1.2 میلیارد دلار قرارداد آتی (فیوچر) و اختیار(آپشن) بیت کوین منقضی شد. در ادامه چه؟

0
29

بازدیدها: 11

جمعا 106000 قرارداد آتی (فیوچر) و اختیار (آپشن) بیت کوین (BTC) امروز منقضی شد و سرمایه گذاران کنجکاو هستند که عکس العمل بیت کوین بعد از این انقضاء چیست.

افرادی که موقعیت فروش گرفته بودند انتظار رسیدن بیت کوین به 11000 دلار را نداشتند بویژه که دو ماه بیت کوین در محدوده ثابتی معامله می شد. افزایش 52 درصدی نرخ بهره معاملات خرید در قراردادهای آتی بیت کوین در ماه جولای نشان می دهد که فروشندگان بیش از حد اعتماد به نفس دارند و یا اینکه اکثرا برای هج (hedge) یا آربیتراژ وارد موقعیت فروش شده اند.

داده های بالا نشان می دهد که مجموع بهره قراردادهای آتی (فیوچر) از 5.2 میلیارد دلار گذشته است و به بیشینه تاریخی خود در اواسط فوریه رسیده است. این عدد هولناک است. امروز کمتر از 500 میلیون دلار منقضی شد.

قراردادهای اختیار(آپشن) برنده بودند و کل بازار را به خود اختصاص دادند. با توجه به 1.4 میلیاد دلار بهره باز که هنوز منقضی نشده اند، سوال این است که موقعیتهای خرید و فروش چگونه هستند.

بهره قراردادهای آتی (فیوچر) با وجود افزایش 18 درصدی کسی را غافلگیر نکرده است

میانگین لوریج در BitMEX از 20 برابر رد شده است به این معنی که یک حرکت 10 درصدی برای لیکوئید کردن 60 درصد معامله گران کافی است که پوشش مارین کافی برای ریسک خود ندارند.

نمودار بالا 115 میلیون دلار لیکوئید را در 27 جولای نشان می دهد که با حرکت 12 درصدی قیمت اتفاق افتاد که نشان می دهد این فروشندگان مارجین بالا و غیرمعمول استفاده کرده بودند. اینبار شرایط صعودی است و اغلب فروشندگان به نظر میاید که هج (dedged) کرده اند.

بازارهای اختیار (آپشن) صعودی مانده اند.

بهره موقعیت های خرید در قراردادهای اختیار امروز 690 میلیون دلار کاهش یافت که 60 درصد باقیمانده یعنی 1.4 میلیارد دلار برای ماه آگوست و سپتامبر باقی ماند. مهمتر اینکه باید به نسبت خرید به فروش دقت کنید (put/call ratio) این شاخص سنجشی عالی از احساسات معامله گران حرفه ای را ارائه می دهد.

بر اساس نمودار بالا نسبت put/call در 30 جولای 63% بود. این شاخص نشان می دهد که نرخ قراردادهای اختیار باز (فروش) 37 درصد کمتر از خرید است. داده های مقدماتی نشان می دهد که این شاخص اکنون 69 درصد است.

نتیجه انقضاهای شبکه به احتمال زیاد خنثی خواهد بود

با بررسی وضعیت لیکوئید در قراردادهای پرپچوال می توان به این نتیجه رسید که اغلب فروشندگان کاملا هج شده اند. حدود 500 میلیون دلار امروز منقضی شدند که کمتر از 10 درصد نرخ خرید است.

اکنون بازارهای اختیار بیت کوین به نظر علاقه مند به صعود هستند و حرکت قیمت اخیر بیت کوین تعداد زیادی از فروشندگان را از صحنه خارج کرده است.

سرمایه گذاران باید از نزدیک شاخص 25% delta skew و futures contracts contango را دنبال کنند. هر یک از این شاخص ها به ما نشان می دهند که بازار توانایی صعود دارد یا نه.

منبع : cointelegraph.com

خرید و فروش بیت کوین با بهذرین قیمت و آنی