند.

پانتا همچنین در مورد نوسانات اخیر بازار ارزهای دیجیتال، با جدا شدن TerraUSD (UST) از دلار آمریکا (کاهش شدید ارزش آن نسبت به یک دلار آمریکا درحالیکه باید استیبل و معادل یک دلار باشد) و در نتیجه کاهش قیمت بسیاری از رمزارزهای اصلی از جمله بیت کوین (BTC) اظهار نظر کرد. به گفته این مقام بانک مرکزی اروپا، استیبل کوین‌ها، از جمله تتر (USDT) «بدون ریسک» نیستند و همچنان در عمل آسیب‌پذیر هستند، همانطور که سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال با خطرات خاصی روبرو هستند.

پانتا گفت: «تحولات اخیر در بازار دارایی‌های رمزنگاری شده نشان می‌دهد که این یک توهم است که باور کنیم رمزارزهای خصوصی (مانند UST) می‌توانند مانند پول عمل کنند درحالیکه که نتوان آنها را به راحتی به پول نقد (اسکناس) تبدیل کرد. علیرغم ادعاها مبنی بر اینکه رمزارزها شکل قابل اعتمادی از ارزهای عادی اما با کنترل عموم مردم هستند باید بگویم که بسیار خطرناک هستند و نمی توانند به عنوان یک ابزار پرداخت قابل اعتماد عمل کنند. آنها بیشتر شبیه دارایی های سوداگرانه رفتار می کنند و نگرانی های متعددی را در مورد سیاست های عمومی و ثبات مالی ایجاد می کنند.

برآوردهای بسیاری از مقامات اتحادیه اروپا نشان می‌دهد که قوانین و سیاست‌های متمرکز بر راه‌اندازی یورو دیجیتال می‌تواند ظرف پنج سال آینده ارائه شود. پانتا در ماه مارس گفت که اروپایی‌ها به احتمال زیاد یورو دیجیتالی را با هدف رفع نیازهای پرداخت خود می‌پذیرند و در فروشگاه‌های فیزیکی و آنلاین نیز پذیرفته می‌شود.